kayınvalide sorunu

Ynt: kayınvalide sorunu

06/05/2011 18:06:00

doğum zamanı ve kvler olunca konu bende anlatsam roman olur...ama en çok aklımda kalanlardan biri şuydu barbaros çok saçlı bi bebekti bende doğmadan taraklar fırçalar almıştım bi gün otururken heves ettim saçlarını tarıyodum bir hışımla girdi kapıdan çocuğun beynini deleceksin deyip kucağımdan aldı çocuğu...kelimeler boğazıma düğümlendi gözlerim doldu hele kucağımdan alması o an beni okadar yaraladı ki sanki oğlumdan koparıldığımı hissettim...gece aynı odada kalıyoduk eşimde işe gidecek diye bizim odamızda..gece boyu uyuyup sabah eşime gece hiç uyumadık çocukla uğraştık diye yalan söyleyişi oğluma abuk sabuk batıl inançlarını uygulamak istemesi üstüne bi de lohusalık çok zor günlerdi..şimdi Allaha havale ettim orda versin hesabını..çünkü ben mizacım gereği pek hakettiğini yapamıyorum

06/05/2011 19:10:00

esracım al benden de okadar kv doğuma gelmeyecekti ben zorla çağırdım onu illa sende yanımızda ol diye çağırmaz olaydım burnumdan getirdi .Eşim ve ben çok mutluyduk benim annemde bize fazlaca yardımcı oluyodu .bir gece eşim iş geriği şehir dışına çıktı biz annemle başka odadadıydık bu hiç yanımıza gelmedi ilgilenmedi bile eşim geldiğindede ayy bebek sabah kadar ağladı hiç uyumadık dedi bu kadar göz göre göre yalan söylenir.ve sonunda bebeği bana sevdirmiyosunuz diye kavga çıkartıp ve beni evden kovdunuz diye apar topar gitti.resmen oğlunun oğlunu kıskandı artık bebekte oldu oğlum tamamen elden gitti diye düşündü.Hadi diyelim ben sana bebeği sevdirmedim çok sevmek istiyosan elimden alsaydın geldiği günden gidene kadar burnunda soludu bişey yapacağı belliydi mutluluğumuzun içine etti gitti .o gün bu gündür bi kere telefonla konuştuk ondada yine tartıştık.Allaha bıraktım onu

06/05/2011 19:16:00

sanırım lohusalık döneminde en çok cazgırlığı ben yapmışım kv kalmak için can atarken hiç gerek yok kızımla başbaşa kalmak istiyorum hiç kimseyle uğraşıcak gücüm yok demiştim eşim biraz bozulsada anlatınca hak verdim kaıdn öğlen 1 kadar uyuyor bu insan bana nasıl yardımcı olsun daha hamileyken ben ona hizmet ediyordum sabah erken kalkıp kahvaltı ediyorum ve saatlerce onun uyanmasını bekliyordum üstüne uyanınca çayımı dök vs işlerini ben yapıyordum yemek vakti gider yatar sonra gece yarısıben açım der temizlik desen hiç işi olmaz saatlerce tvde evlilik prog izlemekten yemek yapmadığını bilirim düşük ridskimden 4 ay yattım makarna yedirmişti 1 hafta boyunca bana en sonunda isyan edip eşime anlattımda allahtan evine postaladı adam eve alışveriş yapıyor kadın yemek yapmaya üşeniyor lohusayken hastaneye gelip benim yemeğimi yemişilği vardır eh şimdi ben bu insanı hala nasıl iyi niyet besleyip seveyim ilk doğum ilk gelin ilk torun insan hastaneye gelirken bir şişe su al gel elleri kolları boş sallana sallana geliyor onuda geçtim sezeryanlıyım kadın benim yatağımda uzanmış yatıyor ben wcde kanamadan göçüp gidicem akşam akşam nasıl sinirlendim aklıma gelince

06/05/2011 20:43:00

Kızımda çok cahildim sesim çıkmaz durmadan ağlardım. Bizi ayrılığın eşiğine getirip sonra da "aman onlar iyi olsunlar biz karışmayız" deyip evine çekilişi beni delirtmişti. Oğlumda ben de aynen senin gibi çocuğumu keyifle büyütmek istiyorum dedim. Hala fırsat kolluyor evime hırsız girdi birkaç gün önce, şimdi bunu öne sürüp korkarsın geleyim mi diyor. Korkmam anne biliyorsun dediğim halde 3 gün ısrarla sordu. Hırsız gelir gider bir günlük mesele ama ciciannemin geldimi ne zaman gideceği belli olmaz =)

06/06/2011 08:41:00

:)) sabah sabah çok güldürdünüz beni allah sizide güldürsün keremkerem evet hırsız geldiği gibi gidiyor bizi çıldırtmadan sinir krizlerine sokmadan ama geldilermi onlar gitmek bilmiyorlar bu sabah telde banada olta atıyor torunumu özledim diye anne kusura bakma çok huysuz zaten yeme içme berbat durumda evde babasını bile istemiyor bazen bana bile git seni istemiyorum diyor siz alıngansınız şimdi bu lafa oturur ağlar şekerin çıkar sen en iyisi kal evinde çok sıcak havalr zaten dedim anında eşime tel edip üstüne bin katıp anlatmış allahtan eşim anne haklı gün boyu çocukla çok sorun yaşıyor 2yaş dönemi çok zor geçiyor o yüzden siz bir süre oturun evinizde diye destekleyince bir daha aramadı gelmesi sorun değil başımın üstünde yeri var ama tam kızımla konuşup ikna ediyorum yoğurt yiycek amannn yemezse yemesin ne gerek var deyip benim kızımla anlaşmamı bozuyor yada yemek yerken belli bir anlaşmaya varıyor kalk kızım kalk zorluyor anne seni canın istemiyorsa yeme sonra çocuk bana tavır alıyor

12/11/2011 00:23:00

yusuf zahid.. gece 2.20 sıkıntıdan okuyayaım dedim...içim daha daraldı be...

allah kolaylık versin ne diyeyim bacım....

durum2009  seninde sorunu bertaraf edişine hayran kaldım :P

keremkereminde son cümlesine koptum :D   allah iyiliğinizi versin..

12/11/2011 12:08:00

ahh bu kayınvalideler demicem KAYNANALAR dicem;

herkezmi bu kdr dertli olur yaa? bu kadar gelin dertliyse demekki gerçekten sorun onlarda. benim derdimde sizden farklı değil valla..

evleneli çok olmadı daha 2 senelik gelinim. ama eşimle 10 senedir beraberiz. bizim kıskanma olaylarımız bunda 4 sene evvel başladı. o zaman eşim okuyordu. bende çok uzun zamandır beraberiz diye bir yüzük takalım adı şanı belli olsun dedim. eşimde annesine söylemiş ve olan olmuş kıyametler kopmuş ( sonradan öğreniyorum) sanmışki ben yüzük takılınca eşim okulunu bırakacak. bu kdr dar beyinliydi işte.. olayın böyle olmadını babamın yüzük takılması için ısrar ettiğini anlatmak için evlerine gittiğimde beni kapıdan kovdu diyebilirim. ben ağlarken o bana BEN ÇOK AĞLADIM SENDE AĞLA diye nağmeler yağdırıyordu. hee bu arada kv nin kocası yok. rahmetli olmuş eşimin babası.

gel zaman git zamn biz evlendik. beni istemeyen asla gelinim olmayacak diyen eşimin anası geldi ve Allahın emriyle beni ailemden istedi. ve hiçbirşey yokmuş gibi bana sarılmalar öpmeler sanki bu kadın beni evinden kovmamış gibi beni aylarca ağlatmamış gibi...

evlendik. şimdi o kadar kolay söylüyorumki bu lafı evlendik diye ama o zaman böyle söyleyemiştim. eşiminde benimde durumumuz iyi diildi. kredi çektik. gittik eşyalarımızı aldık. babamda ev verdi bize çok şükür kira derdimiz yoktu. ama sırf bu ev yüzünden bile neler yaşattı bize neler.. daha evime 2 kere anca gelmiştir. bilezik istedim diye nerdeyse düğüne bile gelmiceklerdi. o zaman çalıştığım için kınamı birgün önce yapmak zorunda kalmıştım onu bile laf yaptılar.

hee bu arada benim bir görümcem birde eltim var. onların bana söylediklerini yaşattıklarını anlatmama gerek yoktur herhalde. neyse herşey düzeldi. gidip gelmeye başladık gerçi o bana 2 kere geldi ama ben ona gidiyodum ( eşim üzülmesin diye) sonra ben hamile kaldım isteyerek bilerek. sürprizi ilk kayınvalideme verelim dedik. yalan diil sevindiler benim yanımda bütün ailesi aradı tebrik için ve bir dahada ne arayan oldu ne soran oldu.

birgün facebbokta bir arkadaşıma darılıp bi yazı yazmıştım. kvnin kız kardeşi okumuş ve sanmışki onlara laf sokuyorum ne alaka yaaa!!! gitmiş söylemiş kv ye. o da bana msj atmış sen bizim soyadımızı taşıosun sana hiç yakışmadı çocuk olunca kapında köpekmi olcak fln fln. ama olayın onlarla alakası bile yoktu. bu olay olduktan sonrada ben bir daha hiç gitmedim. oda bi daha hiç gelmedi zaten hee aramadıda hiç

hamileliğim çok zor geçti. kızım doğmak için 30. haftada sancılar göndermeye başlamıştı. annem babam çalışan insanlar yanımda yoklardı. birde o dönem eşimde iş için bodruma gitmek zorunda kalmıştı. tektim evde. tek başıma sancım gelince hastaneye gidiodum. serum alıyodum iğneler yapıolardı akşam eve gönderiyorlardı. bu böyle devam etti. 12 temmuz günü aşırı sancım vardı ve tekrar doktora gittim sancı makinasına bağladılar ve doğum sancılarımın başladığını hemen doğuma alınmam gerektiğini söylediler. yanımda kimse yok. eşimi aradım o da dayısını aramış bana hastane ayarlamaya çalışıolar. kasıklarımda ağrıdan yürüyemiyorum artık oturdum hastanede. bekliyorum. eşim bodrumda gelmesi imkansız.

annemi aradım ben ortada kaldım anne dedim bi taraftanda ağlıyorum. kardeşim geldi yanıma serumlar verdiler bana başımda bekledi. alttan bakıolar açılma yok suyumda iyi ama bebek doğum kanalına doğru ilerliyormuş biraz daha bekletelim bebeği dediler.

hee bu arada kv de istanbul dışında tatilde.. temmuzda doğum yapcamı biliyordu. allah biliyor çok korkmuştum yanımda birileri olsun istedim. sancı mancı umrumda diil bebeğime zarar gelmesin diye çabalıyodum. kvnin bu durumdan haberi muhakkak vardır ama aramadı bile sormadı bile. 29 temmuzda doğumumu yaptım anneme dedimki anne gelirlerse hoşgeldiniz de soğukluk olmasın eşim üzülmesin dedim. benimde yanıma gelirlerse bende barışcaktım. sezeryanla doğum yaptım. gözümü açtım bebeğim yanımda kokladım kokladım. yemişim kv yi görümceyi eltiyi. :) sonunda kuzuma sağlıkla kavuştum. kv gelmiş. bebeği bebek odasında camın arkasından görmüş eşimede bir künye vermiş gitmiş. bnm yanıma bile gelme gereği duymamış. güya ben gelmesinler demişim yalan hemde kuyruklusundan.. hiçbiri aramadı beni sormadılar bile. kızım 4 ayını geçti ve kv hala gelmedi. ben geçen bayram gittim bebeği görünce oy kızım oy torunum diye sevdi o sevdikçe ben çileden çıktım..

eşimmi? o beni onlara karşı hiç savunamadı. hep ikimiz arasında kaldı. bana söylenenleri yuttu benimde söylediklerimi yuttu. arayı düzeltmesi gerekirken hep pasif kaldı. bende artık bıktım ona bişeyleri anlatmaktan. çünkü hep soruyo ne yapmamı istiosun diye? bende artık bişey yapmanı istemiorum diyorum konular kapanıyo. eşim gidip görüşüyo ailesiyle hatta bazen ben zorla gönderiyorum git diye annen o diyorum. ama onlar eşimi doldurdumu sanıyorlar.. Allah büyük birgün kapıma gelcekler muhakak. affedermiyim sanmıyorum unuturmuyum hiç sanmıyorum...

bende paylaşıyım istedim:)

12/27/2011 09:38:00

yani seçilmişler hepsi, ben de de var o seçilmişlerden....
benzerlikler de çok tabi, biz de eşimle 11 yıldır tanışıyor ve 5,5 yıldır evliyiz. evlenmeden önce tanıştım ama bu durumları yaşamayınca bilmiyormuş insan. Bizimki de hep küçümsedi, ilçede yaşıyoruz diye başlarda ve hala da arada yapacağını yapıyor diyeceğini diyor! Sonra görümce kıskançlıkları başladı. Abimin düğününe gittiğimizde olay çıkarttı görümcem, kına gecesi eşyalarını toplayıp valizini alıp döndü kendi memleketine hem de yok yere, sudan bahanelerle, kv.dem se annemlerde benim kızın psikolojisi bozuk, sizi de rezil etmesin bizi de biz dönelim derken, kendi evine gelince telefonda bana etmediği hakaret kalmadı söylemeye dilim varmıyor, neymiş ben de abimin kınasını düğününü bırakıp onlarla dönecekmişmişim suçum buymuş! Annemler düğünün gecesi bizle yola çıkıp 650 km yol teptiler ağırlayamadık bi suçmu işledik sorun olmasın konuşup çözelim gerekirse özür dileyelim diye ama daha yolda gelmesinler eve almayız dediler, bize gittik kv.dem geldi annemi babamı benim evimden kovmaya kalktı, bana bi sürü laflar söyledi, oğlu istemişte beni almış, yoksa almazmış falan filan,artık araya sıkıştırdığı çirkef lafları da geçiyorum.1 yıla yakın konuşmadık hiç ama içten içe eşimi doldurdu ve benim de doldurduğumu düşündü ama Allah yukarda ben hep eşime senin annendir atamazsın satamazsın sen git,gör,kal dedim hep ama benden isteme dedim. Gün geldi benim kendi annem okadar lafına sözüne rağmen, kızım bayramlarda bari eşinin boynunu bükük koyma, oda ailesinin yanına karısıyla gitmek ister git dedi, eşim de istersen özür de dileyecekler senden pişmanlar diyince gittim, gitmez olaydım, özürden geçtim insan biraz değişir, biraz düşünür, ben neler yaptım diye dimi? Sanki kırk yıldır kankaymışız gibi muhabbet ve aynı şeylere devam, herşeye karışır, herşeyi sorar öğrenmek ister, saçma sapan alakasız herşeyi anlatır dinlemeni ister, senin düşüncelerinin önemi hiç yoktur! herşeyi parayla yapar hallederim der, sonra yaptığını adamın başına kakar!ben sevmiyorum bunu hiç sen de sevmezsin demesi de son bombasıydı geçen hafta! fikir soran yok, kendin anlatsan dinleyen yok. çocuk doğdu kilosunu az buldu, ilk emzirmek zor oldu sütümü beğenmedi acıdır dedi, çocuk emmeye başladı sen tuzlu yiyorsun su içir çocuğa diye dayattı, kilosunu güzel almaya başladı bu defa da çok kilo aldı bi sorunmu var dedi, eşimin iş zamanları biraz düzensiz alışverişinizi ben yaparım dedi, ben ne istediysem gitti kendi istediğini aldı, mevlit okutmak istedim önce bizim adetimiz olsun börek dağıtalım mevlitsiz dedi,neymiş dinlemezmiş kimse, kendi evinde okutacakmış, ben kendi evimde mevlit okutmak istiyorum dediysem karşı çıktı inadına ama ben arkadaşlar arasında da olsa okutmayı başardım, biraz da oldu bittiye getirdim öyle oldu! herşeye okadar meraklı ki, bi arkadaşın düğününde birinin yanında gördüğü hiç tanımadık birinin kim olduğunu sorar bilmiyorum dersin, işini sorar bilmiyorum dersin, nerde oturduğunu sorar içinden oooffff dersin ve sormaya devam eder onu sorarken arada başka şeyler de soruyor ama eşimden öğrendim artık çoğunu dinlemiyorum dinliyormuş gibi yapıyorum :), sormaktan meraktan bıkmıyor, herşeyi bilmek istiyor ama herşeyi (abartısız), ne yediğinden, ne yaptığından, ne kadar uyuduğundan, nereye gittiğinden, arkadaşların neler yapıyor hatta onların aileleri ve akrabalarına kadar uzanıyor iş çıldırmamak işten değil!odalarımı kontrol ediyor tabaklarımın yerlerini değiştiriyor, çamaşır askısındakileri topla emi kızım diyor, yatak örtüme bile karar vermek istiyor o derece yani! çocuğuma ne giydireceğime karışıyor, şimdi de ben bakarım sen çalışmaya başlayınca diyor elleri dizleri tutmadığı halde ne yapacağım bilmiyorum :( tek artısı sıkıştığımızda yetişiyor Allah razı olsun, valla iyi oldu hepsi olmasa da epey içimi döktüm ben de! Allah hepimize ekstra sabır versin ne diyim

12/27/2011 09:47:00

bu kadar karışıyorsa bence evladını bırakıp çalışma.sonra kendi  kararalarını veremeyen bir evladın olur.
ayrıca allah yardımcın olsun

12/27/2011 10:03:00

bizdede var karışma.ben kısaca bir tanesini yazayım.
biz istanbulda yaşıyoruz.kayınvaldemde istanbuldaydı.bu sene memleketlerine dönüş  yaptılar.görümcemde annesi gidince duramadı oda orduya 1 ay önce taşındı.şimdi gözler bizim üstümüzde.her fırsatta bir arada olsak uzak olmuyor.cocukjları özlüyorum diye yakınıyor.ağlıyor.şimdi eşiim kafaya takmış.ben orduya gidecegim.oradan ev elalım. filan filan.
bu arada 5 yıllık evliyim.ilk yıllar annemlerle beraber oturalım diye eşim cok israr etti.ben cok direndim.böylelikle vaz gecti.vaz gecmedide yaşlılık zamanlarına erteledi diyeyim.arada bu konu hortluyor.sinirlerimde cok bozuyor.
ama bu aralar gündemde orduda  yaşamak var.
başlamışken devam edeyim.benim kızım 2880 dogdu.sonrada pek kilo alamadı.yapı meselesi.hala zayıftır.yok benim sütüm yaramıyormuş.ben bakamıyormuşum bana bırak ben ona kilo aldırırım.bebekken mama ver kilo alsın.filanca mama vermiş bak bebegine.(sütümde hep akardı.iki cocuk besleyecek kadar coktu maşallah.)şimdi oglum oldu.6 aylık.oda 2920  dogdu.yok sen cocukları besleyemiyosun oldu.ogluşda süt yaradı hemen kilo aldı.yok bu cok kilolu.
dogumda yaşadıklarımı anlatsam baya uzar konu.onuda kısaca özetleyeyim.en zoruma gideni yazayım.ablam dogumunda yanıma geldi.antepte yaşıyor.kayın valide annem ev baya kalabalık.ablamın 4 yaşında kızı var.sen bunu bezle altına kaçırır.heryeri kirletir.diye baskı yapıyor.cocuk tuvalete girdikce gidip takip ediyor.çoçugu sıkıştırıyor.sonrada gelip bana şikayet ediyor.inanın 10 günlük sıkıntım bir ömre bedeldi.tekrar hatırlamak bile istemiyorum.cok uzattım.ama yazılacakta cok sıkıntılar var.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...