şu ana kadar kaç kilo aldınız..

Ynt: şu ana kadar kaç kilo aldınız..

06/26/2011 06:33:00

Ayaklarimda simdiye kadar bir degisiklik yoktu, son gunlerde sismis, biraz buyumus gibi geliyor.
Son gunlerde tatliya duskunluk basladi. 24. haftadan sonra 2. glikoz testi yapilacak, insallah bir sey cikmaz.  Toplamda 6,125 kg falan almisim.  Ultrason'a en son 1 Haziran'da girdim.  O tarihte bebegim 255 gramdi. 
Ama ultrasound check yapan teknisyen amniyon sivimin cok fazla oldugunu soyledi, daha sonra 16 Haziran'daki doktor kontrolumde idrar testimi alan hemsire de ooo cok fazla su iciyorsun belli dedi. Ayrica, her ikisi de bu iyi bisey demisti. Gunde 3-4 lt su iciyorum. Bu yuzden kilom cok olabilir mi? Gerci doktora gore kilo alisim gayet normal ama ben yine de yuruyuslere basladim, gunde en az 2 km yuruyorum artik.    

Esos tetenos asisi deyince aklima geldi. Kasim, aralik gibi bebekle Turkiye'ye gelmeyi planliyorum. Doktorum tam grip mevsimi, ucakla uzun yol hmmm en iyisi dogum oncesi eylul, ekim gibi grip asisi ol dedi. Sonrasinda hem beni hem bebegi korurmus. Size grip asisi icin hic bir sey soylediler mi? 

06/26/2011 06:33:00

Ayaklarimda simdiye kadar bir degisiklik yoktu, son gunlerde sismis, biraz buyumus gibi geliyor.
Son gunlerde tatliya duskunluk basladi. 24. haftadan sonra 2. glikoz testi yapilacak, insallah bir sey cikmaz.  Toplamda 6,125 kg falan almisim.  Ultrason'a en son 1 Haziran'da girdim.  O tarihte bebegim 255 gramdi. 
Ama ultrasound check yapan teknisyen amniyon sivimin cok fazla oldugunu soyledi, daha sonra 16 Haziran'daki doktor kontrolumde idrar testimi alan hemsire de ooo cok fazla su iciyorsun belli dedi. Ayrica, her ikisi de bu iyi bisey demisti. Gunde 3-4 lt su iciyorum. Bu yuzden kilom cok olabilir mi? Gerci doktora gore kilo alisim gayet normal ama ben yine de yuruyuslere basladim, gunde en az 2 km yuruyorum artik.    

Esos tetenos asisi deyince aklima geldi. Kasim, aralik gibi bebekle Turkiye'ye gelmeyi planliyorum. Doktorum tam grip mevsimi, ucakla uzun yol hmmm en iyisi dogum oncesi eylul, ekim gibi grip asisi ol dedi. Sonrasinda hem beni hem bebegi korurmus. Size grip asisi icin hic bir sey soylediler mi? 

06/30/2011 11:46:00

ben ilk kez duydum doğrusu.belki sen ciddi bir hava değişimi yaşayacağın için önlem almak istemiştir doktorun.

06/30/2011 11:48:00

bu arada sanırım tam benim haftalarımda tetenoz aşısı yaptırmak gerekiyor ama benim doktorum hiç böyle bişeyden bahsetmedi.bende sormyı unuttum.herkes yaptırıyormu acaba???

06/30/2011 15:39:00

Herkes yaptırmıyor sanırım Meltem. Ben de yaptırmayı düşünmüyorum.

07/01/2011 13:23:00

doktor gerek duysaydı söylerdi heralde.

07/02/2011 13:09:00

valla benim doktora ben hatırlattım , siz yine doktorunuza sorun şart mı bilmiyorum , 14 temmuzda da bebeğimde ve bende şeker varmı diye bakılacak benim bundan haberim yoktu sağlık ocağında bilgi verdiler (doktorum bişey söylememişti).

07/02/2011 13:51:00

mltm_tr bağlı bulunduğun aile hekimliğinden haber veriyorlar tetenoz aşısı için ben ilk dozunu 20. haftada ikinci dozu geçen pazartesi yatırdım
50lik şeker yüklemem yüksek çıktı  malesef benimde  pazartesi 100lük yapılacak :(

08/26/2011 07:29:00

Şu an 10-11 kilo kadar almış durumdayım, kilo alma hızım yavaşladığı için ciddi bir artış beklemiyorum bundan sonra. 13-14 le bitecek herhalde. Ben almayım da bebek alsın mümkünse :))

08/26/2011 07:39:00

ben 13-14 kilo kadar almışım.ama sonuna kadar bir 4-5 kilo daha alınabiliyormuş.ama maksimum sen 16 bende 19 la bitiririz heralde.eh bunlarda normal sayılır.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ekim 2011 de doğum yapacak anne adayları...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...