1 yaş:)))yaklaşıyooorr..

Ynt: 1 yaş:)))yaklaşıyooorr..

10/17/2011 09:06:00

özden kurabiye işi gerçekten çok kolay ben süslemesini 10 yaşıdaki eltimin oğluna yaptırdım..bu işlere hevesli birisini bulursan süslemeye yükün epey hafifler süsleme işi çok zaman alıyor çünkü..

10/17/2011 09:14:00

hevese geldim valla.deniyim bakalım.sağol meryemcim

10/17/2011 10:16:00

özden meryemin kurabiye tarifi çok başarılı, hiç bilmeyen biri bile yapabilir. Yalnız, ben tarçın ve zenzefil de kattım, tavsiye ederim.

şeker hamuru da inanın çok kolay. Bize yabancı olduğu için zor geliyor. Ben şu tarige göre yaptım:

2 çorba kaşığı glikoz benmari usulü inceltilir. Yarım su abrdağı kaynar suya 1 çorba kaşığı dolusu toz jelatin atılır ve iyice karıştırılır. Daha sonra glikoza jelatin karışımı ve 1 tatlı kaşığı gliserin katılır. Tüm bu karışım 500 gr pudra şekeri içine dökülür ve hemen yoğurulmaya başlanır. Kıvama göre pudra şekeri ilavesi yapılır. Yoğurma esnasında da 500 gr pudra şekeri yiyor. İşte size bembeyaz bir şeker hamuru. daha sonra yarım çay kaşığı gıda boyası ile yoğurun ve dinlenmeye bırakın. Bu arada da Meryem'in kurabiyesini yaparsın. Şeker hamurunu açarken ise ele yapışması durumunda pudra şekeri ile kendine getirmeye çalışıyoruz. Yani normal hamurdaki unun işlevini şeker hamurunda pudra şekeri görüyor.

10/17/2011 10:30:00

başakcım çok sağol.iyice motive oldum kurabiye için kollaı sıvamaya.tarif için de ayrıca teşekkürler :)

10/17/2011 11:00:00

ayse_deniz cevabın için teşekkür ederim magnetleri sormuştum nerde yaptırdınız diye  çok sık giremiyorum oğluş rahat vermiyor bu arada niye meryem sağolsun dedin anlamadım :)

ben marsmelow ile yaptım güzel oldu şimdi mavi ve yeşil boya katıp yapıcam.

ben marsmelow ile yaptım güzel oldu şimdi mavi ve yeşil boya katıp yapıcam.

10/17/2011 11:06:00

Aysunelipek Meryem ilk önce o sitede yaptırdı magnetleri. Bizde onunkileri görüp beğendik. Hepimiz orda yaptırdık. Onun için Meryem sağolsun :))))

10/17/2011 11:09:00

tamam teşekkür ederim ya ben film şeridi ni göremiyorum siteye girdim ama.

10/17/2011 11:09:00

tamam teşekkür ederim ya ben film şeridi ni göremiyorum siteye girdim ama.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...