EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

12/03/2012 17:52:00

amin:(( işte yoğurt ve peynire ağırlık veriyorum bende

12/03/2012 18:15:00

Konumuz ek gida galiba:)

İdilde denemedim ama dorukta 11 ay civari yumurtaya red gelismisti o zaman bulmustum bu yontemi. Tabi sutle yapmistim ama su da yapilabilir. Sut yulaf ezmesi tereyag muhallebi gibi pisiriyorum ama daha pismeden yumurtayi da kiriyorum icine karistiriyorum. Muhallebinin icinde o da pisip gidiyor ve tadi hic anladilmiyordu.ocaktan aldiktan sonra labne ceviz ezmesi pekmez karistiriyordum. Tabi haftada 1-2 kez.normal kahvalti bulamacini dorukta idilde yemedi.

İdilde daha tam duzen oturtamadim zamansizliktan. Ogunler kaynayabiliyor. Meyveyi unutuyorum cogu zaman. Yogurduda:( aslinda yiyince iyi yiyor. Mesela bugun kiymali kabak yemegi yedi. AksamuZeri de benim kiymali borege sulandi:)iste aradaki fark. Tek dodo varken tum isim o idi tam tekmil verirdim ogunlerini:)

12/03/2012 21:49:00

Merhaba bizde gectik ekgidaya hos doktor 8. Aya kadar vermiyelim dedi ben cok israr edince okledi

Ama aslalar kistesi yapti en basa sakatat ozelliklede beyin koydu birisi sanirim hulya beyin cirbasi yapiyorum yazmis

Koyun beyni yapikan arastirmalarda bebekken yenilen ileri yaslarda alzaymer hastaligi olarak geri donmus bu sebeble kesin yasak

12/03/2012 22:09:00

kızlar beyin konusunda kolestrolden zengin diye okumuştum. Ama araştırmadım bilmiyorum!

kahvaltı konusunda da bir kaç bişey yazmak istediğim ben kızıma haftada 3-4 gün yumurta veriyorum haşlanmış olunca biraz zeytinyağı ve kimyonla karıştırıyorum. Bende tek başına sarısını yiyemem karabiber dökerim üzerine. 

Kahvaltıda yumurta vermediğim gün meyve + irmik yada meyve+yulaf veriyorum. Bazende çorba+ peynir veriyorum. Sonuçta sadece türk usülü kahvaltıya alışmasın :P. Hem eskiden sabahları evlerde çorba içilirdi bebek niye içmesin. 

12/04/2012 11:14:00

Sorularım var..

1) tarhanayı sade mı yapayım yoksa icine biraz domates olabilirmi??

2) patates, havuç ve pirinç üçlüsünü bıraktım. Kabak ve pirasa yapsam olurmu ??

3) pirinç unu ve devam sutu ile arada muhallebi yapıyorum ama pirinç unu boş bir gıda gibi geliyor. Bunun yerine alternatif ne kullanabilirim ??

En önemlisi 3. Sorum bı el ativerin bana olaaarrrr???

12/04/2012 11:27:00

Neşem es geçmişim seni, kaynamış arada :) ara vermekten çekinme, birkaç gün ek gıda almasa bişey olmaz sonuçta anne sütü var şükür, ama alıştığı tadları isteyebilir, sadece süt içmeyi reddedebilir... Gelgelelim sorularınaaaa :)

1. Buralarda pek tarhana kültürü yok, bizde yoğurtlu Maraş tarhanası yapılır genelde, ilk vereceğim zaman heryere sorup bulamamıştım sonunda yengemde ev yapımı tarhana çıktı, e bebek hiç aklıma gelmedi o ara :) benim bildigim tarhananın icinde zaten kurtulmuş  domates var, bence domates eklemene gerek yok

2. Kabak, pırasa, brokoli olur ama gazdan şüpheleniyorsan pırasa da soğan türevi sonuçta, brokoli de gaz yapabilir ama sırayla tek tek deneyerek verebilirsin

3. ve en önemli soru :) muhallebi konusunda hiç başarılı olamadım, hiç sevmedi benimki ama yaptıgım zamanlarda koyulaşması için az pirinç unu koyuyordum biraz da irmik ekliyordum, içine sevdiği meyvelerden katıp mamanın tadını bastırmaya çalışıyordum, çünkü mama tadını farkedince hiç istemiyordu :) ayrıca çorbalarında da irmik kullanabilirsin pirinç yerine... Aklıma geldikçe yazarım, şimdilik bu kadar ;)

12/04/2012 11:54:00

Himm ok o halde irmik alınaaaa ilk fırsatta :)) beni es geçme ama lütfen üzülürüm :)

12/04/2012 12:09:00

bende geceleri uyutmadan önce pirinç unu ve devam sütü ile mama hazırlıyorum. içerisine pekmez koyuyorum onu yiyor. 1 fincan falan yapyorum. Gece de emiyor zaten.. Devaö sütünü bu şekilde kaktırıyorum yoksa hayatta ağzına almıyor :( 

irmik denemedim, denicem bende :) 

Ben patates ve brpkoli haşlayıp zeytinyağı ile birlikte ezip yoğurtla veriorm. çok seviyor ;) 

12/04/2012 12:15:00

Üzülme üzülme :))

Ayşegül tarifini deneyeceğim mutlaka, benim canım çekti şimdi ;)

Ayy kısır tattırdım şimdi, cocuk acı ekşi şeyler istiyor galiba :))

12/04/2012 12:19:00

Neee kısır mı dedinnn Öziş'imm.. Uff olsa da yesekk :)) Masal' a tattırmadım daha, denicem ama :) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...