1 yaş:)))yaklaşıyooorr..

Ynt: 1 yaş:)))yaklaşıyooorr..

10/03/2011 18:36:00

Kurabiye kursuna gitmiş ama malesef meraklı oğlundan cok fırsat bulup yapamamış biri olarak size öğrenip, tarafımdan denenmiş tarifleri göndereyim

Kurabiye tarifi:
500 gr un,300 gr margarin,200 gr pudra şekeri,2adet yumurta,1adet vanilya
Yapılışı: pudra şekeri,yumurta,margarin mixer ile karıştırılır,unun yarısı eklenir karıştırılır sonrasında hamur diğer yarısı(unun)yogurulur.İsteğe göre çikolata,zencefil,tarçın eklenebilir.20 dk kadar hamur bekletilir,merdane yardımıyla açılır şekillendirilip,yaglı kağıt üzerinde 175C 20-15 dk fırına atılır.
püf nokta: Merdaneyle çok kalın bırakılırsa kurabiyeler kabarıyor,birde hamura su değmeyecek kurabiye yapısı bozuluyor,yağ %50 tereyagı%50 margarin şeklinde olursa daha çıtır olurmuş;
 Kurabiye fırından çıkar çıkmaz çubuk(tahta çöpşiş olabilir)takılarak çubuklu kurabiye yapılabilir

Şeker Hamuru:
165 gr glikoz,850-900 gr pudra şekeri(ince çekilmişi makul),60 ml su,3 tatlı kaşığı toz jelatin,3 tatlı kaşığı gliserin,1 çay kaşığı vanilya,0.5 çay kaşığı tylose-c( aktarda veya internetten malzemeler bulunabiliyor)

su kaba alınıyor,3 kaşık jelatin serpiştiriliyor(sonrasında katılaşıyor).sonrasında benvari usulu ocakta eritiliyor uzerine glikoz ekleniyor,sonrasında glikoz malzeme eriyince ocaktan alınır pudra sekerinin yarısı mixer yardımıyla karışıma eklenir sonrasında pudra sekerinin diğer yarısı ile hamur yogurulur.Buzdolabı poşetine konur ama öncesinde yapışmasın diye mıısr nişastası ile torba az miktarda unlanır.yarım saat beklettikten isteğe göre gıda boyaları ile renklendirilip merdane ile açılır(gıda boyalarının sıvı olanı tercih ediliyor,ama tozlada oluyor)

püf nokta: şeker hamuru hava almayacak şekilde buzdolabı posetinde oda sıcaklığında saklanabilir.buzdolabında sekerlenebiliyormuş. seker hamuru kurabiyeye resim fırçası ile az su ile arkası ıslatılıp hamura yapıştırılıyor.

Bu konuda malzeme ve tarifler birçok sitede mevcut.örnek
butikpastaekipmanları@blogspot.com,, www.pastamalzemeleri.com,,

10/06/2011 19:11:00

Eee kızlar canlılık yokmu

10/06/2011 20:17:00

herkes verilen kurabiye börek tariflerini yapıyor galiba:-)))

10/06/2011 21:06:00

:))))))))))))bencede.

10/06/2011 22:31:00

oğlumun 1.yaş günü hedihyesi tommy ilk bisikletim....sipariş veridk şimdi....bakalım nasıl olacak beenecekmi paşa...:)

10/07/2011 08:13:00

bizimki sadece önündeki telefon, salyangoz ve kelebekle ilgileniyor. daha 2 adım atmışlığı yok onunla:) İnşallah seninki böyle olmaz:-)

10/07/2011 09:10:00

bizmki epey adımlıyor umutluyum ben :) gerçi şimdi hasta pek hareket etmiyor :(

10/07/2011 18:23:00

10/07/2011 18:25:00

Bizimde hediyemiz geldi. Traktör şeklinde tekerlikleri olan büyük taşıtları anlatan kitabımız.Teşekkür ederiz Arene ve Di'ye.Ellerinize sağlık

10/07/2011 18:25:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...