EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/20/2011 11:16:00

Elma ve armut için cam rende kullanıyorsun, havucu katı meyve presinde sıkıyorsun, onun da pütüründen yesin istersen biraz da posasından katıyorsun. Püre dediğimiz şey meyvenin rendelenmiş hali, olgun meyvelerden seçince daha kolay geçiyor cam rendeden, fazla pütür kalmıyor.

03/20/2011 11:53:00

teşekkürler perihan emeğine sağlık:)vitamin olsun kuzularımıza:)

03/20/2011 20:02:00

Arkadaslar ben ogluma sebze puresi yaparken tencereye 1 tane arpacik sogani ortadan bolup koyuyorum haslama suyuna geciyor, zaten sebzelerin hepsini kalan vitaminli suyun icinde eziyorum catalla haslanmis soganida o esnada cikartiyorum. Ayrica yulaf bebekler icin cok yararli corbalara ekleyebilirsiniz. Meyve puresine kivi eklemenizi oneririm c vitamini cok yuksek.

03/20/2011 20:03:00

Alef, yulafın yararını çok okuyorum yalnız elimdeki kitapçıkta bir yaşından önce önerilmiyor.

03/20/2011 20:07:00

Alef,  durum doktordan doktora değişiyor olabilir ama bizim dr alerjik olabileceği için kiwi ve çileği 1 yaşından sonra vermemizi önermişti. Belirtmek istedim.

03/21/2011 00:57:00

ben fransa'da yasiyorum burda cam rende bulamadim. Turklermi icad ediyor boyle seyleri acaba :D

normal rendede yapsam nolurki?

03/21/2011 09:30:00

emeğine sağlık perihancım. çok güzel olmuş yazdıkların. bizim doktor da bugün anlatıcak ek gdaya nasıl başlayacağımızı.  ben de güzel şeyler anlatırsa burada paylaşırım.

03/21/2011 09:38:00

perihan eline sağlık... vakit bulursam bende yazıyım bizim beslenmemizi.

03/21/2011 19:14:00

Perihan dogrudur ama milupanin kasik mamalarinda ve kahvaltisinda yulaf oldugu icin ben sakincali degildir diye dusundum zaten okadar az ekliyorumki, burcak cilegin allerji orani kiviye gore cok yuksek ornegin ben bu yasimda 5 den fazla yiyemiyorum direk cilek gibi oluyorum, kiviyi 1 cay kasigi ile denedim baktim reaksiyon yok 1 haftadir gun asiri veriyorum hatta ben cok agir grip oldum o gunlerde vermeye basladim aslan sukurler olsun kapmadi belki onunda etkisi olmustur diye dusundum acikcasi.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...