neden kimsenin sesi çıkmıyo

Ynt: neden kimsenin sesi çıkmıyo

03/18/2011 12:20:00

b3nde 7 yıldır erzurumdayım:) bizim yaş grubu çocuklarda genel bi iştahsızlık var sanırım herkez bundan şikayetçi:( 

03/18/2011 12:22:00

Eeevet ya neden bu iştahsızlıkları anlam veremiyorum bende.Aslında Adanın 4. dişi daha yeni çıktı biraz ondandır herhalde diyorum ama :(

03/18/2011 14:05:00

merahaba bizde sizdeniz.. hem aralıkta hayata merhaba dedik hemde iştah konusunda sizi yalnız bırakmıyoruz oğlumla:) oğluma dr u iştahı açan bi şurup verdi bitkisel.. biraz onun faydası oldu sanki yeme konusunda .... yiğit in boyu 80 cm kilosu da 11 kg. eskiden bende çok üzülüyordum yemek yememesine galiba alıştım ...
birazda yaptıklarından bahsedelim mi çocuklarımızın ... yiğit mesela sayı saymayı çok seviyo, masal anlatmamdan çok hoşlanıyo asla masalsız ve bana sarılmadan uyumuyo, dişlerini 2 gün öncesine kadar fırçalayıp uyutuyordum tabii macunsux :) 2 gündür diş fırçasını dişleriyle koparıyo bu yüzden biraz ara verdik  20 taneden fazla kelime sayıyo ..3 heceli kraker e kıakeee dyo :) ağbaa diyoo bi ara renklere merak sarmıştı membesi mammiisi vardı sıkıldı şimdi çekmece içlerinde kendi düzeni var o şekilde oyun oynuyo :) sakız çiğniyoo çok şirin görünüyo
çiğnerken :)
ayyy çok yazmışım siz neler yapıyosunuz , haydi fikir verin bizde oğlumla yapalım :)
sevgiler.....

03/18/2011 20:51:00

sanirim tum emicilerde ayni durum var:))caliştigimdan beri sutum azaldi sanki:((  genelde gece emdiginden kesmiyorumda.ustelik sadece tek gogusten emiyor kerata...

bizimkisi yastıklarla oynamayı hatta bu ara koltuktan atlamaya kafayı takti.oyuncaklari ile uzun sure oynayan bir cocuk degil.hatta hatami yapyorum oyuncaklari kaldirip teker teker mi cıkarsam diye dusunmuyor degilim.2 dk sonra oyuncak degiştiriyor.

boya kalemi aldim hosuna gidiyor ama kagit harici seyleri boyamaya daha cok calişiyor.

03/18/2011 23:51:00

b_seyma ... ben oyuncaklarının hepsini kaldırdım .her hafta değiştiriyoruz oyuncakları... sadece 2 tane oyuncak çıkarmasına izin veriyorum.hangisini istiyorsun diye soruyorum kendisi seçiyor. sadedce 2 tane çıkarması gerektiğini biliyo. genelde araba alıyor:) yiğit e hergün çatalla kaşıkla yiyebileceği bir yemek hazırlıyorum. mama sandalyesinde kendisinin yemesine izin veriyorum. bugün makarna vardı mesela... cezvede 15-20 tane haşladım :) biz yemek yerken o da kendisi yedii:) çatalı, kaşığı çok güzel kullanıyor....suyu bardaktan kendisi içmek istiyo ama onun için biraz erken galiba... birden kaldırınca nefessiz kalıyo ama çok ısrar ediyo bakalım onu ne zaman yapcak :)

03/20/2011 11:22:00

bizimkide bu aralar sürekli sokağa çıkma derdinde baybay iye başlıyo elimden tutup kapıya götürüyor bu sabah zor kahvaltı yaptım ortalığı toplamadan kendimizi sokağa attık parka gittik inanılmaz güzel oynadı ben düşer iye peşinden ayrılmadım ama tutmama izin bile vermedi eve gelir gelmez uyudu.bizimkide oyuncaklarıyla yanında bende olursam oynuyo tek başına sıkılıyo hemen ortalığı dağıtma oyunu daha keyifli...
     birde merak ettiğim kahvaltı öğünleriniz nasıl neler yediriyorsunuz en çok bunda zorlanıyorum

03/20/2011 12:25:00

dışarı çıkmayı çok seviyor fakat montunu giydirmek okadar zorki sormayın gitsin:))
sabah kahvaltısı genelde haşlanmış katı yumurta peynir ekmek oluyor.arada bir krep yapıyorum yumurta,süt,peynir,un ve maydanozdan elinede veriyorum çatal minik minik koparıp çatala koyuyorum severek yiyor. portakal suyu sıkıyorum elmayla karıştırıp falan her türlü denedim ama içmiyor sevemedi bi türlü.

bizimm kahvaltıda değilde genelde çorba sebze yemek konusunda epey sıkıntımız var. makarna pilav diyeti yaptırıyorum kuzuma:)) 3 gün çalıştım geçen hafta annem ve kayınvalidem bişey yediremeyince makarna yedirip durmuşlar akşam eve geldiğimde koca göbekle bekliodu beni:) kuzum en son 78 cm 11 kg çıktı tombiş mi bilmem ama bişey yediğinden değil emdiğinden bukadar kilosu..

çorba vs yedirirkende önüne tas ile su koyuyorum o oynarken yediriyorum yedirme taktikleri varsa alabiliriz

03/20/2011 14:59:00

yumurtayı sevmiyo hiç oğlum hatta 2 ay hiç yediremedim şimdide blendırdan geçiriyorum içine birseyler katıpta yoksa kesinlikle yemiyo krebi benim oğlumda seviyo  omlet şeklinde yemiyo...
  hiç bir meyve suyunu sediremedim
 diğer öğünleri gezerek yiyor o önde ben arkada koşturuyoruz.yanlız bir iki gündür köfte yada tavuk koyuyurup tabağa oturup onları tek tek yerken bende bir yandan çorba yada sebze yediriyorum daha kolay oluyo bizimkide 10 kiloydu en son

03/21/2011 12:51:00

gündüz ve gece kaçar saat uyuyorlar?

bizim kuzuyu 1 haftadır gündüz bir kez 2-2.5 saat kadar uyutabiliyoruz, sabah 10.30 gibi uyuyor çünkü sabah 5.30 gibi uyanmış oluyor, akşam da 8-8.30 gibi yatıyor. aslında hep O'na göre iyi ama bize biraz erken gelen iyi bir uyku düzeni vardı. ilk aylarından beri erken uyanırdı, sonra 7-7.30 gibi uyanmaya başlamıştı. ama bu son 1 haftadır dişleri yüzünden diye düşündüğüm bir erken uyanma durumu var yine.

03/22/2011 21:43:00

ben birgünlük örnek menü hazırlayayım size isterseniz :)
sabah 10 gibi kahvaltı :
-bir tane yumurta (haşlanmış ya da yağda pişmiş)
-kibrit kutusu kadar peynir
-2-3 tane ceviz ( toz haline gelmiş )
-1 çorba kaığı pekmez
-ekmek içi
-süt veya ıhlamur
bunların hepsini karıştırıyorum.. görüntüsü hoş olmasa da yiğit e yediriyorum...tek tek yedirmeye çalışsam yarısını bile yemiyo maalesef... dr u yediği kadar yedir ilerde  bulamaç yemiycek nasıl olsa ,etrafına bak öyle yiyen var mı dedi.. bende yedirmeye devam ediyorum :(
öğlen 1,30 gibi meyve saati:
-bir tane elma
-bir tane muz
-yarım portakal suyu
cam rendeden gçmiş şekilde....
saat 4.30 gibi yemek
çorba,sebze yemeği,balık ya da balık çorbası ne yedirceksem işte  ama mutlaka et koyuyorum içine...
kıymalı çorba, tavuklu sebze yemeği vs.
akşam 7 gibi 1 su bardağı kadar yoğurt ama yoğurdu ballı yiyo sade sevemedi :(
akşam 10 gibi de sütlaç ya da muhallebi yiyo....
gecede 2 defa toplam 500 cc süt iiçiyo...

az mı yiyo çok mu bilmiyorum ama yemek yerken zorluyo beni.. mama sandalyesi haricinde bi yerde yediremiyorum. tv seyretmekten NEFRET eden biri olmama rağmen üzülerek söylüyorum sadece reklam seyrederken yemek yiyo.. bende reklamların saatine ayarladım yemek saatlerini raklam başlamadan biz hazır oluyoruz o arada yediriyorum hemen :) ama hergün onun yiyebileceklerini de eline veriyorum bugün prinç pilavı yedi .. her yerinden prinç temizledik sonra saçı , badisinin içi.. ama kaşığı ,çatalı çok güzel kullanıyo...sizler neler veriyosunuz kuzulara hadi sıra sizde :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 Aralık Anneleri...:)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...