Tüm ülke genelınde Flashmob önerisi

Ynt: Tüm ülke genelınde Flashmob önerisi

02/20/2012 14:47:00

ben İstanbul LÖSEV'le konuşmaya çalışayım.

02/20/2012 14:54:00

ulaştım İstanbul'a oldukça ilgili davrandılar. Bizden bir mail istiyorlar. Ne yapmak istediğimiz, nasıl destek istediğimiz ve kim olduğumuzla ilgili. En kısa sürede geri döneceklermiş. Zaten olaydan haberdarız ve sizi biliyoruz dedi kadın bana :) 

Şimdi mail göndereceğim ne yazayım söyleyin bana.

02/20/2012 15:06:00

Super fikir...

02/20/2012 15:08:00

şöyle bir avantajı da var; tekrarlanabilir :) 

di 6Y
02/20/2012 16:45:00

cok iyi dusunmussunuz.. takipteyim.

02/20/2012 19:12:00

Şimdi ben sıkı bir avukatla görüştüm. Eğer ki pankart açmaz isek valilik izinine gerek yokmuş. Ama işin içine pankart, döviz vb. gibi yazılı bir şeyler girer ise valilik izni gerekiyormuş. İzin de değil dilekçe verirsiniz dedi avukat, sizi yormazlar basit bir işlem dedi. 

Ben de iki seçenek düşündüm.
1- hiç pankartsız bir girişim. ne olduğunu duyurmak için önceden basın ve muhtelif medyaya mail, tweet yağmuru. Facebook'ta bir grup olabilir.

2-Belirli şehirlerde izin alınabilir. Almakla uğraşılamayacak şehirler yalnızca maske ve oyuncak bebekle katılabilir. İzmir, İstanbul ve Ankara'da izin alınabilir. Çünkü nüfus ve katılım oranı düşünüldüğünde bu illerden daha çok katılım olacaktır. Ayrıca medya özellikle İstanbul olmak üzere diğer iki ile daha kolay konsantre olur, daha kolay takip edebilir. 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir tarih belirleyelim mi? 

LÖSEV'e belirlediğimiz tarih üzerinden mail atayım.

Ayrıca izin için bir STK ihtiyacı yok, Nurti Anneler Girişimi diye bir başvuru olabilir. 

02/20/2012 20:34:00

pankart açılmasa ama her harfin bir t-shirte basılmasıyla metin oluşturulsa yine de izin almak gerekir mi acaba? beyaz zemine siyah ya da kırmızı büyük harflerle "kansere inat annemi yaşat" ya da gamze ile özdeşleşen diğer sloganlar yazılabilir...bu arada ben de üniversite için araştırıyorum ama %90 izin verilmeyecek gibi duruyor.

02/20/2012 20:38:00

e iyi de üniversite içinde olması şart değil. Muğla ne kadarcık yer ki :)

02/20/2012 20:48:00

Tisortler'e baski yapilsa veya kucuk kagitlardaki kucuk sloganlar gogus ustune ignelense. 

02/20/2012 20:53:00

Ben LÖSEV le başından beri iletişim halindeyim.Defalarca mail attıktan sonra döndüler. Aradaki iletişimden çıkardığım sonuç LÖSEV ancak bağış topluyor ve bunu hasta çocukların tedavilerinde eğitimlerinde v.s kullanıyor.Ama ilik donörlüğünü artırmak için hiçbir faaliyetleri yok.Bu hafta içinde bülten ve broşürlerini göndereceklerdi.Beklemedeyim.

Antalya da ki nüfus katılım oranını da es geçmeyin...

Yerel medya ve bazı derneklerle iletişim kurdum..Saykonunda bazı iletişimleri var.

Bugün Aydın meselesi :) gündeme gelince ,sağlık bakanlığından da hala bir ses çıkmayınca ilik bankalarında yoğunluk olmaması için rölantide kalmayı tercih ettim....

Eğer mobbing donör olmaya yönlendirmek için ise ,Önce sağlık bakanlığının ilik bankalarını destekleme konusunda ki tavrının netleşmesini bekleyelim derim...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...