eşimle neden bu kadar geriliyoruz :(

<12>
05/09/2012 10:39:00

Merhaba en 3,5 yıllık evliyim!1 yaşında dünyalar tatlısı bir kızım var.Kızımız doğduğundan beri herşeyiyle ilgilenmeye iyi bir anne olmaya çalıştım.6 ay doğum izni sonrası 6 ay ücretsiz izin aldım2 hafta önce de işe başladım.Kızımın gece uyku sorunları var. erken yatırsam 1-2 saat uyuyup uyanır ve sabaha karşı 3-4 gibi uyur.Geç yatırsam ki bu gecenin 12 -1 ini buluyor.Her iki durumda da sabah 8: 30 gibi uyanır.
   Benim bu gece uyku sorunları nedeniyle tahammül ve sabrım kalmamış durumda ve bu durum eşimle aramızı açmaya başladı.Size dün gece ile ilgili kısa bir özet geçmek istiyorum:
Kızım akşam 5 e kadar bütün öğünlerini güzelce yemiş.Bakıcımız bu konuda benden daha başarılı bile diyebilirim! akşam üzeri saat 6 gibi benimle birlikte kısır atıştırdı, sonrasında da 21: 30 gibi koca bir kase çorbasını içti.Bu çocuk doydu, üzerine defalarca emdi.Her istediğinde verdim ,gündüzleri ememiyor çalıştıgımdan ötürü.
   Gece uyanınca son 2 haftadır emzirmiyorum.Sadece su veriyorum.Doktorumuz da 7. aydan itibaren zaten kesebilirdiniz demişti.Babamız bu konularda çok üstüme geliyor.Emzir , meme ver, mama yap .....vs.O gece kızımız uyanıp ta uyumayınca , kucakladım,salladım, yanına uzandım vs uyumadı,eşimde kalk mama yap,  meme ver diyince ben de çok sinirlndim. Ve biraz gerildik.Ben anneyim,bebeğim aç mı tok mu bunu anlayabilirim.Bana bu konuda yaptığı baskı beni çok üzüyor  :(

Ynt: eşimle neden bu kadar geriliyoruz :(

05/09/2012 10:49:00

cnm zaman zaman hepımız aynı seylerı yasıyoruz.. gecıcı bır donem bu.. takmamaya calıs.. baska arkdas ortamlar ıyı gelebılır..

05/09/2012 12:28:00

karışmak istemem ama benim kızımda gece ne kadar yerse yesin muhakkak acıkıyor ve gecede bazen 1 bazen 2 defa mama, meme istiyor. eğer vermezsem uyutamıyorum kesinlikle. uyanmıyorda sürekli mızmızlanıyor, kıvranıyor, ağlıyor.. yedikten sonra baygın uyuyor. gece öğünlerini kaldırman için erken olduğunu düşünüyorum. doktorum bana 1 yaşına kadar büyüme hızları fazla olduğu için gece de acıktıklarını söyledi. eşine gelince sorunlar hep aynı sebepler farklı:) 

05/09/2012 13:27:00

sezgie katılıyorum.üstelik çalıştığınız  için akşama kadar sizi göremediği için özlemini emerek gideriyor. benim oğlum herhangi birşey için babannesine bırakıp çıktığımda gelir gelmez hemen emmek için saldırıyor oysa ki tok. çocuklar en çok emerken anneye yakın hissediyorlar kendini. emmek istiorsa bence  engel olmayın.

05/09/2012 14:28:00

ben şöyle bir yaklaşımda bulunacağım; bence 6 aydan sonra bebeklerin gece beslenmesi gereksiz AMA her bebek farklıdır ve kendine özgüdür, acıkıyor olabilir. tabi bu alışmayacağı anlamına gelmez ama sizi bu kadar sıkıntıya sokuyorsa ve zaten her halükarda uyanıyorsa bir de beslemeyi deneyin, ama bunu sadece bir gece yapın mesela. uyursa gerçekten acıkıyor demektir. eğer yine aynı şekilde devam ederse farklı bir sorun var demektir. ama bu gece beslenmesi durumu zamanla bir alışkanlığa dönüşür ve sizi daha çok yoran bir durum olarak karşınıza çıkabilir. bebeklerin kesintisiz uyumaya alıştırılmaları onların daha sağlıklı büyümesi için şarttır. benim oğlumda da bir dönem gece sık uyanmaya başladığında 'acaba acıkıyor mu' yanılgısına düşüp beslemeye başlamıştım. yanlış yaptığımı anladığımda oğlum bunu bir alışkanlık haline getirmişti bile. sonra da unutturmak için uzun bir dönem uğraştım. doktorlar bu konuda hem fikir değiller malesef. kimi 6 aydan sonra kesin diyor, kimi 6 yaşına kadar devam edin diyor.  ben olsam kocamı dinlemez, gece beslemesi olayını hazır kesmişken tekrar hatırlatmazdım. ama tabi ki en sağlıklı kararı yine siz vereceksiniz. 

05/09/2012 23:23:00

öncelikle doğum gününüz kutlu olsun :)
bizde yaşımızı yeni doldurduk hala gece kalkıyoruz naparsam yapıyım mama içmeden uyumuyo..artık gece beslenmemesi gerektiğini biliyorum ama her bebek farklı derler ya bizimki de memesini atar,ayaklarını teper,battanyesini ağzına götürür yani aç olduğunuda belli eder...
ama bunları yapmıyosa gündüz her mızıldamasında ya da gece mama dışı uyanmalarında babası "su verdin mi" diye sorar bende buna çok sinir oluyorum! sizinkide bence çalıştığınız için öncelkle sizi arıyodur...diilse önce su içirin içmiyosa ayaklarını karnına çekiyosa gaz sancısı olduğundan uyanmış olabilir(bizimki bunuda çok yapar!)
ama bence mamayı son çare olarak deneyin...
babaların her karıştığına kulak asarsak gerilimden kurtulamayız bizden sizden farksısız yani ;)

05/10/2012 06:31:00

gece emzirmeyi denedim.Ve tekrar uyuyor aslında ama çok sık uyanıyor bu sefer de.Gece boyu en az 6-7 kez uyandı ve emdi.Ben buna ne kadar dayanbilirim bilmiyorum.Sabah 7 de uyanıp hazırlanıp işe gitmek zorundayım:(

05/10/2012 06:44:00

canım gece sütünü sağıp gece beslenmesını bıberonla yapsan

05/10/2012 06:53:00

Erkeklerin sorun çözme yöntemleri bizi geriyor, sanırım asıl problem bu,düz mantıkla bakıyor hasta değil,altı temizse karnı actır ağlıyodur,benim eşimde aynı mantıkta...Ama bebekler her zaman o kadar mantıklı davranmak istemiyor olabiliyolar:)
Kendi adıma eşimi seninki gibi davranmaya itenin yine ben olduğumu düşünüyorum,dogduğu günden beri kendimi kızıma adadım,ha pişmanmıyım asla ama doğrumudur yaptıgım tartısılır,ben annesiysem oda babası altınıda değiştirecek karnını da doyuracak,gezmeyede götürecek laflarını 9 ay orda burda salladıysam da masalı kucagıma alınca kimseye güvenemez oldum herseyi sırtlandım,e adamda görevini yapmıyo demesinler diye akıl vererek ilgilenen baba kategorisine soktu kendini,sonucu sizinkine benzer tartışmalar...
Bence senin eşinde,benim ki de bu şekilde olaya dahil olmaya dısarda kalmamaya calışıyolar,ellerinden gelen fazla birsey de yok..biz ilgili babalarız mesajı veriyolar,yorgunken,gerilmişken bu yaklasım hiç hoş gelmiyor ama onlarınki de iyi niyetli bi çaba...
Ben çareyi masalı biraz ona satmakta buldum :) sn günlerde beraber gecirdikleri zamanı arttırıp,kendimde müdahaleci davranmamaya calışıyorum ki yardım etmek istiyosa bunu gercekten ihtiyacım lduğunda yapsın,ve bi bebeğe bakmak nasıl bişeymiş iyice bi anlasın,inan ki zoru görünce işime daha az karısır oldu :))

05/10/2012 06:58:00

nilşafaka  katılıyorum ,bende oglanı babasına sattım daha dogrusu mecburen amelıyat oldugum ıcın o ılgılendı Allahım en son tablo :)))) benım koca mutfakta bulasık yıkıyor anneme de nolur ben bulaşık yıkıyım sen doruka bakk off bu cocukla bısey yapılmaz :))))))))))))))))

05/11/2012 09:42:00

pingu... sen 1 senelik annesin, ben dört çocuk annesiyim. hala eşim ara ara benzer tavırlar gösterir. ama inan bana bu senin anneliğinle, yetersizliğinle ilgili kesinlikle değil. geç de olsa ben çözdüm: olay şu, baba kendini dışarda hissettmemek, bebeğin büyüme sürecinin içinde olmak için -kendince- çaba gösteriyor. hepsi bu! ama bunu ifade etme şekli sana uymuyor. en iyi çözüm, her meselede olfduğu gibi bunda da oturup alınmadan, kırılmadan açık açık konuşmak.içinde sakın tutma... 

sevgiler,

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...