EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/29/2011 14:14:00

bugün etli kemik kaynattım,içine yarım dilim bal kabağı,ıspanak,maydanoz koydum haşladım,çıkarında etlerini içine siftiyip rondodan geçirdim,baktım etler ezilmemiş tel süzgeçten geçti,aldım geri tencereye bi cimcik salça tel şehriye katıp pişirdim,geri telden geçirdim,bayıla bayıla yedi:))ilk defa severek çorba yedi, akşamda yoğurt çorbası yapmıştım bize tuzsuz ondan vereceğim

04/11/2011 23:40:00

dondurulmuş "gıda" diye bir genelleme yapamayız galiba ya. 

çünkü dondurulmuş sebze direk ateşe koyulur ama et türü şeyler yavaşça önce dolabın alt kısmına alınarak daha sonra oda sıcaklığına alınarak çözdürülmesi uygundur diye biliyorum. 
ama sebze için aynı şey geçerli değil, çünkü suyu özü akar gider. 
zaten denerseniz, herhangi bir dondurulmuş sebze, çözdürülmesi beklenirse pelte mıncık acaip bişey olur .. pişecek hali kalmaz bir görüntü olur. bazen çıkarıp unutuyorum ordan biliyorum:)

04/12/2011 04:29:00

ben tavuk göğüs etini buharda pişirdim (tefal buharlı pişiricim vardı) rondodan geçirdim ve 2-3 tatlı kaşığı porsiyonlar yapıp ayrı ayrı deepfeeze attım. yağsız kırmızı eti de aynı şekilde. hafta başına sebzelerimiz taze iken doğrayıp birer porsiyonluk mix yapıp (mesela t.fasulye+patates+havuç ya da kabak+patates vs..) deepfreeze atıyorum. öğlen bir pors. sebze, kırmızı ya da beyaz et, ilaveten irmik/bulgur ya da pirinçi buharlı pişiricide pişiriyorum. sonra da çatalla ezip veriyorum. daha pratik oldu.

di 6Y
04/12/2011 05:41:00

hilal cok guzel olmus gercekten.. peki tavuk etini nerden aldin ki ?

04/12/2011 06:49:00

köy tavuğu bulamadım maalesef :( güvendiğim bi marka aldım ben de marketten.

12/27/2011 11:01:00

Mazi olmuş buralar bizler için:)

12/27/2011 11:02:00

evet gerçekten de :)nasıl eskide kalmış

03/06/2012 10:31:00

Simdi sıra bizlerde :)

Tum yazıları okudum

Yeni geçiş asamasindayiz, armut puresine bile oguruyor ufaklik

Bakalım nasıl halledicez bu geçişi

03/06/2012 13:06:00

starcan geçiş sırasında yaşadıklarını bana da aktarırsan sevinirim.

03/06/2012 17:11:00

benim oğplum dörbuçuk aylık yavaş yavaş başlasammı acaba

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...