başlangıcı nasıl yapmalıyım?

<12>
02/13/2011 22:29:00

selam yeni üye oldum.yazdıklarınızı okuyunca baya geç kalmışım.artık bende biran önce başlamak istiyorum ama nasıl bir başlangıç yapacağımı bilmiyorum birde bizde kabızlık sorunu var ilaç kullanıyoruz.işe yararmı yaramazmı bilemiyorum.tavsiyelerinize ihtiyacım var tşk

Ynt: başlangıcı nasıl yapmalıyım?

02/14/2011 15:41:00

merhaba, geç kalmışım diye düşünmeyin bence..18 ay da oldukça iyi başlamak için. önce lazımlık ve adaptör alın. Sizinle beraber tuvalete girmesini sağlayın, o da lazımlığa otursun..eğer yeme düzeninden yaklaşık çiş-kaka saatlerini tahmin edebiliyorsanız daha iyi, mesela kahvaltıdan sonra genelde gelir, oturtup beraber kitaba felan bakın.
kolay gelsin.

02/14/2011 17:25:00

adaptör almadım sadece lazmlık aldım.bugün başladı yeni aldığım için baya oynadı.oturuyor kalkıyor bazen oturmak istiyor bazende kalkmak istemiyor.yorucu olacağa benziyor saat başı götürüyorum.çiş saatlerini bilemiyorum herhalde zamanla öğrenirim.

02/16/2011 11:10:00

başlayalı bugün 3.gün ama pes etmek üzereyim.altından bezi çıkardım kaç saatte bir çiş yapıyo diye anlayım dedim ama düzenli değil gibi.yada benim işime gelmedi 3 günde hiçbirşey olmaz ama ben şimdiden sıkıldım diyebilirim.lazımlığa oturtuyorum oyalıyorum hiç yapmadı hep üstüne yaptı yaparkende çiş yaptın deyip anlamasını sağlamaya çalıştım.şimdi çok zor olacak gibi daha tutmayı bilmiyor çişinin geldiğinden haberi yok yapınca bakıyo sadece.büyüyünce daha iyi anlar diye düşünüyorum. hediyeyle falan öğretsem daha iyi olacak galiba

06/13/2011 13:40:00

Ben nasıl başlayabilirim?

Eski bir anı geldi aklıma. Kardeşim bir gün sordu:
-Abla şu yazarı sever misin?
 -Severim.
-Şu kitabını okudun mu?
 -Okumadım.
-Sende var mı?
 -Yok.
-Okumak ister misin?
 -İsterim.
-Tamam. Ben alıp sana göndereyim. Okuyunca bana bir özet gönderebilir misin? Edebiyat sınavında hoca o kitaptan soracak da..

Kitabı okuyup tüyolar verecek kimse var mı?  

Kardeşine ne cevap verdin derseniz, tabii ki kendisinin okuması gerektiğini, sınıfta kalacak olsa bile önemli olanın kendi çaba göstermesi olduğunu vs.  :)  Neyse, o da gitmiş okuyan bir kıza anlattırmış  :)

06/17/2011 06:24:00

Bende tatil dönüşü başlangıç yapıcam kısmet olursa.İlk işim halıları kaldırmak olacaktır kesinlikle ve bolca sabra ihtiyacımız olacağı malum.Ben şimdiden korkmaya başladım bile

06/20/2011 07:37:00

bende yeni başlıcam gerçekten sabırlı olmamız gerekiyor.

06/24/2011 18:57:00

Züccaciyecide  3 - 4 TL ye  lazımlıklar var. Bu pimpirikli olunması gereken bir konu mu acep? Yoksa BPA sız ful ergonomik modelleri mi araştırmalı?

06/28/2011 14:46:00

Ben de halıyı kaldırmıştım ama tekrar sereceğim, dün kardeşimle konuşuyordum ve o bana halının üstüne işenmeyeceğini biliyor, tedbiren de olsa kaldırma, ona güven aşıla dedi ve doğru geldi bu yaklaşım. Lazımlığı ve adaptörü çocuğunuzla birlikte seçin, rengine birlikte karar verin, motive olsun. Ben ikeadan bir tane bir de e-bebekten müzikli bir lazımlık aldım, adaptörde bildiğimiz plastik renkli adaptör.

06/28/2011 14:54:00

2, 2 bucuk yasinda baslamanizi tavsiye ederim...Daha kontrollu oluyorlar kesinlikle. Direk tuvalete alistirmak da daha kolay olur, adaptor almanizi da oneririm.

11/28/2011 20:55:00

merhaba şimdi yazılanları okuyunca abartıyormuyum acaba dedim ..... Amaaa kızım  su an 8. ayının içinde ve ben bir yasına girdiğinde beyaz dümdüz bir adaptör alıp tuvaletle tanışmasını sağlamak istiyorum,tabii ki bir beklentim yok o dönem için ama ilerleyen süreci doğal karsılaması ve korkmaması için faydası olabilir mi diye düşünüyorum,açıkçası tuvaleti,yemeği,uykusu gibi konularda olayları doğal algılaması mesela tuvaletini yaptığında bunun kendi iyiliği için olduğunu bi karsılık beklememsi gerektiğini bilmesini istiyorum,çişini tuvalete yaptın al bu çikolatayı demek doğru gelmiyor,e şu 7-8 ayda bile taviz verdiğim konulsar illaki oldu belki bu konudada olacak bilemiyorum ama bu düşündüğüm şey çok mu ütopik yoksa basaranlar var mıdır,açıkçası önerilerinizi bekliyorum:)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...