şu ana kadar kaç kilo aldınız..

Ynt: şu ana kadar kaç kilo aldınız..

06/08/2011 08:11:00

doktorların tarzlarıda çok farklı oluyor.benim ilk doktorum beslenme konusunda çok titizd ve yasaklar koyuyordu.şeker yağ tüketmeyeceksin diyordu ve vitamin vermiyordu.folik asit bile kullandırmadı.ama şimdi gittiğim doktor kalsiyum ve demir takviyesin hamileler için şart olduğunu söylüyor.gittiğim her iki doktor da alanında uzman ve tanınan doktorlargelde kafan karışmasın:((
ben artık düşünmüyorum.doktor ne derse uyguluyorum.sonuçta demr eksikliğin yoksa doktorun vermek istemeyebilir ama ekstra aldığın demirinde bir sakıncası yoktur heralde.doktoruna güven içini rahat tut.

06/08/2011 18:21:00

Cok tesekurler mltm_tr.
Ilk basta kulturel farklar yuzunden cok zorlaniyordum, ama artik bazi seyleri tamamiyla doktoruma birakmayi, bazi seyleri de kendimce yapmayi ogrendim. Mesela bana cok komik gelmisti, doktorum sabahlari kahve aliskanligim varsa birakmami, bol sut ile misir gevregi yememi tavsiye etmisti. Ben yine Turk usulu kahvaltiya devam ettim tabii ;) 

06/09/2011 05:38:00

benim gördüğüm kadarıyla doktorların ortak olan tavsiyeleri var mesela salam sucuk sosisi yasaklıyorlar, kafeiden uzak durun diyorlar,kızartma ve yağlı gıdaları en aza ndirin diyorlar...vs.
sen kahvaltından vazgeçme güzel bir kahvaltıdan daha sağlıklı ne olabilir ki???:)))gevrekte neymiş hıh:))

06/09/2011 08:06:00

Valla ya, hem de mısır gevreği, mısırlar hep gdo lu iken neden yiyeyim! 

Benim ilk doktorum kansızlığımdan ötürü demir vermişti fakat şimdiki doktorum multivitamin de önerdi. Normalde vitaminlerin bu tarz takviyeler yerine besinlerden alınması taraftarıyım fakat günümüzde meyve-sebze ya da diğer besinler eskisi kadar vitaminli değiller. Yetiştirilme şartları yüzünden. O bakımdan vitamin kullanacağım , elevit yazdı doktor onu alacağım. 

06/09/2011 08:26:00

manavlarda taze mısırlar çıkmış ben geçen gün alıp ede haşladım.canım en çok mısır çekiyordu çünkü.ama o konservele ve bardak mısırlar çok zararlıymış.ağzıma bile sürmedim tam mevsimi gelsin ben köyden falan getirticem.ımmmmmh canım çekti yine:)))

06/09/2011 18:37:00

Bir ara Turkiye'deyken, bebege karar verdigimiz donemde, ben de Elevit kullanistim. Liseden yakin bir arkadasim jinekolog ona danismistim, Elevit tavsiye etmisti. Ama burda yok, artik domuz yagi vs icermeyen bir tanesini aldim kullaniyorum.

Valla Amerikalilarin GDO meslesine yaklasimlarini anlayamadim. Burda corn sugar denen misir sekeri ve cane sugar denen seker kamisindan sekerler var. TV'de misirdan ya da kamistan ne fark eder, seker sekerdir diye donen bir reklam var mesela. Gerci Turkiye'de de durum farkli degil ne gdo lu ne gdo suz ayird etmek zor. Napalim, artik kendimizce saglikli olduguna inandigimiz sebze meyvelerden bolca tuketicez.

merhaba

06/10/2011 09:36:00

Ben bu güne kadar 4 kilo aldım , ilk aylarda zaten hiç birşey yiyemedim bulantım çok oldu , ben ilk hamileliğimde 61 kilo ile başlayıp 74 kilo ile doğum yapmıştım , bakalım bu kez ne olacak 71 ile başladım :))

06/11/2011 14:36:00

Yoga DVD'im geldi, ama takinca DVD Rom'dan cok kotu sesler geliyor, calistiramadim :( Blueray de degil ki bilgisayar okuyamasin neden oyle oldu ki, cok uzuldum. Simdi iade et, yeni DVD'yi bekle, öffff.

06/11/2011 15:49:00

ben çok kilolu hamile kaldım boyum 164 kilom 87 idi.2 yıl öncesine kadar 56 kiiloydum .fakat alerjilerim dolayısıyla ilaç tedavisi ve kortizon uygulandı uzunca bir süre.ve 87 ye kadar çıktım.maalesef bu kilodada beklemediğimiz bir anda hamile kaldım. şu ana kadar 2 kilo aldım. oda son 1.5 haftada.

bunun için özel bir şey yapmıyorum aslında.dikkat etmiyorum ama canım hamile kaldıktan sonra şekerli şeyleri hiç istemedi.hep sağlıklı şeyler meyve türü şeyler yemek istiyorum.sanırım bununda etkisi var.

06/12/2011 07:35:00

Merhaba arkadaşlar.

Son 4-5 gündür sanırım iştahım arttı. Artık kendimi tutmak daha da zor oluyor. Özellikle de çevremde bol yiyecek bulunan bir ortamdaysam. Sürekli bir iç didişmesi yaşıyorum. Dün Mersindeydim, astım mağarası, cennet cehennem. hepsine de indim çıktım. Oraları bilenler hamile biri için o merdivenlerin zorluğunu tahminedebilir :) Buna rağmen öğle yemeğinde biraz fazla mı yedim diye düşündüm durdum. Ama sonuçta biraz fazla yemek de hakkımız değil mi yaa. Kendimi kasmaktan yoruldum. Ama fazla kilo alırsam da çok mutsuz olurum biliyorum. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım gibi birşey :)) Zaten 1 haftadır havalar ısındı vücudumda ödem oluşmaya başladı elim ayağım şişip duruyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ekim 2011 de doğum yapacak anne adayları...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...