Gitmek mi Gitmemek mi İşte bütün mesele bu..

<12>
04/21/2011 11:29:00

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Gitmek mi Gitmemek mi İşte bütün mesele bu..

04/21/2011 11:49:00

Bence geleceğiniz için hangisi daha iyiyse o durumu kabul etmelisiniz. Para her zaman ihtiyaç duyulan bir araç. Ayrıca orada da kendinize yardımcı olacak birilerini bulabilirsiniz.

04/21/2011 11:50:00

bence geçiminiz nerede iyiyse orayı tercih edin. sonuçta bu sizin hayatınız belki istikbaliniz ordadır

04/21/2011 12:14:00

bu zamanda hayat sartları cok zor.bence cocuklarıızın gelecegı ıcın bıraz fedakarlık gerekıyo umarım ordada sıze yardımcı olucak bırılerını bulursunuz.allah sızı feraha cıkartsın ısallah

04/21/2011 12:18:00

Saçmalıyor olabilirim ama içimden geldi:

Bir kağıda kalmanın avantajlarını ve dezavantajlarını yazın
Başka bir kağıda gitmeniz halinde avantajları ve dezajantajları yazın.

Sonra okuyup karşılaştırın.

Ama bence nerede mutlu olacaksanız orada yaşayın derim....

04/21/2011 12:25:00

özge peki orada eşinin akrabası, yakını var mı size yardımcı olabililecek??

5 katı maaş ciddi bir teklif. kararınız hayırlısı olur inşallah.

Şöyle birşey geldi aklıma. Eğer gidişiniz maddi anlamda olursa bir süre zorlanırsınız ama 3 çocuğunuz için güzel bir birikim elde edebilirsiniz. İlerde bir gün farklı bir teklifle karşılaşabilirsiniz de orada kalabilirsiniz de.

Bilemedim aklımdan çok şey geçti ama yazıya aktaramadım onları!

04/21/2011 12:28:00

Bir tarafta senin ailen, diger tarafta onun memleketi ancak en önemlisi sizin aileniz, sizin mutlulugunuz, sizin yavrularınızın geleceği....

Bize böyle bir teklif gelseydi, biz 5 dakika bile düşünmeden eşimin memleketine giderdik. Neden: çünkü burada ikimzin de ailesinde nbir allahın kulu yok; ikimiz de bu şehri sevmiyoruz ve ikimiz de daha iyi şartlar bir gelecek sunmak istiyoruz  çekirdek ailemize.

5 katı maas ve Istanbul disindaki bir sehir, bence o maasi reel olarak 10'a filan katlıyor.

Bizim tek düşüneceğimiz şey: benim işim olurdu. Onu da, eşime gelen teklif  çok iyi olduğu için bana aperatif birseyler bulmaya çalışırdık.

ancak, Gulcan ve Basak'in dedigi gibi +/- listesi iyi fikir.

04/21/2011 12:32:00

bahsettiğin maaşla ve şartlarla uçaktan haftalık kombine bilet bile alabilirsin özge :)))

şaka bir yana Gülcan'ın dediği gibi sel al eline kağıt ve kalemi başla yazmaya ...

04/21/2011 12:38:00

özge 3 tane evladın var.onların gelecegı bence herseyden onemli.teklıf bence cok cok ıyuı bır teklıf.gelecek ıcın yatırım yapmana cıddı yardımı dokunacak bır teklıf.once cocuklarını dusun.akrabalarla,aılenle her zaman gorusebılırsın.ama cocuklarına ıyı bır gelecek saglayabılecegın teklıfler her zaman karsına cıkmaz arkadasım.

04/21/2011 12:41:00

doğduğun yer değil doyduğun yer derler büyükler, bu dönemde çok doğru.  

evlatların var onlara iyi bir gelecek hazırlamak şu anda hepimizin telaşı bu, illa ki aileden ayrılmak zor gelecektir ama insan bir müddet sonra alışıyor. yurt dışında her iki taraf ailedende uzakta yaşayan ne kadar arkadaşımız var burda.

gülcanın dediği gibi sen artıları ve eksileriyle iyice bir değerlendir.

hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
 bu arada bende ailemden uzaktayım:)

04/21/2011 12:43:00

mrh. özgecim bizlerin anne ve baba olarak çocuklarımıza karşı sorumluluklarımız var bunların içinde de onlara iyi bir gelecek hazırlamak....bende eşimin memleketindeyim ve burda kendi akrabalarımdan kimse yok..inanın bazen çok zor oluyor insan kendi canından birilerinin olmasını istiyor ama hayat çok acımasız para herşey değil fakat çok şey demek...insanlara inanılmaz rahatlıklar sunuyor..ben ilerde yeniden memleketime dönerim diye düşünüyorum çocuğumun geleceğini ve kendimi garanti altına aldıktan sonra...sonuçta gidiyoruz diye gittiğimiz yerde ömür boyu kalacağız diye bir şart yok...hayat süprizlerle dolu...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...