Hamilelikte 7.Hafta ve Yolculuk Denemesi

02/22/2011 06:38:00

http://firststepsofela.blogspot.com/ adresli blogumdan alıntıdır.

24.07.09

Son 2 haftadır tek aktivitem kusmak olduğu için, ailece karar verildi:

Çanakkale'ye gidelim. Yazlıkta kalalım. Hava alalım. Belki açık hava iyi gelir, hem annemde orada ,ben yemek yapamıyorum, O bana bakar v.s şeklinde...

Kulağa hoş geliyor tabi, biletler alındı, hazırlıklar yapıldı.

Hatta , sabah kendimi daha iyi hissetmek için kuaföre bile gittim. Bu süre içinde 1 kere ateş bastı, 1 kere midem ters döndü.Kalktığımda üstüm başım su içinde kalmıştı. Soğuk soğuk terlemişttim. Eve dönüp zar zor valizimi hazırladım. Akşam üstü olunca klasik yemek borusu yanması ve o muhteşem sıkışma duygusu başladı. Yine çıkardım ne var ne yoksa.. Ama,ama ,ama birazdan Hamit gelecekti ve yola çıkacaktık. Şimdi olmasaydı!

Hamit geldiğinde benim takatim kalmamıştı. Yerimden kalkamıyordum. Geç kalacağız diye yola çıktık. Ben daha kapıdan çıktığımda fenaydım. Birde köprüde trafik başlayınca ,işler iyice kontrolden çıktı. Mecidiyeköy'e girdiğimizde midem o kadar kötü olmuştu ki, elim ayağım titriyordu. Konuşamıyordum.

Çanakkaleye gitmekten çoktan vazgeçmiştik ama eve dönmek bile benim için imkansızdı! En yakın hastaneye gittik. Kadın-Doğum doktoru yoktu. Şansa bak. Oradan Amerikan Hastanesinin aciline zor attık kendimizi.

2 Haftadır olduğu gibi yine serum verildi ama hiçbirşey değişmedi. Eve yine içim dışıma çıkarak döndüm.

Bu kadar yorgunluktan sonra uyumayı hayal ediyordum. Ne mümkün! Sabaha kadar her yarım saatte bir kusmaya devam ettim.Doktorum 1-2 gün hastanede yatmamı önerdi. Ben gitmemek için çok direndim ,çünkü serum alsamda almasamda işe yaramıyor. Fakat sabah artık ölmek için dua ediyordum. Allah tüm hastalara şifa versin. Ne zor şeymiş bu hamilelik! Onbinde bir olabilecek şiddette bir mide bulantısı bana denk gelmiş.

Uzun çekişmeler sonunda yattığım hastanede şunu öğrendim:

BEBEĞİM 8 MM ve Kalbi bir dikiş makinası gibi...

Ynt: Hamilelikte 7.Hafta ve Yolculuk Denemesi

02/23/2011 09:56:00

Teşekkür ederim, bende tüm hamilelere sağlıklı doğumlar diliyorum.
Bütün bu sıkıntılardan sonra,Ben kızımı kucağıma aldım çok şükür:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...