EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/22/2011 07:42:00

bizde irmik veriyoruz çorbası içinde aslı.. biraz tontişizde biz o nedele. şu an vermiyoruz irmik dışı bişey :) belki emeklemeye başlayınca diğer şeylere geçeriz.

03/22/2011 07:44:00

maşallah oğluşuna mayaberry. zaten tahıl ihtiyacını irmikten karşılıyordur oğluşun.

03/22/2011 07:46:00

tabi tabi her bebek farklı zaten doktorumuz listesini açıp bize uygun olanları bırakıp diğerlerini siliyor. mesela tarhana çorbası vardı ki çok besleyici bebişler için hemen sildi bize gerekli değil şu an diye.. bi çok arkadaşımın bebişi tarhana çorbası ile kg aldı. bebekten bebeğe değişiyor işte doktor ona göre veriyor.. bize kayısı vermedi mesela doktorumuz ama bi arkadaşın bebişi sürekli kayısı kurusu yiyor katı kakayı değiştirmek için bende koymaya başladım 2 gündür kahvaltısına ama sonrada acaba dedim hatamı ediyorum ..zaten kuru meyvelerde daha çok şeker var kg açısından yanlışmı olur. sabah mesaj attım. verebilirsiniz demiş.. o nedenle her bebeğin ihtiyacı farklı oluyor..

bu arada neden zor geldi aslı sana havuç rendelemek ki.. diğer meyvelerle arasından pek bi fark gelmedi bana..yada benim kollar kuvetli :)

03/22/2011 07:51:00

bu arada aslı bişey sorucam saklama koşulları açısından kafama takılıyor. kabak veriyoruz oğluşa sebze çorbalarında ana malzememiz .. ama bu bal kabakları çok büyük. dilimde alsam çok fazla oluyor. buzlukta saklanabilirmi bal kabakları. ben alıp tuppera koyuyorum ama 3 günde bir atıp yenisini alıyorum. yazık günah.. gereksiz çöpe gidiyor. acaba buzluğa koysam yiyeceği kadar çıkarsam besin değerinde çok kayıp olurmu yoksa 3 günde bir yenisinimi alsam. ayrıca bütün kabaktan kestirisemde aldığım manavda aynı kabak oluyor 1-2 gün sonra gidincede e açıkta kalıyor haliyle. e yeni kabağıda adamlar kesmiyor bende dolaşıp başka yerden alıyorum yeni kesilmiş kabaktan. nasıl saklanır bu balkabakları.

03/22/2011 07:51:00

benim gücüm yetmedi canım:) ama tekrar denerim bugün. inşallah becerebilirim :)

03/22/2011 07:52:00

zaten serçe parmağı kadar boyutta havucu rendelediğinde epey su çıkıyor .

03/22/2011 08:07:00

derin dondurucuda saklayabilirsin bal kabağını. zaten saklama koşulları arasında en az vitamin kaybına sebebiyet veren saklama dondurarak saklamadır. sen de demişsin manavda aynı kabak oluyor diye açıkta zaten daha fazla kayba uğrar. dondurucuda hemen hemen taze gibidir. bir sıkıntı olmaz.

03/22/2011 08:09:00

teşekürler ...

03/22/2011 08:11:00

ben de sana teşekür ederim fikirlerin için :))

03/22/2011 14:34:00

b sabah işe gitmeden,bir tatlı kaşığı pekmez,üç tatlı kaşığı kaşık maması,bir dilim bebe ekmeği,çay kaşığının ucuyla beyaz peynir, bir yumurta sarısı sıcak suyla karıştırdım,bakıcımız yedirmiş hepsini,iyimi yapmışım? yarın ne hazırlasam,hergün aynı şey olmaz heraldedimi? bana yardım edin nolur çok acemilik çekiorum bu konuda

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...