başlangıcı nasıl yapmalıyım?

<12>

Ynt: başlangıcı nasıl yapmalıyım?

11/28/2011 20:55:00

merhaba şimdi yazılanları okuyunca abartıyormuyum acaba dedim ..... Amaaa kızım  su an 8. ayının içinde ve ben bir yasına girdiğinde beyaz dümdüz bir adaptör alıp tuvaletle tanışmasını sağlamak istiyorum,tabii ki bir beklentim yok o dönem için ama ilerleyen süreci doğal karsılaması ve korkmaması için faydası olabilir mi diye düşünüyorum,açıkçası tuvaleti,yemeği,uykusu gibi konularda olayları doğal algılaması mesela tuvaletini yaptığında bunun kendi iyiliği için olduğunu bi karsılık beklememsi gerektiğini bilmesini istiyorum,çişini tuvalete yaptın al bu çikolatayı demek doğru gelmiyor,e şu 7-8 ayda bile taviz verdiğim konulsar illaki oldu belki bu konudada olacak bilemiyorum ama bu düşündüğüm şey çok mu ütopik yoksa basaranlar var mıdır,açıkçası önerilerinizi bekliyorum:)

11/28/2011 21:23:00

nilda bencede suan zaten hersey oyun gibi geliyo otursa bile niye oturduğunu anlamıyacagı için sewebilir bencede,seros deneyelim bakalım :)

11/29/2011 06:24:00

Ben de 1 yaşında iken lazımlık aldım. arada oturtuyordum. özellikle uykudan uyanınca. ilk başlarda oyun gibi yapıyordum. çişini yapınca alkışlıyordum çok güzel bi şey yaptığını söyleyip sevincimi belli ediyordum. bunu düzenli yapmadık. arada da kendimle beraber terlik giydirip normal tuvalete götürüyordum./tabi bunu 2 aydır falan yapıyorum) 3-4 kez kakasını da yaptı ve çok mutlu oldu. o bunu biraz da oyun sanarak yapıyor. tuvalette vakit geçirmeyi seviyor:) . son olarak kurban bayramında hastalanmasıyla tuvaleti bıraktık. fakat 1 haftadır falan kakası geldiğinde kakam kakam' diye tuvaletinin geldiğini söylüyor. hemen lazımlığına oturtuyorum ve yapıyor. 2 gündür kakasını bezine yapmadı bakalım  inş böyle devam eder. (bu konuda sanırım pepe ve bebeden etkilendi-Çişimiz tuvalete kakamız tuvalete -
:)

11/29/2011 08:38:00

Merhaba arkadaşlar bende kızımı lazımlıkla ilk olarak 15 aylıkken tanıştırdım kızıma annem bakıyor ve yaşına girdiği an lazımlık al demeye başladı ancak ben 3 ay kadar erteledim ve artık ısrarlara dayanamayarak lazımlıkığı aldım keşke daha önce alsaymışım ilk günden itibaren sorunsuz bir şekilde oturdu ve her seferinde ya çişini ya kakasını yaptı ve tuvaleti geldiğinde ya elimizden tuttu götürdü yaptı yada ağzıyla pırt sesi çıkarıdı yada bezine vurarak belli etti doktoru ile konuştuğumuzda bunun çok erken olduğunu o yaş grubundaki çocukların daha yaptıktan sonra bile söylemediklerini bu nedenden dolayıda bezi çıkarıp onu artık bezsiz olarak alıştırmamı tavsiye etmedi zamanı geldiğinde o zaten bezini istemeyecek bağlatmayacak dedi şuan kızım 20 aylk bir dönem gerçektende bezini istemedi ama ailece sorunlar yaşadığımız bir döneme denk geldiğinden ona zaman ayıramadık şuanda hala söyelyip gidip yapıyor lazımlığa ama bezi bırakmadık oyuna dalarsa yada dışardaysak bezine yapıyor onun dışında lazımlığa yani bir çok zaman literatür bilgisindense çocuğun gelişimine uygun yaklaşım daha doğruda olabiliyor .

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...