ordan burdan şurdan:))

Ynt: ordan burdan şurdan:))

03/25/2012 20:10:00

bebeklerimizi çok seviyoruz ancak gerçekten başka bazı şeylere sıkıldığımızda sıkıntımızı onlardan çıkarıyoruz sanırım ..hele de biraz aksilikleri,mızmızları üzerlerindeyse..biz de böyle şeyler olmaz ancak benim de  zayıf tarafım yemek yememsi ,çok az yiyor kilosu da düşük beni en çok bu çileden çıkarıyor gerçekten zor oluyor sabrım taşıyor oturup ağlıyorum o yemediği zaman..

03/25/2012 20:13:00

anneyiz,eşiz,kadınız,ablayız,öğretmeniz,çalışanız,yöneticiyiz,ev hanımıyız,oyu,buyuz,şuyuz...pek çok şeyiz biz ve bu ister istemez yoruyor farkındayım/farkındayız.bazen sadece insan ve sadece KENDİMİZ olduğumızu da unutuyoruz ne yazıkki :(ama üzülüyoruz işte kuzularımız mutsuz olunca....

03/25/2012 20:48:00

üzülmeyelim kuzuları da üzmeyelim inşallah..onlar da güzel güzel yesinler ,büyüsünler ..onun keyfi yerindeyken bir şekilde ben de iyi olurum zaten :)

03/26/2012 21:41:00

Ahhh özdenim iki bebem var ikiside aynı zamanda huysuz oluyorlar bazen o kadar deliriyorum ki bağırıyorum.Sonra pişmalık pişmanlık hep bir daha yapmayacağım diye söz veriyorum.Oluyor bunlar malesef anne olarak tüm yük üzerimizde.

03/26/2012 21:44:00

sana 2 kat kolaylık ve sabır diliyorum zaten dilekcim.biri tüm sinirleirmi alsa ve çokkkk sakin olsammmmmm

03/26/2012 22:43:00

O birini bulursanbanada gönder canım

03/26/2012 22:45:00

merak etme dileğim.eğer bulursam nurti analarına tek tek yollıcam

04/01/2012 19:35:00

bugünlerde cok gündemde olan 4+4+4 sistemini bir de burada gündeme getirmek istedim. yalnış anlasılmasın amacım tartısma değil sadece cocugumun akran anneerinin ne düşündüğünü bilmek niyetim.. bişeylere körü körüne muhalefet olamk yerine ne oldugunu anlamaktan yanayım.  kaldı ki en düzgün bu grupta tartısılabileceğini düşünüyorum. ayrıca aramızda cok fazla egitimci olması da bakış acımızı zenginleştirmek acısından önemli.
ilk ben fikirlerimi yazayım.
öncelikle yaş meselesi bana göre bizim ayda doganlar için 60-72 ay olayı mantıklı oldu. çünkü 72. aydan sonra denseydi bizim veletler ekim oldukları için okula baslamaları 1 sene sarkacaktı. şimd yeni sistemle 7 ye 1 ay kala baslamıs olacaklar. ban göre cok ideal bir zaman!
2. konu meslek bölümleri. 2. 4 yıla gecerken cocukarı branslara ayıracaklarmıs bu sistemde. yani 12. yasında meslek secmeleri gerekiyor. kesinlikle cok erken bir yas! fakat ailesi tarafında meslek lisesine gönderilmiş biri olarak bunun secim yası 16 da değil bana göre. bu sistem tamamen yalnış. ama bir de su yönü var ki benim ve ailemin bakış acısından farklı bakıs acısına sahip olan insanların cocukları neden benim kızımla aynı sınıfta ya da bölümde okusun ki! eger ki böyle bir ayrım yapılacaksa din grubu fen grubu diye bu cocuklarımızı o! bakıs acısına sahip insanlardan uzak tutmak için bir şans bana göre. belki ilerde bu secimleri dolayısıyla önleri kapanacak o da ayrı bir mevzu tabi!
son olarak kuran dersleri. daha dersin icerigi hakkında bilgim yok fakat kızımın dinini öğrenmesini isterim tabi ki ne sartlarda ve nasıl egitmenler tarafından öğretileceği de önemli! ama bunun gercek anlamda öğretileceği yer okul mudur bundan emin değilim. sonucta hepimiz din dersi alıp duaları arapca ezberledik. sonucta biz de arapca dersi aldık bir bakıma. ama dediğim gibi bu derslerin içerigi ve arkasındaki amac da cok önemli.
son bir cümle daha bunlar fikirlerim duruma yalnış baktıgım farklı yaklastıgım yerler olabilir. burda yazmamda ki amac da zaten fikirlerimi anlatmak sizin düşüncelerinizi öğrenmek. biliyorum ki bu gruptaki cogu anneyle paralel görüşlere bakıs acısına sahibim. hepinizin fikirleri benim için gercekten önemli!!
görüşlerinizi bekliyorum

04/01/2012 20:18:00

canım,güzel düşünmüşsün burda yazışarak fikir alışverişi yapmakla,ama şahsi fikrim biraz daha bekleyelim,en geç temmuzda bu konuya hakim olacağımızı düşünüyorum,çünkü seminerler verip sistemi,uygulanışını detaylı anlatacaktır,şuan okuduklarım şahsen bana tam olarak yetmiyor,hala kafamda cevap bulmamış pek çok soru var,dediğin gibi kulaktan duyma yada körü körüne tek pencereden bakarak tartışma benide sinirlendiriyor,şuan okulda bile her kafadan bir ses çıkıyor o yüzden artıları eksileri tam anlamıyla konuşmak için erken bence. net bildiklerimiz hakkında konuşalım sadece,şöyle ki;yaş olayına ben olumlu bakmıyorum,60 aylık bir çocuk bizim ülkemiz şartlarında 1. sınıfa başlamamalı,avrupa diyorlar ama avrupadaki 60 aylık çocuk fiziksel olarak bizim 8 yaşa karşılık geliyor neredeyse:(kaldıki zihinsel olarak da yeterli değil bence,ülkemizin her köşesinde çocuklar bizim çocuklarımızın yaşadığı süreçleri yaşamıyor maalesef,bu konuları hep en iyileri göz önüne alarak karara bağlamaları da çok yanlış,senin benim çocuğum hazır olabilir ama ülke gerçeklerini unutmamak gerekir,kaldıki benim ezgi 5 sene kreş sonrası hazırında ötesindeyken erken başlatmadım ben 66 aylıkken, 78 aylık başaldı ve iyikide erken başlatmamışım diyorum erken başlatmanın en ufak bir artısı yok,hazır olmak derken sadece okuma yazma olarak bakılıyor toplumda,okurda yazarda çocuk hatta bazı çocuklar kendi kendine evde öğrenmiş olarak geliyor,bu değil önemli olan,çocuk 2. sınıfta tökezlemeye başlıyor çoğu zaman,halbuki bir sene sonra gelmiş olsaydı soyut kavramları algılaması daha ilerlemiş olacak ve çokda zorlanmayacaktı belkide,neyse dağıttım iyice:))sonra devam ederim:))

04/01/2012 20:28:00

ben 60-72 ay okula başlama yaşı bana mantıklı geldi çünkü benim kızım da aralık doğumlu olduğu için yılın başında doğanlar ile arasında çok farklılık olacağından insiyatif kullanabileceğiz diye düşünüyorum..  2. 4 lük kısım ise biraz düşündürücü olabilir belki düzenleme yapmalarının amacı farklı bir şey olabilir imam hatiplerin orta kesimlerini açmak vb.ama niyet okumak ne kadar ise yarar bilmiyorm..ama ilk öğretimin bitim bir branşlaşmaaçısından erken buluyorum ve bir de ilköğretimin kesintisiz olması daha doğruydu gibi geliyor bana..ama dindar bir aile için de bu şekilde br ayrılma olması da iyi bir şey çünkü onlar da lkendi tercihlerine göre çocuklarını yetiştirmk istiyorlar ve bu da onların en doğal hakkı diye düşünüyorum..kuran dersleri ise seçimlik zaten isteyen aldırır istemedğin takdirde almazsın bence çok bir sorun yok ..ama dini bir eğitimin laik bir eğitim sistemi içinde verilmesi ne kadar doğru o da tartışılır..?
ben de özellikle eğitimcilerin ikirlerini merak ediyorum..sanırım işin içinde oldukalrından daha iyi değerlendirebilirler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...