EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/06/2012 18:06:00

neden bu kadar acele ediyorsunuz?sütünüz mi yok,bebeğiniz doktor tarafından zayıf mı bulundu???yapmayın yav.6.ayın sonunu bekleyin lütfen.onun böbrekleri ve sindirim sistemi henüz besinleri kaldırmak için çok yetersiz.lütfen bebeğinizin bir ömür besleneceğini unutmayın.doktor gelişimine normal diyorsa 6.ay sonunu bekleyin.

03/06/2012 18:14:00

ya ne biliyim her kafadan bi ses çıkıyor çevremde kimisi ver sen yavaş yavaş alışsın diyoır ondan telaşlandım ben de.sütüm çok değil günde 1 kez mama veriyorum sadece .yine de geçmiyim ben ozaman kafam çok karışık bu konuda

03/09/2012 14:05:00

Aslında ben de sizin gibi düşünüyorum. Hatta doktorumuza da direndim. Ama o ısrarla 6.ayin bitmesini beklersek sebze yemeyi kabul etmeyeceğini, başlamamız gerektiğini savundu.

5 ay 1 haftalikken başladık

Buharli pisiricide 3 adet sebze ve bir tatli kasigi esmer princi pişiriyorum, 1 çay kasığı organik zeytinyağı ekleyip veriyorum

Zaten 2 çay kasığı ancak yiyordur, puskurtuyor :(

Bu hafta sabahları meyve vermeye de başladım. Kabiz olmasın diye hep armut verdim. Cam rendede rendeleyip veriyorum.

Tabii anne sütüne aynen devam ediyoruz.

10 gun sonra 6.ayini bitirmiş olcak kızım

Alıştırmaya çalışıyoruz bakalım

03/09/2012 14:13:00

merhaba, doktorun daha iyi bilir tabiki ama armut biraz gaz yapabilir hazmı en kolay ve alerjeni en az olan meyve elma die biliorum ben. bizde elmayla başlamıştık.

03/09/2012 14:30:00

Ayy, ondan mı? Bizim kız bı gaz bombasına dondü :)

Hatta ayıptır söylemesi, gaz çıkarınca ben de "dirt, dirt" diyorum. Gülüyor :)

Ama kabiza iyi gelmiyor mu?

03/09/2012 14:31:00

benim doktorumda ilk meyvelerde armut ve elmayı vermişti.tabi kış mevsimi olduğundan.şeftali,üzüm,havuç da verebilirsin.portakal,mandalina asit açısından 8.9. ay bekleniyor ama.muz da kabızlık yapabiliyor.dikkat edilmeli.

03/10/2012 16:43:00

armut kabız yapar verilmez diyor kayınvalidem:)

03/10/2012 17:20:00

Hadi yaa, e ben de kabiz icin armut yiyorum kahvaltı oncesi

Cok sasirdim :(

03/10/2012 17:50:00

Armut kabız yapmaz hatta faydalıdır:) elma kabuklu rendelenirse kabız yapmazmış ama kabuksuz verilirse kabız yapamış tecrübeyle sabit geçen hafta bizim kız 5 gün yapamadı çok kötü oluyor

Ek gıda içinde 6. ayı bekleyin mutlaka.Sonra çocuk zaten alışıyor kızım seviyor meyve sebze püresi verdim yoğurt peynir yumurta hepsinden azar azar sonra artırdım.
herşeye alışıyor çocuklar erken başlamak alerji riskini artırıyor dikkatli olalım

03/11/2012 10:38:00

armut aras da hiç kabızlık yapmadı.hatta  gün aşırı veririm.ki kabızlık için önerilen bir besindir yetişkinlerde.kayınvalideler ve anneanneler:-))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...