EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/22/2011 14:35:00

1 solukta okudum yazılanları. işler zorlaşacak dimek ki. meme ile beslemek iyiydi. nerden çıktı şimdi tüm bu ek gıdalar diyor 1 yanım. 1 yanımda bebişim dünyaya açılıyor ne güzel diyor. 8)

ben özel dr lardan cok sıkıldım. her sorunumda en sağlıklı bilgiyi ve yönlendirmeyi sağlık ocağındaki hemşiremden aldım. sanırım yine ona danışacağım. kilomuz iyi meyvelerle başla diyecek sanırım.

2 gün meyve püresi, 2 gün sebze püresi olmak üzere 1 hafta gidiyim. sonraki hafta 1 de yoğurt ekliyim diyorum kafamca.

babymix konusunda süphelyim, kaşık mamasında da. en güzeli hemşirem ne derse onu yapiyim kafam rahat olsun. 

yazılanları takipteyim. özellikle alerjik reaksiyonları paylaşalım...

03/22/2011 15:11:00

bizede yaz bakalım ne diyecek rita, yoğurta hemen başla bence ,lk ek gıdaların arasıda yoğurt,hem bağırsaklara daha faydalı diğer ek gıdalara başlamadan alıştırıyormuş,biz öyle yaptık

03/22/2011 15:15:00

1 ay önce mayaladım 1 2, sonra sevmeyince vazgeçtim 1 de erken diyerekten.  şimdi başlamalıyım artık. günlük süt aliyim bari de yapiyim bu aksam...

03/22/2011 15:16:00

bu konu hakkında yazı yazanlara çok teşekkür ediyorum. bizim için daha erken ama bunları okumak fikir sahibi olmamı sağlıyor. en azından kafamda bir şeyler oluştu. bizim doktorumuz sadece meyve sularına ve pürelerine 1 -2 tatlı kaşığı tadına baktır sonra tadına alışması için geç olabiliyor dedi.

03/22/2011 15:19:00

evet bencede tat almaya başlasın,bizde öyle yaptık,maşşallah ne versem yiyor şimdi

03/22/2011 18:40:00

bu akşam 15 bebek kaşığı havuç suyu ve az posa + 15 bebek kaşığı elma suyu...

havuç cam rendede süper oluyor. tülbentten değil de elimle sıktım ben havucu. cok kolay oldu...

03/22/2011 18:58:00

rita meyveler hep tatlı bu yüzden  biz sebzeden başladık bilgin olsun. tatlıya alışıp sebze yememe ihtimali varmış bebişlerin. yoğurt biz hala yedirmiyoruz süt içtiği için çok da gerek yok dedi doktor bu da karışık bir konu. her doktor farklı yorumluyor. yumurta ve peynir aynı anda verilmiyor, bizim doktor da öyle söyledi okuduğum kitaplarda öyle bilginiz olsun. çünkü yumurtanın demirini peynir bozuyormuş. şöyle düşünün demir ilacıyla süt vermediğiniz zamandaki gibi. bir gün peynir bir gün yumurta demişti doktor. bizde gerçi yumurta alerji yaptı okuduğum kitapta yumurta sarısına 8. ayda geçin alerjik reaksiyon az olur yazıyor sanırım öyle yapıcaz. benim kızın bünyesi fazlaca alerjik maalesef :( 

03/22/2011 20:18:00

akşam çorba denedim gene başarısız:((kabak,pirinç,havuç haşladım,çay kaşığı tereyağ,tatlı kaşığı irmik koydum,öğürdü durdu,irmikler dilinin üstüne boğazına yapıştı,her kaşıktan sonra suyla biraz yedirdim ama sonunda pes ettim,ne yicek bu çocuk ya:((((şimdiden sonra hergünmü ek gıda verecez ben orayı tam anlamadım,bugün kahvaltı verdik mesela yukarıda yazmıştım,yarında verecekmiyim aynılarınımı verecem,gıcık oldum bu işe,içsin mama işte yada veriyim hereşeyden yesin:(((

03/22/2011 20:22:00

evt cnm hergün devam edicesin, püreyi birde şöyle dene: 1 ufak patates, 1 ufak havuç,1 tatlı kaşığı pirinç,1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tutam tuz(dr. önerdi) ek sebze olarakta ben ilk ıspanak koydum bugün kereviz koydum, yarında karnabahar koycam mesela.. böyle yapınca yiyor benimki şimdilik irmik koyma bakalım bu sefer

03/22/2011 20:24:00

ıspanak ve tuz 1 yaşına kadar verilmiyor diye biliyorum. vermeden araştırın isterseniz. birde acele etmeyin sabredin derim ben

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...