Tuvalet eğitimi

07/30/2010 19:45:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Tuvalet eğitimi

08/02/2010 13:49:00

toprakana, başka bir başlıkta şunları yazdım bugün:

kendi deneyimimiz ise kısaca şöyle: önce gündüzleri çıkardık, evin içinde bezsiz gezdi. dışarı çıkarken ve geceleri takmaya devam ettik. hiç kafası felan karışmadı, aksine gündüzleri tutmayı öğrendiği için geceleri de kuru kalkmaya başladı. sonra parka giderken bez takmamaya başladık. (dık diyorum ama bakıcımız sağolsun, büyük emeği var). önceki haftasonu her iki gün 5-6 şar saat dışardaydık ve kupkuru bezle eve döndük, hemen tuvalete gidip foşur foşur işedi :)) bunun üzerine gece de çıkardık, gece zaten normalde 1 kere uyanıp su felan içiyor, uykusunu bölmeden lazımlığa tutuyoruz, yapıp geri uyuyor. bu haftasonu, eminönüne gittik, kendi korkumuzdan dışarda uğraşamayız diye bez bağladık. güzel bir restoranın temiz tuvaletini bulunca soktum, baktım bez kupkuru ve gayet güzel tuvalete çişini yaptı. eve dönene kadar da yine hiç kaçırmadı, evde yaptı.
ilk 2 hafta biraz peşinde dolanmanız ve takip etmeniz lazım. biraz tahminle düzenine alışıyorsunuz. kaçırmalar normal, çok tepki vermemek, suçlu hissettirmemek lazım. sonra kendiliğinden söylemeye başlıyor :)
biz kurtulduk, darısı başınıza :)

08/03/2010 11:19:00

hangi yöntemi seçerseniz seçin, iyice hazırlanın karar verin ve istikrarlı gidin, mutlaka başarılı olur, bir de sakin kalmak var :))

biz Bir günden kısa sürede tuvalet eğitimi kitabıyla başardık, ama öncesinde kitabı iyice okuyup, sindirip, üstünden geçip hazır olmak şart!

09/26/2010 01:31:00

birazda önemli olan çocuğun hazır olması oğlum 27 aylık oldu fakat hala hazır değil sadece kakası gelince fark ediyor çişini fark edemeden bırakıyor kesinlikle lazımlığına oturmak istemiyor hiç üstüne gitmiyorum daha zamanı var diye düşünüyorum o zaman pskolojikmen 2mizde rahat olur rahat rahat bezden kurtulur inşallah  

11/08/2010 14:02:00

merhaba,
herhalde baslamısınızdır egitime ve belki de sonuclanmıstır. ama paylasmak istedim, ben Sabiha Paktuna ya gitmistim ve o bu ise karısmamamız gerektigini soyledi. Ve okudugum bir cok kitapta ozellikle kaka cocuk icin cok onemli, bu konuda cocuga bir baskı olmamalı. Benim oglum da sizinkiyle aynı yaslarda ve ben hicbirsey yapmıyorum sadece bekliyorum.

11/10/2010 20:45:00

biz de geçen hafta sırf bu mevzu için pedegoğa gittik, o da aynı şeyi söyledi: Müdahele etmeyin. Bakalım biz de bıraktık kendi haline, artık ne zmn söylerse.

11/11/2010 07:35:00

Bize de doktorumuz konuşmayı ve yürümeyi nasıl öğrendiyse bunu da kendi başına halledecek dedi. Bu doğal bir süreç dedi. Biz de beklemedeyiz.

05/09/2011 10:38:00

bu beklemede olan arkadaşlar hala beklemedemi . yada sonuçlandırdınızmı nasıl oldu

05/11/2011 22:41:00

Bizim çiş tamam hallettik ama kaka hala çamaşıra maalsef:((8

05/12/2011 05:34:00

Derin 3 yasini doldurunca hepsi cabucak halloldu desem:) oncesinde basladik biz de (2-2 bucuk gibi), okulda baslamislardi cunku, biraz zaman aldi, once tuvalete oturmayi reddetti sabirla bekledik, arkadaslarini gordu sonra oturmaya basladi ve gunduz cis olayini halletti. Ama kaka epey surdu, tutmalar, sonra kabiz olmalar falan, sonra hepsi duzeldi, bir kere kendi istegiyle tuvalete kakasini yapti ve sonrasi corap sokugu gibi geldi:) sonra hic problem olmadi...bunlari bitirnce gece bezini de cikardik, kendisi gece istegiyle kalkti (ben kaldirinca kalkmiyordu) ve kisa zmaanda halloldu...Benim tavsiyem yavas yavas tuvalet fikrine alistirmak iyi, ama dedim ya sanki 3 yasi dolunca cok daha cabuk oldu hersey...Ama tabii cocuga gore degisebilir, daha once halledenler de oluyor:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
24-36 ay arası çoçuğu olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...