balığa gell hanım;)

03/29/2012 10:21:00

bu balık yemeklerinde bebekler haklı tadsız tuzsuz oluyorlar ama şimdiki tarifle bebişler balığa bayılacaklar, asya ilk denememde yaptığım balıktan nefret etti ama bu tarife bayıldı. gelişimi için balık veriyorum. daha erken diyenlerede " ben kızıma balık yediriyorum " diyorum biz balığa somonla başladık. bir parça ( küçük) balık 1 havuç 1 arpacık soğan bir parçacıkda kabak 5-6 tane bezelye yapılışı; balığı önce sırf suyun içinde soğanla haşalyın zaten hemen yumuşayıp parçalanacak. daha sonra havuç bezelye ve kabağın içinde biraz daha haşladıktan sonra ezilecek konuma getirip ezin ve içine zeytinyağınıda ekleyip yedirin. hadi afiyet olsun:)

Ynt: balığa gell hanım;)

03/29/2012 13:56:00

Asyanın annesi bizde bu tarifle başlamıştık balık yemeğe ama aynı tarife kuru kayısıda ekleyerek pişiriyordum.

tüm bebeklere afiyet olsun

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 BICIRIKLARA YEMEK TARİFLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...