1 yaş:)))yaklaşıyooorr..

Ynt: 1 yaş:)))yaklaşıyooorr..

10/02/2011 21:31:00

meryemcim doğum günün erken kutlamışsınız iyi ki doğmuş paşamız.Birde kol börekleri harika gözüküyor tarifini verebilir misin

10/02/2011 21:33:00

Seni ilk çektiklerin yiyecekleri çektiklerin yan çok güzel net çıkmış. ama kocana da kızma bence güneşinde etkisi var. kimseninki güzel çıkmadığına göre onda suç yok demekki :))
Ben kaıçıyorum canım .İyi geceler. Tekrar kutlu olsun doğumgününüz . Nice mutlu ama en önce sağlıklı güzel doğum günleri sizin olsun. Seneye de böyle güzel kutlarız inşallah :))

10/03/2011 07:11:00

Meryem doğumgününüz kutlu olsun. Herşey çok güzel görünüyor. Film şeridi magnetlere bayıldım. Sanırım bende onlardan yaptırıcam :)))

10/03/2011 09:09:00

herşey çok güzel olmuş ,sağlıkla büyüsün inşallah.

10/03/2011 10:12:00

herkese çook teşekkürler:))doğumgünümüz yarın ama biz erken kutladık haftasonu olsun diye..

10/03/2011 10:21:00

dilekciğim susamlı börekleri soruyorsun sanırım..yapımı çok kolay ve çok lezzetli en çok bunlar yendi..

susamli citir cubuklar

malzemeler;

• 1 paket milfoy hamuru
  • 1 yumurta beyazi
  • susam

Yapilisi;

1. Milfoy hamurunu merdane ile acin. Hamur 1 cm eninde duz cubuk seklinde kesin.
  2. Cirpilmis yumurta beyazina daha sonra susama bulayarak  iki ucunu ters yone cevirerek  kivristirin.
  3. Yagli kagit serilmis veyayağlanmış firin tepsiye cubuklari sirayla yerlestirin.
  4. 180 Cº firina verip 15 dakika pisirin.

10/03/2011 10:27:00

meryemcim, çok güzel bi kutlama olmuş gerçekten. Ben de doğum günü kurabiyelerini merak ettim. İnanır mısın internetten bulduğum tariflerle 1 aydır deneme yapıyorum. Her defasında hüsran:-) Son yapışında herşey nispeten iyi oldu ama şeker hamurunu çok zor açtım ve istediğim şekli veremedim. Sen nasıl ve hangi tarifle yaptın?

10/03/2011 10:27:00

Süper görünüyor ama ben yapayacağım sanırım işin içine merdane ile açma grince ben düğümleniyorum.:)

10/03/2011 10:29:00

dilek öyle normal hamur gibi açmıyorsun milföyü çok az inceltiyorsun 1-2 kez merdaneyle geç yetiyor..inan çok basit daha basit ve bu kadar lezzetli bir tarif yoktur sanırım..biz bayıldık buna..

10/03/2011 10:38:00

başak ben bu tarifi kullandım ilk defa kurabiye yaptım ve riske atıp önceden denemedim ama şükür güzel oldu bi kısmını yaktım ama hamurdan epey bir çıktığı için fazlasıyla yetti..ama bu kurabiyeler süslenmeli yoksa sade görüntüsü pek hoş olmuyor..

Malzemeler:
250 gr oda sıcaklığında tereyağı veya margarin
1 adet limonun kabuğunun rendesi (rendenin en ince kısmıyla)
1,5 su bardağı pudra şekeri
1 yumurta
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (Ben 3,5 su bardağı kullandım)

http://www.slide.com/pivot?cy=ms&at=un&id=288230376172559076&map=2" target="_blank"> http://www.slide.com/pivot?cy=ms&at=un&id=288230376172559076&map=F" target="_blank">

28 Nisan 2009 Süslemeye Uygun Kurabiye Tarifi

Yaptığım şeker hamuru veya royal krema süslü kurabiyelerde, hep kendi uydurduğum linzer kurabiye tarifimi kullanıyordum.

Birkaç arkadaşım, pişince şekli fazla değişmeyen daha ekonomik malzemelerle hazırlanabilecek kurabiye tarifi istemişlerdi.

İşte kıtır kıtır süslemeye uygun kurabiye tarifi...

Malzemeler:
250 gr oda sıcaklığında tereyağı veya margarin
1 adet limonun kabuğunun rendesi (rendenin en ince kısmıyla)
1,5 su bardağı pudra şekeri
1 yumurta
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (Ben 3,5 su bardağı kullandım)

Yapılışı:
-Tereyağını veya margarini mikser ile çırparak krema kıvamına getirin. Yumurtayı, vanilyayı, limon kabuğu rendesini ve pudra şekerini de ekleyip çırpmaya devam edin.
-Daha sonra elediğiniz ununuzu elinizle bu karışıma yedirerek yoğurmaya başlayın. Unu azar azar ekleyin. Ele yapışmayan, toparlanan bir hamur elde edin.
-Hamuru istenilen kıvama geldiğinde bir streç film ile sarıp, buzdolabında 30 dakika dinlendirin. Sürenin sonunda hamurunuzu merdane ile yağlı kağıt üzerinde veya tezgahı hafif unlayarak yarım santimetre kalınlığında açın. Dilediğiniz kalıpla parçalar kesip, bir spatula yardımı ile yağlı kağıt serili tepsinize alın.
-Önceden 180 dereceye ısıttığınız fırına verip 20 dakika kadar fazla karartmadan pişirin.

not:ebruakin.blogspottan alıntı..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...