EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

Ynt: EK GIDAYA GEÇİŞ SIRASI

03/22/2011 20:25:00

bize doktor verebilirsiniz dedi hatta verdiği listede yazıyor bunlar tuz 1 tutam bile koymuyorum nerdeyse çok az koyuyorum..

03/22/2011 20:29:00

yarın yapayım bakalım,yemeyince gıcık oluyorum,o kadar uğraş sonunda çöpe gitsin,büyüğe diyorum sen ye diye oda yemiyor:)direk püreyle başladım halbuki pütüre alışsın diye hiçbirşeyin suyunu vermedim hep rendeledim irmik niye takıldı anlamadım,acaba koyu oluşundanmı bak yazarken geldi aklıma aynen geçiyorum:))daha cıvık olsa akar giderdi galiba,evet cevabımı buldum:)))

03/22/2011 20:30:00

serapcığım yarın sabah ne yapabilirim peki bi fikir verirmisin,bu sabah yumurta sarısı pekmez kullandım,bizim burda özel doktor yok ya,devlettede zaten yüzüne zor bakıyorlar,mağdurumda mağdurum yani:((((

03/22/2011 20:35:00

cnm ben kahvaltıya başlamadım daha 10 gün sonra başlıcaz, ama beslenme düzenimiz şöyle: sabah 3 ölçek mama yiyor, yarım saat sonra meyve püresi yiyor,1 saat sonra yoğurt yiyor, 2 saat sonra sebze püresi yiyor anlattığım gibi, sonra yine mama yiyor akşam da armutlu tahıllı kaşık maması veriyorum daha tok tutuyor..  

03/22/2011 20:36:00

bebeklerin böbreklerini yormamak için konması uygun değil. zaten sebzelerin içinde kendi tuzları var. bebeklerin damak tatları sadece süte alışık. o yüzden bizim damak tadımız gibi yemekler onlara tuzsuz geldiği için yemiyor değiller. sadece alışık olmadıkları için yemek istemiyorlar.

03/22/2011 20:38:00

mihricim biz sizden küçüğüz ama doktor yumurta ile pekmezi vermedi daha.labne,peyniri ve ebeb büsküvisini mama ile sulandırıyoruz.doktor sevdiği bir meyve suyu ile d esulandırabilirsiniz demişti.ara öğünlerde ben d emeyvesuyu/püresi veriyorum.akşamları d amuhallebi.sebze çorbasına da geçtik.bir yoğurt mayalayamadım ki....ona da geçce.bu arada öykü çok hafifledi.dişleri yüzünden çoookkkkkkkkkkkkkkkkkkk iştahsız :(((((((((((

03/22/2011 20:38:00

peki hergünmü aynı serap?

03/22/2011 20:39:00

Mayaberry gecen yaz deepfreeze balkabagi atmıştım çıkarttığımda erimiş bulaşık süngeri gibiydi dene istersen ama tavsiye etmem, kurutulmus meyvelerin doğru yöntemlerle kurutulmadigini çok sık duymaya başladım, tarhana konusuna gelince iceriginin zenginliğinden dolayı besleyici özelliği çok yüksek ama arkadaslar guvenilir yerden ev tarhanası olmasına lütfen dikkat edin, tarhana mayalanarak yapılır doğru fermante edilmesi gerekir, pazardan veya yufkacilardan alınan tarhanalar açıkta kurutuluyor eminim üzerine binturlu böcek, sinek konar benim babaannem temiz çarşaf üzerine serer yas tarhanayı ve üstüne tekrar çarşaf örter tozlanmasin diye ayrıca sıcak/rutubetli iklimler kurutmaya müsait değil bizzat denedim bozulma ve kuflenme yapıyor.

serapcım armutlu tahıllı milupada var mı

serapcım armutlu tahıllı milupada var mı

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...