EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/26/2011 16:10:00

balık 6. ay için erken hazmı zor 9 a kadar bekleyin derim

03/26/2011 16:21:00

ek gıda bizde kabızlık yaptı  3günde bir çıldıra çıldıra kaka yapıyor verdiğim de sadece elma ya da armut suyu yarım çay bardağı bişey veriyorum bayıla bayıla yiyor ama kabızlık canımı sıktı geçici bi durumdur umarım..bi de ben meyve püresini anlamadım ben elmayı ya da armutu cam rendede rendeleyip sonra bi de süzgeçen geçirip veriyorum püre bunun süzgeçten geçirilmemiş halimi boğazına takılmıyomu öyle ya da başka şekilde mi yapılıyor püre?

03/26/2011 16:54:00

mihri79 verdiğin site çok güzel. allah razı olsun. tam da aradığım şeyler var. çok sevindim valla :)

03/26/2011 16:55:00

miracle dediğin gibi cam rendede rendeleyip veriyoruz sadece,o kadar sıvıya alıştırırsan katı gıdaya geçişte sorun yaşarsın,sulu halde rendelenmiş haliyle ver gayet güzel yiyorlar,her ihtimale karşı yaında su bulundur,ilk zamanlar takılıyordu benimkinin boğazına bazen hemen su veriyordum yada çok suyu çıkmadıysa meyvenin hafif sulandırıyordum,şimdi rahat yiyor püre halinde

elif bende balığı erken buldum ama verdiğim link de kafamı karıştırdı ne güzel tarifler var ama genelde herkesin erken dediği şeyler var.

kıyma aldırdım bugün iki kere çekilmiş,haşladım rondodan geçirdim buzluk kalıplarına bölüp buzluğa attım,kemikte aldırdımda onu yapmadım daha aynı işlemi onunla yapacağım,çorbalara atacağım bir küp.bu arada benimkinde 5 ay yazıyor ama bu hafta 6 ay bitecek

birde şeyi sorayım size; maydanoz,ıspanak,pırasa gibi sebzeleri yıkayıp kuruduktan sonra(kurutma değil sadece suyunun kuruması) parça parça buzluğa atsak oluyormu?hazırda iyi olurdu:)

03/26/2011 16:56:00

evet canım bende çok beğendim,çeşit çeşit bayıldım,hepsini yapsakda yeseler di mi:))

03/26/2011 16:59:00

valla ben bugün brokoli ve pancar için aynı şeyi yaptım. yıkadım. kuruladım. tek pişirimlik böldüm. sonra buzdolabı poşetlerine koydum her biri tek pişirimlik olacak şekilde. daha sonra çözmedden direk pişireceğim. çözersen suyu akabilir. ama o şekilde vitamin kaybı olmuyor. taze taze kalıyor.

03/26/2011 17:14:00

brokoli oluyorsa karnabahar da olur o zaman,pancar neki, bizim şeker pancarımı?

03/26/2011 17:16:00

ben bi senesi maydanozu kendim için koymuştum doğrayıp,yemyeşilce kalıyor bunu doğramadan koyuyum diyorum zaten rondodan geçirecez pişirince,inşallah olur yeşillik yıkamaktan nefret ediyorum:(((

03/26/2011 17:17:00

evet kırmızı pancar. çok faydalıymış. ben de sebze pürelerine atayım dedim biraz biraz. doğrayıp dondurucuya attım. karnıbahar ıspanak bal kabağı bunların hepsi olur canım. ben daha önce denemiştim.

03/26/2011 19:55:00

geç gördüm yazılarıda
Özden labne peynir için çok iyi şeyler söylemiyorlar,bebeklere labne yerine tatlı lor veya peyniri su ile ıslatıp tuzunu alıp vermeyi öneriyorlar http://www.nurturia.com.tr/questions/b0c17c8e-b648-4cad-bd63-9d5600fddd00/1/labne-ve-krem-peynir-ile-ilgili-bilgilendirme
mihri ..ton balığı ağır metal yüklü oluyormuş gebeliğimde önermemişti doktor,bebeğede uygun olmaz sanırım..
miracle ek gıdaya başlama bebeği artık sütten katı gıdalara geçiş aşaması bebişleri katı gıdalara hazırlıyoruz,pütürlü yemesi lazım artık,sonra cok zorlanıyorlarmış özellikle pütürlü veriliyor

Bu arada  öneriler süper kızlar..bizde azar azar başladık meyve püresi ve yogurtla..elma püresi&yogurtu yiyoruz ama havuç suyunu önlüğümüz yiyor..bu hafta geçsin çorbalara başlarız:)) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...