Günlük mü, dondurmak mı?

05/23/2012 10:40:00

Merhaba,

Ek gıdada yeniyiz. Çorbanızı günlük mü yapıyorsunuz? Yoksa bir kaç günlük yapıp buzluğa mı atıyorsunuz? Eğer ki buzluktaysa kaç gün içinde tüketiyorsunuz?

Ynt: Günlük mü, dondurmak mı?

05/23/2012 10:49:00

günlük hatta öğünlük yapıyordum 6. ayda basladık corba vermeye sabah aksam farklı corbalar yapıyordum,hala yemeği günlük pişer...

05/23/2012 12:09:00

evet biz de 5 aylık başladık benimde aynı sekilde oglen ayrı pişer aksam ayrı pişerdi.  1 yaşına geldi şimdi biz de dahil günlük yiyoruz. soyle yapabilirsin belki pratık olması acısından. nohut mecimek yarma bugday tarzı seyleri onceden dondurabilirsin.tavuk suyunun yeni yeni donuk kullanıyorum. organik tavuk butun alındıgı için her dakika tavuk suyu imkanı olmuyor. 1 hafta içinde tuketiyorum. daha zaten once sebzeyle baslarsınız ne guzel yaz zmanı taze taze pişirirsiniz irmik kullanmayı ihmal etmeyin cok faydalı. ek gıda donemini gecince cok rahatlarsınız. basarılar. umarım bebiş de sever yeni gıdaları :)

05/23/2012 12:17:00

her gün günlük yemek pişer... 2 öğün yer... bulgur, irmik eksik olmaz...

05/23/2012 16:44:00

yediği herşey hala günlüktür az az yaparım... hergün yemek yapmak zorunda kalınıyo belki ama bu sayede en pratik yapılan şeylerin neler olduğunu öğrendim mesla 10 dakikada çorba pişirebiliyorum artık ...öğlen yada akşam en az 1 öğün çorba olmalı diye düşünüyorum ben  ...

05/23/2012 17:49:00

maksimum ikinci güne kalıyor, sıcakken hazır mama kavanozlarına doldurup ters çeviriyorum.soğuduktan sonra buzdolabına kaldırınca ikinci gün sorunsuz tüketilebiliyor.

05/23/2012 19:05:00

İlk sefer drmizin verdigi tarife gore pisirdim kivamini gormek icin Miktar coktu. Bende buzluga koydum. Sizlerede sormak istedim nasil yapiyorsunuz diye. Bugun az miktarda yaptim. Afiyetle yedi oglumz. Patatesli havuclu bir corbaydi yaptigim. Bundan sonra taze yapicagim. Artarsa buzdolabinda saklayacagim tek gunluk.

Cocuklar bize neleri ogretiyor evet. Dahada neler ogrenicegiz.

Bir sorum daha var sizlere. Bulgur, irmik, pirincten hangisini, hangi araliklarla tercih ediyorsunuz. Tesekkurler yanitlariniz icin.

05/23/2012 19:17:00

irmik  ve bulgur katıyordum ben genelde...her pişirdiğime;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...