Tüm ülke genelınde Flashmob önerisi

Ynt: Tüm ülke genelınde Flashmob önerisi

02/25/2012 21:21:00

Merhaba arkadaşlar, 

Bildiğim kadarı ile flashmob aniden planlanan ve aslında birbirini tanımayan insanların, internet üzerinden organize olarak aynı anda aynı yerde olup planlanılan aynı eylemi yapmaları. Yani aslında öyle organizasyonu resmi olarak yapmak gibi bir şey esasen bu eylem tarzının ruhuna aykırı. 
Ben avukatım, yasal olarak da ne sıkıntı getirebilir diye sorgularsak eğer, herkes önceden izin almaksızın toplantı ve gösteri yapabilir. Başkalarına zarar vermediğiniz, şiddet çağrısı yapmadığınız sürece her tür görüş ve düşüncenizi kamuoyu ile paylaşabilirsiniz. Pek çok sivil toplum kuruluşu, dernek, parti hiçbir izin almadan basın açıklamaları yapıyorlar hali hazırda. Ben de bu tarz pek çok eyleme katılan biriyim. Özellikle de burada planlanan gibi bir eylemin hiçbir sakıncası olmaz. Yani karar verilip her an uygulanabilir bence. İzin olmalı mı nasıl olmalı gibi bir tartışmayı görünce yazmak istedim. Ben Adana'dayım, acaba aramızda Adana'da olan ne kadar arkadaş var, burada da yapabilir miyiz? Her şehirde eş zamanlı planlayabilsek ne hoş olur. Herkese sevgiler...     

02/27/2012 15:08:00

Kendı şehrınde bu işi organıze etmek ısteyen,edebılecek kımler var.bı toparlanalım.Biz(İlal ve ben) Antalyadayız ve facebookda grup kurarak ve buradakı flashmob grubuna da çağrıda bulunarak başlayacağız işe.

izin almak gerekırse de alabılırız sorun değil,ama sevil arkadaşın söyledıgı gbı izin flashmobun yapısına ters gibi.ınsanların çekıncelerını gıdermek ıcın alınabılır belkı sadece..

02/27/2012 15:16:00

evet ben hazırım...

02/27/2012 19:12:00

ben de varım. bir tarih belirleyelim.

02/28/2012 08:50:00

burdakı flashmob grubuyla görüştük,bu hafta afiş yapıcak bıze,gelıcek hafta etkınlıgı yaparız dedı..hem onların grubu,hem de bızım çevremız katılıcak..facebookda grup açıp toplanıcaz.afişi burdan paylaşabılırım olunca,ıstersenız etkınlık yapılıcak dıger şehırlerı de yazabılırız afişe,genel bı afiş olur,siz de kullanırsınız???

02/28/2012 10:27:00

tamam. peki onların diğer illerdeki flashmob gruplarıyla bağlantıları varmıymış? onların bağlantısı var ise ve haberleşirlerse süper olur. aynı gün ve saatte katılacak olan tüm illerle yapalım bence. dikkat çekmek daha kolay olur.

02/28/2012 10:31:00

onu da sorayım.varsa süper olur.

02/28/2012 10:42:00

Ben Ankara'dakilere mail attım.Cevap yok.Zaten grup 2009dan beri aktif değil.Odtü'nün flahsmob grubu var onlara da attım ama FISSS.Ben bireysel olarak fikri destekliyorum.

02/28/2012 10:45:00

ben de varım:)

02/28/2012 10:45:00

İstanbul'da 2008'den beri hareketsiz görünüyor. Onlarla birikte olmak zorunda değiliz ama olursak da güzel olur. Facebook üzerinden daha çok insana ulaşılır zaten. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...