Çayyolunda kreş karşılaştırmaları

<12>
02/22/2011 14:06:00

merhaba arkadaşlar iki haftadır kreş aryışındayım. Bi çok kreş gezdim. Yeni ufuklar, IPS play school ve Happy life beğendiklerimden. Bu kreşlerden birine çocuğunu gönderen varsa yorumlarınızı beğeni ve eleştirilerinizi duymak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu üç okulda birbirinden farklı

IPS villa binasında normal bi kreş eğitim akımlarının 4 ünüde karma olarak uyguluyo Montessori, Waldorf, Reggio Emilia,ve çoklu zeka Aıl farkı ise çift anadil olayı. Hocalar yabancı ve orda kullanılan tek dil ingilizce. Tam gün fiyatı 900 Tl

Yeni ufuklar kreş olarak inşa edilmiş tesis çok büyük yerleşimi çok güzel havuzunda tutun basket bale her türlü imkan var ama bizimle o gün konuşan bayanın konuşmalarından eşim rahatsız olmuş. disiplin üzerine. Şöyleki bayan çocukların hiç biri ip gibi dizilmekten hoşlanmazlar ama bu kuralsa uymak zorundalar falan gibi... bence pozitif disiplinin bi mahsuru yok ama eşim kıllanmış.Buranın tam gün ücreti 1000 Tl burda çoklu zeka metodu kullanılıyor

Happy life burasıda yeni ufuklar gibi kreş amaçlı inşa edilmiş fakat sadece kreş değil etüd merkezi. 2-3 yaş çocukları için ayrı bi bölmede yerleri var orada da yemek uyku ve bir oyun odası var çok büyük bi yerde çocuklar kısılmış gibi geldi bana okulun her yerini kullanamıyorlar çünkü etüde gelen ilk okul çocuklarının altında kalmasınlar diye. Fakat oranında konuştuğum müdürü demet hanım tecrübeli sevgi ve ilgi doluydu bundan etkilenip vermeyi düşündüm ozamanda derse demet hanım gelmiyo ki ne fayda sağlasın. Buranın tam gün fiyatı 1000TL ama 800E düştüler. burda çoklu zeka metodu kullanılıyor

offf bi kara veremedim lütfen yardımcı olun

Ynt: Çayyolunda kreş karşılaştırmaları

02/22/2011 15:02:00

happy life hakkında söyleyebileceklerimi siz hemen farkettmişsiniz aynen kısılmış durumdalar dar bir alana ,yeğenim 1 ay kadar giiti memnun kalmadık hatta benim büyük kızımın kreşinden öğretmen olan bir bayan orda idarede çalışıyor ona da güvenerek vermiştik ancak beklentimizi karşılamadı birde ısınma problemi var biz nezaman gitsek soğuktu...umarım içinize sinen çocuğunuzunda mutlu olabileceği bir kreş bulursunuz...bence aralarında kesin bir karara varmadan 1 er hafta deneme yapın derim

02/22/2011 19:01:00

Ülkü teşekkür ederim cevabın için. Şimdi sen söyleyince hatırladım biz gittiğimizde de soğuktu kombi bozuldu klimayla ısıtmaya çalışıyoruz demişlerdi ben de o an geçicidir diye düşünmüştüm ama senden de duyunca durum anlaşılmıştır. adı cimrilik. deneme konusunda haklısın ama bir hafta çocuk için iyi olmuyomuş tam alışıyo derken yer değiştirmek kötü diyolar ama bakalım olmazsa birer yada ikişer gün gidicez.

02/23/2011 12:17:00

yeni ufuklara vermeye karar verdik umarım hayırlısı olur. 7 martta başlıycaz. Yeni ufuklar kreşine daha önce çocuğunu göndermiş biri varsa yorumunu okumak isterim.

02/23/2011 12:24:00

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/3c58f89c-cb9c-435e-b62c-9ddd01101622/1/ankarada-kresler

biz buraya çocuklarımızı gönderdiğimiz kreşleri yazmıştık,bir bakın isterseniz. Siz de gördüğünüz kreşleri anlatırsanız,kapsamlı bir rehber olur herkese.

02/23/2011 12:31:00

sağol şenay. 10 dakkika sonra misafirim gelecek ama bütün gezdiklerim yerlerle ilgili kapsamlı yazarım.

02/23/2011 12:43:00

benim kızım henuz cok kucuk, çalıstıgım yerdeki 3 anne de cocuklarını yeni ufuklarını gonderiyor, birinin oglu 5 yasında digerleri 3,5 yaslarında. 5 yasında olan 2 yıldır yeni ufuklara gidiyor ve hepsi de cok cok memnunlar. insallah sizin de oglunuz cabuk uyum saglar ve siz de memnun kalırsınız.

hepsi de bayagı bir arastırdıktan sonra yeni ufuklara karar vermişti, ilerde hala umitkoy civarında oturuyor olursak ben de kızımı oraya gondermeyi dusunuyorum.

02/23/2011 12:45:00

Umarım memnun kalırsınız. Kreş önemli,biz ilk gönderdiğimize hala devam ediyoruz.

04/28/2011 07:11:00

Merhaba
Oğlum 5.5 yaşında ve 2.5 yaşından 5 yaşına kadar Yeni Ufuklara devam etti. İnanılmaz memnun kaldık, oğlum şuan özel bir okulun anasınıfına devam ediyor , yeni ufuklardan ayrılırken ağlayarak ayrıldık (ben de:)).
Eşim ve ben çok titiz ebevynlerdeniz ve kreş araştırmasında oldukça fazla okul gezip karar vermiştim.Oğlumu Yeni Ufuklara emanet ettiğim için en ufak bir pişmanlık yaşamadım.

Okul çocuklar için dizayn edilmiş.

Yemekler çok çok iyi hatta bir ara oğlum "anne sen okulun limonatası ve domates çorbası gibi yapamıyorsun " diyerek benim yemeklerimi beğenmez olmuştu.

Öğretmenler çok özverili ve dürüstler; çocuk eğer yemekte kustuysa , ya da ne yemediyse günlük karnesinde size haber verirler , çocuk hasta ise özen gösterirler.Küçük yaş gruplarında çocuğun yemeğini yemesi için çabalarlar. Akşam eve gelen terli atletin mutluluğunu tarif edemem , çocuğumun terli atletinin değiştirimesi benim için artıdır.

Eğitimi çok iyi. Sınıf öğretmenleri farklı kaynaklardan yararlanarak okul öncesi akademik eğitimi desteklerler.Branş öğretmenleri deneyimlidir. Oğlum seramik ve jimnastiğe bayılırdı.

Oğlum ingilizce derslerinden çok faydalanmış çünkü bu sene gittiği okuldaki ingilizce öğretmeni oğlumun donanımlı geldiğini söyledi.

Her hafta bir tema işlerler.Okul gezisine giderler. Özel günleri kutlarlar ve zaman zaman temalı partiler düzenlerler.

Yöneticiler çok ilgilidir , önerilerinizi dikkate alırlar.

Okul çalışanları aile gibi , ortam çok huzurlu.

2.5 sene boyunca bize absürt gelen hiçbir sıkı disiplin olayıyla karşılaşmadık , oğlumun öz bakım becerilerini kazanmasında etkileri büyüktür.

Herşeyden önemlisi oğlum çok mutlu gidip geldi , hala okulunu öğretmenlerini anar.

05/03/2011 09:13:00

kesinlikle çınar yuva,
Mutlaka inceleyin,belki öbür kreşler gibi gözalıcı fiziksel özellikleri yoktur,ama sahipleri öğretmenleri son derece uzman güvenilir insanlardır.Eğitim de 4/4 lüktür

05/03/2011 11:52:00

Oğlum Yeni Ufuklara  eylüllden beri devam ediyor  .Biz çok memnunuz. Güler yüzle karşılanıyor ve güler yüzle uğurlanıyor çocugunuz.Bütün herkes Müdüründen sınıf öğretmenine diğer ofis çalışanlarına kadar herkes çocukları ismi ile tanıyor ve ilgileniyor.Okul binası anaokulu için yapıldığından çok kullanışlı.Yemekler için başlı başına bir yemekhane hizmeti sunuluyor.Temizlik aynı şekilde başarılı.Benim oğlum bu okula devam ettiği için gerçekten mutlu.Diğer okulları bilmediğim için karşılaştıramam ama Yeni ufukları biliyorum ve tavsiye ederim.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...