Gitmek mi Gitmemek mi İşte bütün mesele bu..

<12>

Ynt: Gitmek mi Gitmemek mi İşte bütün mesele bu..

04/21/2011 11:48:00

Özge'cim, bence de +/- listesi yapmak en doğrusu.

Yine de bu fırsatı değerlendirip, bir miktar birikim yapmak çocukların geleceği için iyi olabilir gibi geldi bana. Bir de ben liseye kadar küçük şehirlerde yaşamış birisi olarak, çocukluk yıllarında şöyle özgürce sokaklarda koşup oynamanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu biliyorum. Belki çocuklara da iyi gelir. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz birikimi yaptıktan sonra da yine, üstelik belki şimdikinden daha iyi şartlarla, geri dönebilirsiniz...

04/21/2011 12:06:00

oncelikle hakkında hayırlısı ne ise o olsun...ama ölümden baska herseyın caresı var..bence ıs teklıfını kabul etmelı ve gıtmelısınız.ıstanbul sartlarını da goz onune alınca kazancınız 5 degıl 10 katı oluyor gercekten..ayrıca gıdecegınız yerde tamamen yabancı degılsınız.yıne tanıdıklarınız olacak.bu sartlarla aılenızı donem donem yanınıza getırme ımkanınız da olur sık sık ıstanbula gıtme sansınız da.3 cocuk dıyorsunuz geleceklerı ıcın bu cok onemlı bır teklıf..para olduktan sonra suan tum dunya ayagınızın altında.sık sık yurt dısı gezılerı yapıp cocuklarınızın da ufkunu acabılırsınız...hem en onemlısı ılk maddı problemınızde bu fırsatı degerlendırmemenız aklınıza gelecek.esınızle herhangı ufak bır tartısmanızda bıle onunuze cıkacak bır konu olacak.cunku kararı sıze bırakmıs.denemenızde fayda var.esınız ısınde sevılen bırıyse kımse ıyı bır elemanı tekrar  donunce kapıyı kapatmaz.gıttıgınız yerde yapamayacagınıza karar verırsenız gerı donersınız.kacırılan fırsat yayından cıkmıs ok gıbıdır asla gerı gelmez derim...

04/21/2011 12:33:00

Ozgecim bu zamanda 3 tane evlat buyutuyorsun,dedigin rakamlarla gercekten rahat bir hayatın olabilir hem eşinin ailesinin de orda olduğunu ve en önemlisi onları da sevdiğini söylüyorsun.bence evlatlarına iyi bir gelecek hazırlamak için bu çok güzel bir fırsat degerlendir derim.Allah hakkında hayırlısını versin canım umarım hersey gönlünce olur..

04/21/2011 12:49:00

alacağınız karar hakkınızda en  hayırlısı olur inşallah .

04/21/2011 13:00:00

Zor karar gercekten.. Sonunda neye karar verirsen ver, hepiniz için en hayırlısı olur inşallah!

04/21/2011 13:16:00

maraş kötü bir şehir değil.. çok iyi uygun yaşam için.. antep adana yakın uçakla istanbulda olman an meselesi.. maddi sorun olamdıktan sonra da canın istedi mi oradasın.. ki iyi bir birikim çocukların geleceği adına.. çok arada kalırdım sanırım.. ancak 5 kat azımsanacak bir fark değil.. hakkınızda hayırlısı

04/22/2011 09:53:00

ben kendi fikrimi söyleyeyim. kendimi senin yerine koyaup da cevap vereceğim. benimde annem teyzem falan çok yakınız.
eğer eşime böyle bir teklif gelse ailemi bırakıp gidemem herhalde. çünkü bebeğimi büyütürken heleki annemin çok yardımı oluyor. acil birşeyde birilerinin yanımda olması çok iyi geliyor. yada bebeğime bakmaktan yemek yapamadıysam hemen anneme gidiveriyoruz. yada canımızmı sıkıldı annemlere yada teyzemlere gecenin bi saatinde gidiyoruz. kendimi yalnız hissetmiyorum. bazen maneviyatın yerini tutamaz para. tamam bebeğimin geleceği için lazım ama şu açıdan da bakarsak kızım sevgi dolu bir ortamda da büyümüş olacak.
ne bilim senin yerinde olsam ben gidemem.

04/22/2011 11:43:00

canım ben eşimle aynı memelekteliyim ve ikimizde ynı işyerinde tanışıp 5 yıl flört ve evlenme ile devam ettik ... ikimizinde ailesini samsunda bırakıp istanbula gelmemizle son buldu samsun maceramız neden iş için eşimin burda kazandığı bizim memlekette kazandığından çok daha fazlaydı çünki orda olsak evde arabada çook zorr alırdık hemde ikimizde çalıştığımız halde tamam bebeğime bakan olurdu hep aileler ile beraber büyürdü ama biz kesinlikle şu anda olduğumuz kadar rahat olamazdık.biz evlendik düğünü sadece kendimiz yaptık madi olarak 6 ay sonra arba 1 yıl sonra evimizi aldık ev kredisini baya bi ödeyeceğiz ama olsun...şimdi tekrar çalıştığı şirketin samsun projesinde çalışma ihtimali görünüyo ve dahada fazla maaşla ama belki 3 belki 5 sene sonra belli değil olursa gidermisin diye sorarsan evet derim ama tabiki çookk yakında olmamak şartıyla ailelere ...çünki biz kendi düzenimizi otırttuk yalnızız ama mutluyuzda ...özlem oluyo tabiki ama geçiyoda hastalıklar vs olunca da zor oluyo ama ben çok bunalınca atlayıp uçağa gidiyorum hemen 1 hafta kal geri dön çokda güzel oluyo...karar senin hayırlısı olsun:)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...