Aktiviteleri nasıl yapmalıyız ?

09/28/2011 11:46:00

Biliyorum her çocuk farklı ama sonuçta bir yöntemi vardır bu işin herhalde...

Her gün tek bir aktivite mi yapmalı
yeni  yapılan aktivite  bir kaç gün devam mı etmeli-ki kaç gün-
sevdiği aktivite sık mı yapılmalı...
bunlar benim aklımdaki sorulardan sadece bir kaçı...
sizce nasıl olmalı ,sizler nasıl yapıyorsunuz

yaptığımız şeyler nasıl daha yararlı olabilir...

Ynt: Aktiviteleri nasıl yapmalıyız ?

09/28/2011 11:54:00

Hafta için annemde kaldığımız için pek birşey yapamıyoruz annem boya oyun hamuru pek istemiyor :) haftasonu kızımın ilgisine göre değişik şeyler planlıyorum ve yapıyoruz kimi zaman bir günde üç değişik aktivite yapıyoruz kimi zaman bir, o ilgisine ve o anki durumuna göre değişiyor.

09/28/2011 13:00:00

Biz sadece akşamları yapabiliyoruz ve genelde 1 akşamda 2 aktivite yapıyoruz bazen hiç ilgilenmiyor o zaman yapmıyoruz gidip legolarla yapbozlarıyla ve oyun hamurlarıyla oynuyoruz. Eğer devam etmek isterse başka birşey çıkarıyorum istemezse bırakıyorum orada çocuk yönlendiriyor yani.

09/28/2011 13:15:00

Genellikle akşamları  tek bir aktiviteye fırsatımız oluyor, bütün gün kreşte olduğu için oyuncaklarını da özlüyor ve başka bir aktivite istemiyor.Haftasonları da tam tersi sürekli birşeylerle meşgul olmak istiyor;tabi dışarı çıkmazsak.Evde oynadığı şeyler genellikle oyun hamuru, insan ve hayvan figürleriyle hayali oyun kurma ve inşaat legoları.

Seçilecek aktiviteye beraber karar veriyoruz, sırayla soruyorum hangisini yapmak isterse onu yapıyoruz.İstediği sıklıkta da tekrar ediyoruz.

09/28/2011 14:06:00

oyun hamurlarını, oyun hamuruyla yapılan aktıvıtelerı sevıyoruz.ama sızlerın yaptıgı gıbı sıfırdan bır faaliyet üretemiyorum ben.kartonlarla yapılan gibi örn.gercı yaz dönemi evde daha az kalmanında etkisi var, tabii

09/28/2011 14:11:00

yani daha çok aktıvıte ıcın uygun olacak demek istedim

09/28/2011 14:11:00

Eger konu belirlenirse; katilim herkes icin daha rahat olur diye dusunuyorum.

09/28/2011 14:19:00

benım demin aklıma geldi.tsort boyamaca mesela kuculen, eskıyenleri mesela

09/28/2011 14:32:00

Nuran "Sevdiği aktiviteyi zaten kendisi sık sık yapacaktır. Önemli olan onun hizasında olması." demişsin ya ben de oğlum için böyle bir masa yaptım ancak bilmiyorum belki daha küçük olduğundan belki de hareketli oluşundan bir süre sonra masada hicbirsey kalmıyor, odamız fasulyelerle, makarnalarla doluyor, toplamaktan yoruldum. var mıdır bir çözümü, siz de böyle şeyler yasadınız mı?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Aktivite

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...