Kitap önerileri

<123>

Ynt: Kitap önerileri

08/28/2012 07:45:00

http://www.mia-posta.com/content/view/1143/15/#Content

ben de bunları beğendim:)

08/28/2012 07:52:00

Corpus diye bir kitap tanıtımı okumuştum geçenlerde.Yazarı Hande Özcan.Hatta kitabın sonunu DVD olarak kitaba eklemişler.İlginç olabilir.

Elif Şafak'ın Mahrem'i ,çok çok çarpıcı bir kitaptı benim için.Kilo takıntısı,çocukluk,kadınlık ve pek çok şey üzerine ezber bozan bir kitap.

Mungan -Şairin Romanı tuğla gibi.Zor okunur bence ..

Ahmet Altan -İsyan Günlerinde Aşk ve Kılıç Yarası Gibi

Yalom'un Divan isimli romanı müthiştir,akıcı ve kolay okunur.

08/28/2012 14:35:00

İlginizi çekermi severmisiniz bilmem ama benim çoook beğendiğim japon ve dünya edebiyatında çok önemli bir isim Yukio Mişima'nın "Bir maskenin itirafı" veya "bereket denizi dörtlemelerini"  Hatta Türkçeye çevrilmiş tüm eserlerini tavsiye ederim ;)

08/28/2012 20:43:00

sedar Özkan- Kayıp Gül çok ilginç gelmişti bana vede akıcı güzel bir kitap

08/29/2012 09:34:00

Kemal Sayar- Yavaşla                                                                                                                  
Kitaptan alıntı  ..içinde bulubnduğumuz çağ "şimdi"yi yaşamamıza izin vermiyor.herşey gelecek için yapılıyor.Bu durumun bizde yarattığı zorlanma duygusuda bizim ihtiyaçlarımızın çocuklarımızın ihtiyaçlarından önce gelmesine bu yüzden onları acele ettirmemize sebep oluyor..

08/29/2012 10:59:00

"Özcan Yurdalan'ın" Nameste Hindistan Yolculuğu'nu daha evvel almıştım.Özcan Bey'in düşünce biçimini kendime çok yakın hissettim.Dün de Nepal ile ilgili olan Sagartma Eteklerinde Nepal Yolculuğu'nu aldım. Farklı kültürlere farklı bakıs acilari katarak kitabını yazmıs. Bundan sonra Pakistan yolculugunu almak istiyorum.

Osho'nun bir cok kitabini okudum.Sonra Osho'nun özel yaşamıyla ilgili bir şeyler duyunca nedense soğumuştum. Zazen oturumuna katılmaya basladim.Hocamız Osho'nun "Zen Yolu / Tasavvuf Yolu" kitabını önerdi. Su anda okuyorum.Akıcı ve cok uzun olmayan bir kitap.Bu konulara ilginiz varsa tavsiye ederim.

09/12/2012 09:58:00

Slavoj Zizek - Yamuk Bakmak

Zizek popüler kültürün felsefi yorumunu yapmış, güzel bir kitap, light felsefe diyebilirim

John Berger - Görme Biçimleri
Görmenin sosyokültürel ve sanatsal açılımlarını anlatmış kitap..Görmek üzerinden cinsiyet farklılıklarından, toplumsal statülere bir çok alanda çıkarsamalar yapmış..Yamuk Bakmak'la ardarda okursanız sanat, reklamcılık vs gibi konulara farklı bakışlar edinebilirsiniz. Çok sevdiğim bir kitaptır

09/12/2012 10:45:00

Kurgu olmayan kitaplar da dahil mi yani?

09/12/2012 11:41:00

Tartışma önerisi değil, okuma önerisi olarak..

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...