Amann be nurti:(

<12345>
07/03/2012 21:42:00

Bide ben derdimi anlatiyim zira patlamak uzereyim artiksikintidan:(

Esimle 10 yil ciktik ve evlendik yaklasik 13 sene oldu. Hep beni sevmistir eminim hala seviyodur. Ciktigimiz donemde hergun onu gorebilmek icin sabirsizlanirdim oda oyleydi. Esim club isletmecisi yani gece calisiyor. 2 uni. Mezunu ve cokda zekidir yani elinden her is gelir. Disimizle tirnagimizla evlendik. Cok zorluk yasadik. Cok sikinti yasadik ama birbirimizden hic ayrilmadik hep bir butunduk. Evlenelim diye ben cok israr ettim ve sonunda evlendik. İlk aylar hersey mukemmeldi. Bende calisiyordum. Biraz borcumuz vardi ama atla deve diildi yani. Hersey hayal ettigim gibi oldu. Ben ne istersem hep yapmistir. Tatil dedim ennguzel yerlere gittik. Disarda yemek yicem dedim en guzel yerlere gittik. Beni hep mutlu etmistir. Evlendikten sonra esimde olusan bi problemden oturu cocuk yapmaya karar verdik ilk denememizde asya dusmustu rahmime. Hamileligim fena diildi. Son aylarima kadar hep yanimdaydi. Hamilelikte hic beraber olmadik korkuyorduk. Ama yinede cok mutluyduk.

Ve asya zorda olsa dogdu. Esim istanbul disindaydi ama dogumumda yanimdaydi. Ope koklaya beni dogumhaneye indirdi. Sezaryen dogum yaptim. Sonrasi felaketti. Asya uslu bi bebekti ama ben cok degistim. Anneydim artik. Varsa yoksa butun derdim asya oldu. Esim yine yanimdaydi ama biseyler eksikti. Noldunu hic anlamadim. Yeni bir ise girdi ve gece gunduz calisir oldu zaten haftanin 4 gecesi calisiyordu ama diger 3 gunude gece 1-2 e kdr gelmez devamli patronuyla beraber. Sabah uyur gece calisir. Asya babasini kimi zaman gunlerce haftalarca gormez oldu. Bende oyle. Oyleki asya bazen babasini gorunce yabanci gormus gibj aglar. Cocuk unutuyor sanirim.

Ahh nurti o kadar yalnizimki. Esim benden gitgide uzaklasiyor. Size daha iyi bir hayat icin calismam lazim diyor ama hic yanimizda diil. Asyayi tek basima buyutuyorum. Son zamanlarda ayri yatiyoruz ben asyayla beraber yatiorum o salonda yatiyor. Bazen kapinsesini duyuyorum iceri girip bize bakmadan dogruca yatagina gidiyor. Sabahta bazen biz kalkmadan ise gitmis oluyor. Bazende gece gec gelince ertesi sabah son dakkaya kdr uyuyor ve apar topar hazirlanip ise gidiyor. Asyayla hic vakit gecirmiyor. Beni coktannunuttu. Gun icinde beni artik hic aramiyor. Ben aradigimdaysa patronlayiz diyor. Birkac kez cik bu isten dedim ama olmaz adam bana cok guveniyor diyip susturuyor beni. Nereye gittigimizin farkinda bile diiliz:(

Anlaticak o kadar sey varki. Herseyimiz var ama babamiz yok. Kizimla cok mutluyum ama ben kocamida istiyorum. Eski gunlerdeki halize donmek istiyorum. Konusacak hic biseyimjz kalmadi. Ortak hic bi noktamiz kalmadi. Asyayi sormuyor bile. Oda bababa baba diye deli oluyor yataktan inip emekleyerek salona gidiyor babasini

Gorunce deli gibi seviniyo ama babasi

Uyumak icin asyanin kafasini opup yataga geciyor.

Yalnizim iste nurti tek basima annemde olmasa kafayi yerdim herhalde. Kizim babasini taniyamadan buyuyor. Bir babamiz var ama evden cok uzakta , sadece adi var ama kendi yok:(

Ynt: Amann be nurti:(

07/03/2012 22:03:00

benimde eşim şehir dışında çalışıyor.haftada 2 gün geliyor.çok zor anlayabiliyorum.kendim için değilde oğlum için üzülüyorum.sizinki yine kız.benimki erkek birde.erkek çocuğun babayla olması onunla vakit geçirmesi,erkek erkeğe birşeyleri öğrenmesi daha çok gerekli diye düşünğyorum.annesi olarak erkek çocuğa bir yere kadar yetebiliyorum.şuan oğlum yemek yapsın sofra hazırlasın bulaşık vs...en sevdiği şeyler. :(  maç,top,araba vs...sıfır.demek istediğim en azından kızınız var şükredin :( eşime hak veriyorum elimden geldiğince destek oluyorum.sonuçta çalışmak zorunda.hiç bir iş kolay değil.hayat kolay değil.bazı şeylere katlanmak lazım.sanırım bizim artımızda şu;eşim evde olduğu zamanlarda oğlumla çok ilgilenir oynar,gerçekten kaliteli vakit geçirmeyeçalışır.bende olurum ama genelde onları yalnız bırakmaya özen gösteriririm.zaten pabucumda dama atılır ikisi tarafından hemen :)) baba oğul unuturlar beni;))  bence sizi seven bir eşiniz var anladığım kadarıyla.çocuk olunca sorumluluğunun arttğınında farkında.bu zor hayatta onu anlayın,destek olun bir de siz üzmeyin yormayın derim ben naçizane.o ,stemezmi kızının eşinin yanında olmak.ama olmuyor işte.yapacak bir şey yok,ekmek parası...

07/03/2012 22:53:00

canım yaaa..evet erkeklerin yoğun çalışması,evine,eşine,çocuğuna vakit ayıramaması maalesef çoğu evlilikte var..ama bunun da dozunun ayarlanması lazım geldiğini düşünenlerdenim.tamam kocalarımız bizim kadar evle çocukla ilgilensin demiyorum ama evin çocuğun düzenini bozacak kadarda kopmaya hakları olduğunu düşünmüyorum.tamam şimdi sabredelim ama ya ilerde ...bu kopuşun bir sonu var mı..düzeleceğinin bir garantisi var mı...yok... maalesef koptukça kopuluyor..o yüzden bir an önce eşinle konuşup bir profesyonel destek almalısınız.evlilik terapistine gitmenizi öneririm..geri dönüşü olmayan bir noktaya gelmeden durumunuzu düzeltmenizi öneririm.. çünkü biz kadınlar içimize atarız atarız fakat patlamamız çok kötü olur.sen ve kızının patlama noktasına gelmeden konuş eşinle.anlat durumu..gerekirse radikal çözümler al..biliyorum uzaktan konuşması kolay..ama yapması zor.ama kızın ve kendin için en önemlisi mutlu bir evlilik ortamında çocuğunu büyüte bilmek için bunu yapmalısın. Allah yardımcın olsun... inşallah tez zamanda eski günlerinize dönersiniz.mutluluklar..

07/04/2012 03:25:00

kizmazsin umarim ama kocamla okuduk. biz de 8 ay ayri kaldik, o geldiginde kedi kopek gibidik, zamanla duzeldi hersey cunku yataklari asla ayirmadik. bunu cinsel anlamda soylemiyorum, 8ayin sonunda birak yabancilamayi, icten ice nefret ediyordum, kiziyordum. yatakta 10 dakika uyumadan yapilan bir sohbet, sarilma bile birsuru sorunu yavas yavas eritiyor.

sedo okuyunca dedi ki; ben gelsem isten ve direk kanepeye yatsam, sen de kapiyi duysan, kesin pipimden tutup suruklerdin yatga gotururdun, canima okurdun, mahfederdin beni. hayatta yapabilir miyim ben sana... aslinda sen kendin biraz da disari atmissin. terapiste gitmek iyi bir fikir ama sen de kendinde biraz degisim yap. kapiyi duysam, hemen kosar giderim, uyumadan su lolo'yu bir sikayet edeyim derim, laflariz...

birde biz sevgiliyken o da ayni isi yapiordu ve onu gorebilmek icin, garsonluk mu yapmadim, biraz laflayalim diye bulasiklar mi yikamadim, saatlerce... sabah 10- gece 3 calisiyordu, yeni bir yer acmislardi, borc vardi...
ayni hikayeler.

son birsey; bu ayri kaldigimiz zamanlarda hep dedim ki; tamam, yemek yaparim, temizlik yaparim, sen calisiyorsun, bunlari yapmaya vaktin yok ama sirf calisiyorsun diye babalik gorevlerinden feragat edemezsin. iste, yorgunum de, yerine wc'ye dahi giderim ama asssla senin cocugunla ilgilenmen gereken zamani, babalik gorevlerini ustlenemem. babalik, calisiyorum, oluyorum, perrisanim diyerek bana devredebilecegin bir is degil ve bu konuda cok katiyim. benimle esit derecede ilgilenmek zorunda, tek basima yapmadim bu cocugu. elinden geldigince de zaman yaratmali. ha bir donem olmaz, bir donem idare edilir ama bir sekilde o da kendi adina bir cozum uretmek zorunda.

07/04/2012 05:44:00

canım kızınında seninde eşine ihtiyacın var ve onunda size ihtiyacı olduğunu hatırlat bence.kendini işe çok vediği için sizi ihmal ediyor ve bunun farkında değil.siz bana göre çok güzel bi ailesiniz ama arada böyle kopukluklar olabiliyor insanız sonuçta.istemediğin anlarda bileyani gurur yapar ya insan o gelsin benim yanıma ben niye gideyim ilgileneyim diye,işte o anlarda bile sen herşeyi bi kenara bırak onun için ne kadar önemli olduğunuzu hatırlat bi şekilde.ALLAH yar ve yardımcın olsun.ayrıca üzme kendini ne olur herşey çözülür kendini yıprattığın yanına kar kalır.

07/04/2012 06:05:00

Herkezin yorumu icin tesekkur ederim. Suan konusmadigimiz acik acik meydanda dun gece saat 2 de geldi ve biz yatiyorduk. Yatak odasina girmeden mutfaga gitti, tuvalete gitti yatti. Sirf beni gorunce ne tepki verecek diye kalktim salondan bisey alma bahaneseyile yanina gittim. Bakmadi bile. Bende konusmadan yataga dondum. Ben konusmassam o konusmaz biliyorum ama konusmucam. Sabah ; biz salona o yatak odasina gecer yine oyle oldu tek fark bu sefer asyayi bile opmeden geldigimizi duydu ve aldi yastiklarini gitti. Ne gunaydin ne bisiy. Bu boyle devam edicek belliki.

Cinsellik konusunda o kadar uzun zaman olduki ben unuttum bile:/ ayrica;

@lolovefato; bizde baskasinin sorununu esimle beraber okumus olsaydik ayni bu tepkiyi verirdi. Sen olsan tutardin pipimden hopp kapi disari ederdin derdi oysa simdi bu berbat dongunun icindeyiz.

@elifnazar; uzulerek bende erkek cocuk kiz cocuk ikilemesine katilmiyorum. Sonucta her bebegin annesine nasil ihtiyaci varsa babasinada ayni olcude ihtiyaci var.

Yasemin ve yagmurun sesi ayrica erenvenisa@hepinize ayri ayri tesekkur ederim yorumlariniz icin.

07/04/2012 06:14:00

kuzum benim tatlı arkadaşım aysucum üzme kendini biraz silkelen eşine işten paradan çok asyanın babaya seninde eşe ihtiyacın olduğunu kesin bi şekilde anlat sorunu konuşup halletmezsen büyür gider veee asssslaa ayrı yatmayın bunu yapma erkeğin psikilojisini düşünsene bi anda yatağından karısından evinden soyutlanmış oluyor evi otel gibi görmeye başlar başta sen bunları düzelt her ne olursa olsun ayrı yatma çocugun hayatınızı bu hale getirdiğine inanmasın dahada güzelleştirdiğine inansın gerekirse harcamalarımdan kısarım  yaşarım bi şekilde ama asya baba sevgisi almadan sağlıklı olamaz de eminim bunlarda hallolacaktır erkek doğumdan sonra kendini dışlanmış hissediyor bunu aza indirmek lazım ki asya büyüdü artık

07/04/2012 07:18:00

Diil 1 saat 15 dk bile erken kalkip bizle vakit gecirmiyor. Yorgun oldugunu biliyorum ama 15 dk dan insan ölmez dimi? Malesef onu bile yapmiyo. Zaten asya gece uyandiginda eskisi gibi gelip ilgilenmiyor. Asya kicini bile yirtsa donup kicini yatiyor. İs bakimindan cok zor zamanlar geciriyor ama izin vermiyorki onla bizde ilgilrelim.

Birkac kez suslenip puslenip gittim yanina cok yorgunum dedi. Bunu ilk defa yaptiginda gercekten yorgun dedim ama birkac sefer daha yaptiktan sonra biseylerin ters gittigini anladim.

Esim aldatacak bi adam diilki bunu asla dusunmem. Derler ya kendimden bile fazla guveniyorum. Bu sene tatile gidemicez beraber ama o bizi gonderecekmis. Zorda olsa tamam dedim bu seferde asyayla tek basima zorlanirim diye annemle beraber memlekete gidicez 15 gun. Ama agustosta. Yani daha cok var. Hani ayri kalsak belki duzelir bazi seyler dicem ama ayni evde bile o kadar uzagizki...:(

07/04/2012 08:02:00

Canım seni çok iyi anlıyorum belki de anlamaya çalışıyorum, zamanında sende bana destek oldun.Sorunlarımız farklıda ola birbirine benziyor. Ben düzeldimmi hayır ama sen çok güveniyorsun eşine ne güzel ben okuyuncada direkt aklıma bu adam hiç mi cinsel ilişkiye girmek istemez dedim nasıl karşılıyor bu istediğini dedim ama benm eşimde öyleydi nasıl dayanıcaksın bu süreçte dediğimde ben bu yüzden seninle evlenmedim dedi ki senin eşinde seni seviyor belli böyle birşey yapmaz.Bende hep tek başıma evliyim diye çok şikayet ettim eşime,yorgunum,uykusuzum, dayanamıyorum diye cevap aldım hep.Benim eşim senin ki kadar da çalışmıyor gece 3.5 ta gider ama akşam en geç 6 da evdedir yinede bize ayıracak vakti,gücü kalmaz hep uykusuz hep uykusuz.Benm eşim konuşma özürlüdür resmen asla konuşmayı sevmez sorunu halletmeye çalışmaz. Siz konuşmayı deneyin mutlaka haftada bir gününü ayırmaya çalışsın size güzelce anlat bütün isteklerini nereye kadar böyle devam edecek. Annem yanımda en azından diyorsun ama canım insanın eşiyle annesi  bir olmuyor gerçekten. Ben çoğu şeyimi annemle değilde eşimle yapmak istiyorum. Size vakit ayırmqası gerektiğini ve böyle birbirinizden uzaklaşacağınızı anlat. Asya'yla onunda vakit geçirmesi gerekiyor. Bunların hepsi eminim seninde aklından geçiyor sürekli ama insanın biriyle paylaşması lazım. 13 sene dile kolay ne güzel yıllarınızı vermişsiniz bu beraberliğe ama bunu devam ettirmek elinizde. Gerçekten böyle böyle eşler birbirinden çok uzaklaşıyor. Biz daha 3 yıllık evliyiz ama bazen 1-2 ay ilişkiye girmediğimiz oluyor bazen ben istemiyorum bazen eşim yorgun oluyor aklımıza bile gelmiyor bu da en büyük uzaklaşma nedeni. Ama benm gibi sürekli başına akakarak değilde güzelce anlat derdini anlayacaktır mutlaka :( Bak eşim hala uzak benden ben aramızı düzeltmeye çalışsamda yüzüme bakmıyor yanıma bile yaklaşmıyor bunu sen istedin diyor. Böyle olmasını istemedim ama bu hale ben getirdim.:( Sen benim gibi yapma ısrarcı olma. Başta mutlaka seni anlamayacaktır, yorgunluğunu çok çalıştığını öne sürecektir ben de yoruluyorum ama sana vakit ayırmak istiyorum diye üstüne gitme. mutlaka düzelecektir ki siz bunca yıl birbirinize zaman ayırmışsınız her zamn böyle olacak diyede birşey yok. Çocuk bütün vakti alıyor. Çok konuştum ben :) inşallah herşey istediğin gibi olur bu güzel günde. Seni seviyorum Asya'yı çok öpüyorum.

07/04/2012 08:07:00

Aysucum canim uzuldum durumuna ama bence herseyi degistirmek senin elinde .ilk oncese ayri yatmaktan vaz gecin ,biz cok buyuk kavga etsek de ayri hic yatmadik simdiye kadar birbirimize degmesek de yine de beraber yatariz .ben ayri yatmamak fikrindeyim.sonra karsina alip konus bence malesef cogu zaman bu isler kadina dusuyor bak kac yillik birlikteliginiz var bir cirpida atamazsin

Sen gidip konus biliyorum cok calisiyosun ama biz seni ozluyoruz de aysa ninda benim de sana ihtiyacimiz var bir kac kurus eksik kazan ama yanimizda ol de .bu benim fikrim ben olsam oyle yapardim senin yerinde

07/04/2012 08:09:00

Çok üzüldüm yazdıklarınıza, çocuk olunca herkes benzer sorunlar yaşıyor demek ki. Ayrı yatmanızı bir problem olarak görmüyorum, cinsel yaşamın sıfıra inmesini de. Bu doğal bir süreç. Benim eşim de kanepede yatar, ben oğlumla yatarım. Ama bu gerçekten bir soğukluk değil bizim aramızda. 

Sizin eşinizle konuşmaya, dertleşmeye ve birlikte vakit geçirmeye ihtiyacınız var bence. Bir de resmen küsmüşsünüz birbirinize, yanına gidiyorum bakmıyor felan diyorsunuz. Biz de eşimle 13 sene önce tanıştık. Kimileri artık bazı şeylerin tükendiğini düşünür bu kadar zaman geçince, ama siz de bilirsiniz alakası yok. Sevgi zamanla azalan birşey değil. Eğer eşinizi hala seviyorsanız bunu onu hissettirin. Erkekler, çocuk olunca kendilerini çok dışlanmış hissediyorlar. 
Birlikte geçireceğiniz zamanları yaratmayı çalışın, biliyorum zor ama bebeğiniz 1 yaşında nerdeyse, bir kaç saat annesine babasına izin verir herhalde:)

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...