kayınvalide sorunu

<123456>
05/01/2011 19:59:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: kayınvalide sorunu

05/01/2011 20:14:00

ahh canım yaa okurken içim parçalandıı seni daha da üzmek istemem tabi ama offf yanii ...annen falan nerde yakında değiller mi hiç lafını etmedin ,bide seni tebrik ediyorum cnm bu ne sabr bu ne sevgi saygı  valla bşr an kendimi düşündüm eş meş gözüm görür m diye helede oda bana tepki koyuyosa ....valla sen elinden geeleni yapıyosun anladığım kadarıyla ...ordan taşınmk gibi bir lüksün var mı deesem ...ahhh canım yaaa 

05/01/2011 20:28:00

canım allah yardımcın olsun  boyle bı durumda nedenır bılmem ama sabrına hayran kaldım.ınsan sabredim derken kendınden okadar tavızler veriyokı donup geriye baktıgında elınde hıc bısey yok ortada katettıgın yol yok buda cok acı oluyo.uzun suredır gorusmemen bıle ıyı bı gelısme.bence esınınde gonlunu yaparak annesını onunda ıyıce tanımasını sagla haklıyken haksız duruma düşme cok sıkıcı bı soz olsada zaman gercekten herseyın ılacı(tecrubeyle sabit)sen ve bebeğın herseyden herkezden kıymetlısınız hıc unutma.

05/01/2011 21:37:00

mrb betul seni cok iyiy anliyorum cunku hemen hemen ayni seyleri yaasadik kizim ilk donemler cok zor bir bebekti butun gun aglardi ben ne yerdim ne icerdim butun gun kucakta o aglardi bende onunla....oyle zorduki birde lohusalik pskolojisi zor gunlerdi bnm icin ne is yapabilirdim ne yemek birak yapmayi yiyemezdimki kayinvalidemde calisirdi aksam geldiginnde yemek yok ya sitem eedrdi laf sokardi bana cocugun aglamasinada bin bir seneryo yazardi yok gaz yok ac yok pisik bir aglamaya on bahane cikardi sonralari abktim sabahlari acardi esime telefon doldurur bana postalardi yok yemek yapmiyormusum tembellikten yok cocuga bakamiyormusum falan filan esimde bana saldirirdi tabi....ayni seyler iste ustelik ben birlik oturudum

Sana tavsiyem sudur asla kayinvalidene zit gitme cunku zit gittikce iyice kotulesicek hersey su bir gercek evli oldugumuz surece onlarda bizim hayatimizin merkezinde olucak cunku eslerimizin ailesi onlar hayat boyu yuzyuze bakicaz...sen eger isleri yokusa surersen iyice esini dahada doldurur. isler dahada kotulesir sonra incir cekirdegini doldurmayacak nedenlerlle esinle ne sevgin ne saygin kalir AKILLI OLUP SAKIN KAYINVALIDENIN KISKIRTMALARINA GITME derim cunku en buyuk amaci birbirinize kirdirmak ikinci tavsiyem asla ve asla kayinvaliden icin esine kotu elestiri yapma cunku erkekeler annelelrinin elestirilmesine asla tahammul etmmezler esimden babama kadar butun erkeklerde bunu gozlemledim...her zaman esine kars guleryuzlu ol huzur ver sen sevgide saygida kusur etmez esine huzur verirsen esin kayinvalidenin yanina bile gitmek istemez kayinvalidenin dolduruslarini dinlicegine senin yaninda kalip hos sohbeinle  evde kalmayi tercih edicektir ayrica esininde ustune cok gitme derim onun icinde hic kolay dil bir taraf annesi diger tarafi karisi nasil davranicagini bile sasrmistir.Senin yerinde olsam ayrica hic bir sey olmamis gibi davranirdim bosversene senin icin ne dedigini yok daginikmis yok yemekleri iyi dilmis sen kocana sordugunda senden memnuunum dediginde olay bitmistir evin ayri derdin ayri esin memnun olduktan sonra kim ne derse desin nicin kafaya takiyorsunki?sen annesin ilk gorevin bebegine bakmak ondan kalan zamani yemegine evine ayiricaksin cocuguna gelinnce eminim cok iyi bir bakicisin cunku annesin bir bebege annesnden baska kimse daha iyi daha ozenerek bakamz bunuda unutma kardesim....dedigim gibi hic birsey olmamis gibi davran evde kayinvalidenin bahsini bile acma kayinvalideni bile hicbirsey olmamis gibi davran ben ole yapardim esimi doldurudu bilirdim ama hic bir zaman ona kizgin oldugumu belli etmedim noldu peki ben kazandim arkamdan cok saygisiz diyemz ama ben onun herseyini soylebilirim cunku o yapti ben agzimi acip kendimi bile savunmazdim sirf saygisizlik oldugu dusunulmesin diye tabiii benim yaptigimda dogru dildi ama...Olurda kayinvaliden dahada olaylari farkli boyuta getirmeye calisirsa sakin uyma sabret,gerekirse arayi yumusaticak sekilde konus bebegin uyank oldugu zaman al bebeisini kucagina git kayinvalidene sevsin istedigi kadar sana gelipte bin bir kusur bulu gitmesine bile firsat verme sen git hem havalar isiniyor al bebisini git bence hem gonlu olsun hemde sana karsi niyeti degissin...Su dedigimi sakin unutma akilli kadin ol asla aptal olma iyi niyetli ol ama aptal olma kocani kiskirtmalarina izin verme kocanlada konus elestirmeden kirmadan inan bak goruceksin hersey farklilasicak en onemliside sabra devamm kendi karakterindende asla odun verme senin kisiligini bozdurucak saygisizlik yaptirmalarina neden olucak kiskirmalara gelme hayirili geceler...

05/01/2011 23:09:00

hazalgörkem bayıldım yazına kesinlikle katılıyorum,bu arada hani demişsin yaa uyuynca sen git bencede ama kocanada haber ver bilsin...Yani kv ye iyi davrandığını,bak şunu unutma sen kocanın karşısında kocanın ailesine karşı herzaman anlayışlı ve alttan alan taraf olmalısın,mağdur sen olmalısın..asla taviz verme ama sevgi saygıda kusur etme,ama zamanını kolla zaman zaman sende olanlardan nasıl etkilendiğini sakince anlat.Offf Allah yardımcın olsun,sana bol sabır diliyorum...

05/02/2011 07:09:00

Merhaba  birkere dünya tatlısı bir kayınvalide hayal..burada kocanızın annesine çok taviz vermesi konuşturması yanlış..diger konu sizin  takınacagınız tavır bence politik olup çok gerekmedikçe hiçbirşeyi kocanıza aksettirmemek..aranızda hiçbir sorun yokmuş gibi davranın.o anlattıgındada haberiniz yokmuş gibi..aa niye oyle ddedi ki dersiniz kocanıza..bu birincisi..ikincisi..çok üzerinize gelinirse ..ben hallediyorum yardıma ihtiyacım yok olsabile bakıcıyla biz hallediyoruz deyin..ailenize sokmayın...ne kadar çok şey yaparsa evde o kadar söz sahibi hissediyorlar kendilerini...hiç üzerlerine vazife olmayan şeyler hakkında yorum yapıp konuşuyorlar..annen bu saatten sonra çocukmu bakıcak sevmeye gelsin deyin..gerçektende ipleri ellerinizde tutun bence..yoksa siz bir köşede o ise evdeki her konuda söz sahibi olur.....

bana gelince  ben lohusayken problem yaşadım..hamileyken bile benim yanımda başka eşimin yanında başka davranıyordu..anlatsanız birtürlü eşiniz sizemi inanacak annem yapmaz dicek... çocuk  elimde daha bir aylık  bana kalkıp kocamı biraz rahat bırakmamı soıylüyordu.çok daraltıyormuşum..bunun sebebide şşştt dememmiş...sırf bundan annesine yakındıgı için kalkıp bana konuşma hakkını kendinde görüyordu....birtek gece kalkıp çocuga bakmadı uykusuz kalmadı..ve uyutmadı...eee herseyi gögüslen ben onu rahat bırakmalıymışım..beni seven düşünen kadın  ..çok zor oldugunu biliyorum diyip kocanda anlayış göstersin sana diyebilirdi...aksine ben içeride emzirirken torunumu sevemiyorum diyip ağladı eşime....banada zaten alıştık senin yemege gelmemene diye laf soktu....oda bebegime bakacakmış...SEN BAKACAKSAN SEN YAPSAYDIN BEBEGİ !ben niye yaptım ki alla alla..SONUÇ. ben tavrımı koydum ihtiyacım olan zamanda kendim baktım bebege direndim.dünyanın en iyi gelnide benim bu ara....evin hanımı sensin unutma herkes yerini bilsin...hıh gene sinirlendim :))))))))

05/02/2011 07:11:00

sabrına hayran kaldım gerçekten.ben de kayınvalide den yana dertli biriyim ama senin kadar sabır göstermedim hiç valla:)ben de ona surat astım eşime de anında anlatırım neye sinir olduysam içimde tutamıyorum hiç....yanlış yapıyorum aslında tutmak lazım ama benim de yapım böyle içime atamıyorum sinirlendiğimde.benim kayınvalidem de baba öldüğü için eşimi kocası gibi görüyor ve biz5.seneyi bitirdik daha anca benim onun karısı olduğumu idrak etmeye başladı.hamileyken ve doğumdan sonrada seninkine benzer bir çok şey yaşadım ve arkamdan adımımı attığımda söylediklerini de kulağımla duydum.konuşmıycam bir daha dedim ama eşime olan sevgimden mecburen görüşüryoruz tabi ama hiç sevmiyorum hatta oğlumu sevmesine bile deliriyorum.doğduktan sonra oğlumun benşi sevmesini bile kıskandı kadın yani ne diyim ki allah hepimizin yardımcısı olsun.umarım biz de bunlardan ders alıp ilerde kötü kaynana olmayız:)

05/02/2011 11:37:00

yahu kadınlar kadınlara neden bunu yapar...ınsan en cok hemcınsını anlamalıdır aslında.allah sıze sabır versın.dayanma gucu versın...benım kayınvalıdem gercekten ıyı bır ınsan.o yuzden tum kv lerin kotu oldugu kesınlıkle yanlıs.ama hayat ımtıhanlarla dolu.bende kv ıle degıl ama bambaska seylerle ımtıhan oluyorum.ıyı nıyetınızı asla bozmayın.zaten oyle bırı oldugunuz bellı.allah kalbınıze gore nıyetınızı saygınızı bozmadıgınız ıcın sıze bır yol gosterecektır.bencede aılenıze mumkun oldugunca mudahele edememesını saglayın.rutın zıyaretlerınızı ıhmal etmeyın ve mesafenızı her zaman koruyun.bu derece sevılmeyen bır kadın enınde sonunda karsısındakı ınsanlıgı anlayacaktır.bu fırsar mutlaka elınıze gecer.kendı kızıyla bıle anlasamıyorsa acınacak bır kısılık oldugu bellı...

05/02/2011 12:10:00

aynen

05/02/2011 12:30:00

Yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda ka...rşılaşmışlar… Hal ha...tır sormuşlar… Sıra çocuklarına gelmiş… “Senin oğlan nasıl, evlendi mi?” diye sormuş biri, “Evlendi” demiş öteki, “evlendi ama ah, sorma, öyle bir gelin çıktı ki, felâket!..

Sabahtan akşama çalışıyor, evde doğru dürüst yemek pişmiyor, yorgun olduğu zaman oğluma yemek pişirttiriyor. Bazen sabah kahvaltısını bile oğlum hazırlıyor. Ne dikiş var, ne ütü. Bir kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırtıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, çok…”

“Vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?”… “O da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor. Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor. Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, çok  

05/02/2011 12:41:00

Owl kesinlikle katılıyorum.

<123456>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...