kayınvalide sorunu

Ynt: kayınvalide sorunu

05/03/2011 22:43:00

Betul, bir sure cocugunla birlikte gidip kafani dinleyebilecegin bir yer yok mu? Annen hastaymis sanirim, Allah sifa versin. Belki onu ziyarete yanina gitsen bir sureligine, kardesin falan yok mu yanlarinda kalabilecegin? Evi terkedermis gibi degil ama ziyarete gidermis gibi.. Boylece esinle birbirinizden biraz uzak kalsaniz, aradaki elektrik biraz azalsa?

05/10/2011 07:00:00

kayınvalide dedikçe ürperiyorum son yaşadıklarım sonra allah akıl fikir versin ben anladım mutlu etmek mümkün dğeil bazı insanları bizimki herşeyi onun istediği gibi olsun hep o haklı olsun car car car konuşsun köle olsun gelin her denileni yapsın mahlleye millete anlatsın övsün övülcek bişi yoksa yerden yere vursun hastalık hastası pohpohlamayı bekleyen bir tip ne diyim allah bana sabır versin hatta herkese

05/10/2011 08:03:00

en tribali kocanın yanında farklı kocan yanındayken farklı davrananı..ne düşündügünü kestiremiyorsun..sana gülüyor hiç takılmamış gibi davranıp anlayışlı kv pozları takınıp sonra arkandan konuşup kızdıgını ögreniyorsun... boylesi kötü:)

05/10/2011 21:01:00

valla ben de bu dertten çekiyorum.Sanırım yakında kanser olucam sinirden.Daha 30 yaşındayım ama 1 saat önce yaptığımı hatırlayamıyorum.Salak ettiler beni.Oysa ne umutlarla evlenmiştim.Eşim çok iyidir,severek evlendik 6 yıl oldu ama herşey burnumdan geldi.Bende Allaha havale ediyorum 2 doğumumuda burnumdan getirdi lohusayken çok duamı aldı.Biliyorum görcem bigün bana yaptıklarını o da cekecek en azından benim huzurum kalmadıysa onunda kalmasın ne hale geldim kendimi bunları düşündüğüm için bile suçlu hissediyorum.Betül sanda sabır etmeni söylüyorum.Sabret ve dua et .

05/10/2011 21:05:00

neler geldi basiniza?

05/12/2011 20:56:00

kv nefret ediyorummm. hemde ölesiyeee.
artık ipleri kopardım eşime de dedim. artık anneni sildim dedim. kadına rahat batıyor. ayrı şehirlerde oturmamıza rağmen ordan bile beni sinir etmeye yetiyor.
demişki inciye kaynanalık yapacağım demiş. hemde ortada bişey yokken. sen kaynanalık yapsan ne yazar. ben sana gelinlik yaparsam o zaman gör. ve demiş ki kızı bize vermiyor sevdirmiyor. halbuki ne zaman başkasına versem yorulmuşsundur sen diyip elinden alıyor. bundan sonra sevdirmemek nasıl oluyormuş gör. sustum sustum ama artık illallah ettirdi.
yetti artık valla. eşimin karşısında kurana bile el bastım. artık evine de gitmicem dedim o gelirsede gidene kadar da evede gelmicem dedim.
kızımı cadı kızım diye seviyorum. aldım kızımı altını değiştirmek için diğer odaya gidecektim mutfakta kendisi kendi kendine cadı diye diye kızı cadıloz yapacak diyor. o an dön iki laf yapıştır dedi şeytan. ama babanneleri var. kadın en ufak seste tansiyonu çıkıyor. sus inci sus dedim. keşke lafı yapıştırsaydım. bir insan neden kendinden nefret ettirmek için bu kadar uğraşır anlamadım gitti. ama cidden nefret ediyorummmm.

06/02/2011 21:19:00

yalniz degilmisim,ne cok kayinvalide sorunu yasayan varmis...dertleri ne anlamis degilim...önce ogullarini paylasamadilar,simdi torunlarini öne sürüyorlar...Yazsam roman olur ama neyse..Allah bize sabir versin

06/03/2011 09:05:00

eşim zaten ben bunları anlattıktan sonra annesini arayıp böyle böyle demişsin neden diyorsun, kızımızın bakımına yemesine içmesine karışma, İnci gerekeni yapıyor zaten demiş. Ayrıca İnci sana da dargın demiş.Kızıda sevdirmiyor demişsin. Nasıl sevdirmez kucağından indirmiyorsun demiş. Sonra kv ben İnciyi ararım demiş. Aradı. Ben şakasına dedim diyor, seni çok seviyorum böyle şeylerde kırgın kalma benle üzülürüm dedi. Ağlamaya başladı. Bende kaldıramıyorum artık bu tür şeyleri dedim. Özür falan diledi. Ama hem eşime hem de kv dedim. Bir daha en ufak şeyde bu sefer kesin keserim muhattaplığı  dedim. O günden beri telefon konuşmalarımızda bile çok dikkatli konuşuyor. Kızımın yüzünün öpülmesinden nefret ediyorum ya artık telde bile kokla benim yerime yada ayaklarından öp diyor. Eskiden olsa öp benim yerime derdi. Hatta aklıma gelmişken yan yanayken kızımla oynarken onu öperken hemen gelip kıskandım bende öpecem derdi. Valla bize gelecek diye ödüm kopuyor.

06/04/2011 21:50:00

Niye böyle iki yüzlü davranıyorlar ya. Ben de hiç kestiremem ne zaman ne yapacağını. Çok sinsidir sağolsun =)
Kızım doğduğunda "ne isim koymak istersin, düşündüğün birşey var mı?" diye soran bile olmadı. Hastaneden yeni gelmişiz, gelen-giden bitmiyor tabi, 2 dakika boşluk bulsa bana derdi ki:
-Sakın kimsenin yanında çocuğu emzirme nazar değirirler sütün kesilir.
Bende de yaş 18 e tamam diyorum dediğini yapıyorum. Çokcuk yeni doğmuş sık sık acıkıyor misafir mi dinler? Bağırıp ağlıyor. Bu arada cici annem ne diyor?
-Kızım emzirsene çocuğunu, sütünü mü sakınıyorsun.
Allahımmmm. Gidenin ardından "yine gelin buyurun" bile diyemezdim, süt kesilmesine bir sebep daha çünkü bu söz. En sonunda her çeşit sıkıntıyla sütümü kesmeyi becerdi ve eşime:
-E ben dedim ama insan yanında emzirme diye. Bak nazar değdi. deyip çıktı işin içinden.

06/05/2011 15:52:00

Valla ne denir bilemiyorum =) ortalama hepsi aynı gibi görüyoruz işte. Aslında nadir de olsa çok farklı örnekler var. Biri benim halam ve gelini mesela. Yıllarca birlikte oturdular, çocuklar büyüdü okul çağına geldiler, halam artık herkes evinde olsun rahat olsunlar diyerek aynı apartman içinde ayrı bir daire tutturdu. Gelini günlerce ağladı "anne sen bizden bıktın mı, başından mı atıyorsun" diye. Çeşit çeşit işte ama geneli bizim gibi canım =)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...