kayınvalide sorunu

Ynt: kayınvalide sorunu

12/27/2011 08:40:00

ben de ondan korkuyorum zaten kendi kararlarını veremeyen çocuk olmasından, ne yapıp edip başka çare bulmam lazım, ama şimdiden başladı yerini hazırlamaya! Allah yardımcımız olsun

12/27/2011 13:36:00

ikiside_benim kesinlikle kararının arkasında dur bence kvlerle  yaşamak ya da yaşadıgın yeri terketmek gerçekten cok zor... ben ikisini üstüste yaşadım kesinlikle tavsiye etmiyorum bir de böyle her şeye karısan bir kv ile cok zor ne yap et eşini vazgeçir bu konudan çalışıyorsan işi çalışmıyorsan kendi aileni bahane et bence.
Kuras bence de kv ile bırakmak yerine evde kendin bak derim maddi durumda cok sıkıntı yoksa birazz daha sabret kres zamanı gelince başlarsın eminim ona da müdahele eder ama oyun grubuydu aktiviteydi derken yavas yavas alıstır onları da... bu süt meselesi her kv ile gelin arasında mı olur yaa şaka gibi her gelinin sütü kötü ve kendi cocugunu beslemekten aciz benim kızım 1 haftalıkken göğsüm yara oldu Masal emerken kanamıs ve kan yutmuş emdikten 10 dakika sonra kan kustu tabi o an ki dehsetimi anlatamam!!! dr bir süre sagıp verin dedi tutturdu kv ver meme ver meme cocuk unutacak almıycak ama ben dinlemedim zaten sütümün yaramadıgını söylememe gerek bile yok cocuk 3 ayda kilosunu 2ye katladı yine de sütüm yaramıyordu
en iyisi bile hep aynı ark.lar hele bebekten sonra işler iyice cıkmaza giriyor hepsi basımıza prof. kesiliyor en iyisi uzakta olmak!!!!

12/27/2011 18:40:00

slm bı arkadasım var onuda aynı sekılde kayınvalıdesı yanına cagırıp duruyordu  kız kalacaklarından korktugu ıçın tatılde bıle gıtmek istemıyordu ve esıyle sorunlar yasıyordu o daa ne yaptı işe girdi ve hepsinin agzı kapandı o da rahatladı . sut konusuna gelınce söyle bı gercek var kı insan zaten o mucıze içine ilk dustugu andan ıtıbaren o duyguyla yetıstırıyor kendını oğrenıyor dogum yapınca sankı birsuru cocuk buyutmus gıbı oluyorsun ya bırakın bızı bı oğretmeyın bı karısmayın degılmı ? yok öyle tutulmaz yatırılmaz yemez bızde sorunlar yasadık ama cok guclu ol ben ustesınden geldım zayıf olursan ezmeye kalkan cok oluyor...

12/27/2011 19:23:00

ya kızlar karıştırmayın kendinize bu kadar. çekinmeyinde. onlar üzülmesin, ayıp olmasın diye bişey yok. sustukça daha çok ezer bunlar. bende eskiden susardım ayıp olur falan filan derdim. eşimde pasif kalırdı baktım ondan çare yok kendi kendime yeter kızım dedim. bana uymayan şeylerde artık kendi düşüncelerimi söylemeye çatır çatır başladım.

en son mesela kv, kp, kaynım falan kızım için biraz büyüsün getiririz bizde kalır falan diye konuşmaya başladılar. hayır dedikçe, ayrılmam ben dedikçe baktım sessiz söyleyince ısrar etmeye başladılar. yok dillensin kendi ister falan demeye başladırlar. en sonunda aldım karşıma hepsini dedim ki;
ben ufacık çocuğun lafıyla hareket edercek insan değilim dedim. Yok benim lafımı dinlemezsiniz, çocuğun aklına girersiniz, kal kal derseniz o zaman olacaklara da ben karışmam dedim. kv sustu kaldı. kp de artık bişey olunca ben torunumu anca annesiyle getirir annesiyle götürürüm demeye başladı.
demem o ki pasif kalmayın. önemli olan sizsiniz. o üzülcek diye kafaya takmayın. üzülürse üzülsün.

12/27/2011 19:33:00

susuyorsam eşim için.üzülmesin neticede annesi.atsan atılmazsatsan satılmaz demişler ya.zaten en ufak şeyde kv hemen şikayet eder yok eşine yok kaynıma yok görümceme.küçük birşey yapbütün aile duyar.herkeze söylenmiştir.
Karıştırmayın diyosun ya.k.v.dogumda yanıma geldiginde kıyafetlerini bile yatak odama dolabıma yerleştirmişti.bende o zaman belki dogumun etkisi bilmiyorum hiç sesimi cıkarmamışım.şimdi yaptıgım salaklıga kızıyorum.ya o oda bana özel pat diye nie dalıyosun.eşim anne gece bişey olursa içeri girme kapıyı tıkla dedi.kv.de nie girsem ne olur oğlum değilmisin deyince o oğlun ama yanında ben varım.istemiyorum dedim.kvde karnın burnunda bişeymi yapacaksınız girsem ne olur demişti.munasebetsiz
şimdilerde düşününce kendime cok kızıyorum.cok taviz vermişim die.

12/28/2011 11:11:00

heroina katılıyorum sana en iyisi uzakta olmak bence de, şehrin öbür ucuna taşındık çok şükür daha az görüşüyoruz ve daha az karışıyor bu sayede,inciyarenecem sana katılmamak ta elde değil, ben de önceleri ayıp olur, kırmayayım, amaan bu da bizim aramızda sorun yaratmasın eşimle o da onun dediği gibi olsun diyordum, hala da tam kesmiş değilim ama eskisi gibi de değilim, aynen bizim kv de de ben kaçırayım oğlumu, ben bakarım demeye başladı, yarın öbür gün kalsın da der, ama bu konuda taviz veremem, kendimden verdiğim tavizler yetti zaten! ikisidebenim, aynen nelere susmuşum ben de düşününce kızıyorum kendime, o anlarda ne olmuşsa olmuş kal gelmiş bana, normal şartlarda sadece bana değil hiç tanımadığım insana haksızlık, saygısızlık yapılsa kıyameti koparan bana kal gelmiş resmen :)

12/28/2011 12:06:00

İflah olmaz; ohaaa diyorum cussss diyorum yuhhh diyorum kusura bakma ama cahill diyorum!!!! Cok kizdim cok sinirlendim. Sanane ya isterse karnim burnumdayken yaparim ister yapmam. Sen nsl bi kv sin bunu sorguluyosun.? Hic utanma arlanma yokmu?

Bi arkadasimin kv si kiza aman kizim sen sen ol kocani mutlu et kocan nsl birlikte olmak isterse oyle yap, banyoda fantazi olsun istiyosa oyle yap, sexi ic camasirlari al gec karsisina dans et, yatakta oyle yap isini der gibi bekleme demis. Bunu duyunca cildirdim. Hicmi utanmiyolar bunlari soylerken. Bunlar mahremdir ayiptir yaa. Arkadasin olsa hadi eyvallahda kv nin bunu soylemesi agzina hic yakismiyor. Cok kizdim cook!!!

12/28/2011 12:08:00

Pardon ikiside benime yazacaktim iflah olmaza yazmisim:/

01/11/2012 08:26:00

hiç mi aklı başında kv olmaz arkadaş

01/11/2012 08:34:00

hani hep eşimizin hatrı için susuyoruz ya bende artık eşimin kredisi de bitiyor dayanacak gücüm kalmadı neden eşim benim hatırım için bişey yapmıyor neden beni korumak için kılını kıpırdatmıyor bu durumda sorun kayınvalidemde mi yoksa eşimde mi?
kim için katlanıyorum ben bunlara?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...