kahvaltıııııııı

Ynt: kahvaltıııııııı

11/14/2011 09:52:00

Niluferr:)) afiyet olsun berkeree:)

11/14/2011 09:59:00

Yarasın Berker'e :) Maşallah..

11/29/2011 07:18:00

Kızlar acil fikirlerinize ihtiyacım var, Alya'ya bugüne kadar yumurtasını, peynirini ve zeytini ni kaşık mamasına karıştırıp yedirdim. Şimdi mamadan vazgeçmek istiyorum ama iki gündür sadece yumurtayı oda rafadan olursa yiyor diğerlerini reddediyor:(( Nasıl yedireceğim peynirir ve zeytini ??

11/29/2011 07:38:00

Berrak omlet şeklinde diyorsun yani, doğru bu şekilde yedirebilirim peyniri ..

11/29/2011 07:52:00

Bugün ara öğünde meyveye karıştırp denemeli

11/29/2011 16:52:00

Bulamaçtan nefret eden kızımın kahvaltısı şöyle:
Yarım elma,1 dilim armut,1 parmak kadar muz , 1dilim trabzon hurması küçük küçük doğruyorum,1 tutam kuru üzüm ( 10 -15 tane kadar),2 tane kuru kayısı,2tane hurma,
1 tatlı kaşığı irmik,1 tatlı kaşığı yulaf küçük bir parca çubuk tarcın
yaklaşık 100 ml kadar suyla 5 dk kaynatıyorum.Süzüyorum.Yarım çay kaşığı pekmez koyuyorum.Her gün başka tatlar eklenince çeşit çoğaldı.Evdeki duruma göre bazen azaltıyorum.Yakında ananas deneyeceğim.Her sabah severek yiyoruz..Eğer suyunu fazla kaçırmışsamda sulu olduysa 2 yada 3 büsküvi koyuyorum ki çok tercih etmiyorum..

11/30/2011 07:03:00

ben de kahvaltı konususnda bir süre sonra  farklı tatlar aramaya basladım. biraz sizlerden fikir alıyorum uzerine evde ne varsa bişiler yapmaya calışıyorum. ben peynirli omleti porselen tavalar aldım kucuk kucuk, yumurta sarısı peynir bazen domatesle birlikte tavaya su koyup pişiriyorum hiç yapışmadan ve kavrulmadan yağsız bir sekilde yiyor seviyor. ben arada bulamaç da veriyorum bence guzel oluyor hazır irmikli veya yulaflı karısımlara ne bulduysam ekliyorum meyva suyu yumurta pekmez  peynir avakado vs onu da seviyo hatta kalırsa ben de yiyorum. ayrı ayrı da yediriyorum bazen. kucuk cam tabaklarımız var. birine ufalanmış bugday ekmegi peynir hazırladığım hafif pişmiş domates de veriyordum alerji yaptı sanıırsam bazen maydonoz(maydonozu minumun buyuklukte tutuyorum plastik salata bıçagıyla ufacık kesiyorum)  tahıllı karışımlar super ben kullanıyorum valla. hipp bana guvenilir geliyor. bazen kabaklı omlet ama kabagın tadı dısında  pek bir faydası yok şimdi artık yedirmiyorum. muz ve patates bagırsaklarını tutmasa patatesli omlet de olabilir

11/30/2011 10:46:00

esracım domatesin mevsimi geçti ya ben kullanmaya korkuyorum.rutin hipp tahıllı yanına hatay peyniri.yumuşacık bi peynirr.(kentparkta hatay ürünleri satan stand var orda tadına bakarken bahara da tattırdım bayıldı) yarım yumurta pekmez...aralarda bitki çayı.

11/30/2011 11:23:00

domates yazlık hazırladım dondurucuda ufak ufak oradan veriyorum arada renk versin ve lezzet versin die. kuru kayısıda veriyorum ama yemeklere kuru kayısı koyunca tatlandırıyor mu bilmiyorum. onun yerine kuru kayısıyıu pişirip veriyorum. her seyi tatlı tatlı yemege alışmasın dısarıda acı dolu bir dünya var deeermişim. ben sarımsaklı irmikli dereotlu (kabaklı bu da benden olsun) omlet fikri cok guzel . deneyeceğim. kahvaltı da arada ıhlamur arada karışık gece cay onları verdim genelde su içiyor su ile arası iyi.

11/30/2011 11:36:00

ben su içiremiyorum.suyu püskürtüyor.nasıl alıştracağım bilmiyorum:((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...