Tüm ülke genelınde Flashmob önerisi

Ynt: Tüm ülke genelınde Flashmob önerisi

02/20/2012 20:56:00

Burada yazılanlardan öğrendiğim kadarıyla Antalya LÖSEV çok ilgil değilmiş. Fakat ben İstanbul ile konuştum. Beklenebilir tabi ki ama sağlık bakanlığının sonucu çok çok uzun sürebilir zannımca. 

Baskılı giysi konusunu yeniden sormak lazım. 

02/20/2012 20:59:00

mugla avuciçi kadar oldugu için sınırsızlık meydanında en fazla 20 kişi olur, eylemimizi yaparız da dışarıdan anlaşılır mı emin değilim :) elle tutulur birşeye ulaşamamış olsam da çırpınmaya devam ediyorum diye yazmak istedim işte...tshirte baskı olayına ne diyorsun ? gamzenin fotosu ve ilik donörlüğünü işaret eden fotolar da basılabilir diye aklıma geldi şimdi.

02/20/2012 21:03:00

izin kısmı işin içine girerse zorlaşabilir. onun için izin alıp almamak gerektiğini yarın yeniden soracağım. bugün avukata sadece pankart ve döviz işini sordum.  Sınırsızlık'ta olur ise yerel medyanın ilgisi olabilir. 

02/20/2012 21:05:00

Nuran güncellemesinde güzel söylemişti. 3-5 arkadaş sağlık bakanlığından randevu alı görüşmeye gider diye...

istanbul ankara ve izmir için kan verme sorunu pek fazla yok.
Misal Antalya ,DR nin dediği3-5 kişinin kanını alırız.Ama grup halinde gelmelerde hastane yönetimine uymak zorundayız.Kullanılan malzemeler hastanenin.Ve bizim işimizide yapmamız ,hastalara bakmamız gerekir diyor....

Başka illerdende şöyle söylemler geliyor.''Ankaraya internetten başvuru aldık.Ama kanımızı almıyorlar''

Sağlık bakanlığının duruma acilen el atması gerekiyor.Çünkü bu durum kazanılan donörleri caydırıyor.Ertelemeye sevk ediyor.Kaybediyoruz....

02/20/2012 21:07:00

Eğer ki sağlık bakanlığı hala kıçını kaldırmayacaksa çok pis fantazilerim var benim....

02/20/2012 21:24:00

Merhaba arkadaşlar,

Sabah Jülide konu ile ilgili bir yürüyüş planlayalım demişt, o zaman araştırma yapmıştım, bunun da aynı toplantı ve yürüyüş prosedürüne uyacağını düşünüyorum.

İzin almak çok zor değil 7 kişilik bir düzenleme kurulu oluşturulacak, başkan ve üyelerden oluşan. En yüksek mülki amirliğe yani valiliğe bu 7 kişinin imzası ile yazılı bir şekilde başvuru yapılacak.

Bildirimde toplantının amacı, yapılacağı yer, başlangıç ve bitiş saati vs gibi detaylar bildirilecek. Bildirimin ekinde düzenleme kururlu başkanı ve üyelerinin kimlik, ikametgah ve çalışma yerleri yer alacak.

Valilik izin verirse o gün saatte yapabilirsiniz, izin vermezse ayrı prosedürler var, onları sonra anlatırım, kafa karıştırmasın.

Bir de bildirimi verdikten sonra gün ve saati bildirir bir alındı belgesi verilecek valilikten, o olmadan bir şey yapamazsınız, polis sorduğundan falan gösterilmesi için.

Düzenleme kurulunda olan kişilerin bu eylemin düzenini sağlamak gibi bir yükümlülüğü var ama bunun gibi bir eylemde herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

02/20/2012 21:26:00

Bir de şöyle bir durm var, ben avukat olduğum için yapılacak her işin illaki bir yasal dayanağı, izni olması konusunda hassasım. Ama mesela öğrenciyken toplum gönüllüleri topluluğunda idim, Kıbrıs Şehitleri Caddesine boylu boyunca dizilip kitap okuma etkinliği ve oturuşu yapmışlığımız var, bir Allahın kulu da gelip siz ne yapıyorsunuz burda, dağılın falan demedi. Onun için izinsiz ilerleme konusunu sizin taktirinize bırakıyorum:) Ama benim müvekkilim olsanız izin vermem böyle bir şeye o ayrı:)

02/20/2012 21:54:00

Fikre bayıldım...
Eğer izin valilikden alınıyorsa sanırım halledebilirim..Valiyi tanıyorum :))) Şaka bir yana Kendisi ile başka bir konuda toplantımız olmuştu..Valiliğe bir konuda destek olmayı taahhüd etmiştik. Özel kalem müdürünün cep telefonu var..Yardım destek isterim..

02/20/2012 22:13:00

cok guzel etkili ve legal bi yontem...bi kac sehirde aynı anda organize edilmesi de super fikir yanlız anladıgım kadariyla flashmob'un en onemli ozelligi oyle gunlerce onceden planlanılmaması ( gazete ve televizyonların onceden bunu duyurmaması lazım),bi kac saat icinde organize olup harekete gecilmesi gibi bisey..

yani aslında planlanma onceden yapılabilinir ama gazete-tv vs..'nin onceden duyurmaması lazım diye anladım ben

02/20/2012 22:41:00

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/422411_362041577149184_126576117362399_1296558_1120810378_n.jpg

Bayan Göztepe'li taraftarlar bir maçta Atatürk maskesi takıp hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe'yi okumuşlar... 

Bir flashmob örneği midir bilemem ama bir de böyle bişey var diye dikkatinizi çekmek istedim.. Özellikle büyük takımların taraftar grupları da mesela Gamze maskesiyle böyle bişey yapabilir diye düşündüm... Mesela Beşiktaş Çarşı grubu Gamze'yle gayet ilgili zaten diye biliyorum...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...