Yatış pozisyonu

<12>
02/21/2010 12:57:00

Bebeğim sadece yüzüstü pozisyonda rahat uyuyor, sizler nasıl uyutabiliyorsunuz. Yan yatırmayı denersem (sırtüstü zaten mümkün değil) en fazla yarım saat uyuyor ama yüzüstü yatarsa gece üç saat uyuyor. İçim içimi yiyor ama çocuk böyle rahat ediyor sanki.

Ynt: Yatış pozisyonu

02/21/2010 13:59:00

benim kızım sırtüstü kafası yan ya da tamamen yan yatmayı seviyor.zaten artık ben nasıl yatırırsam yatırayım kendi pozisyonunu kendisi buluyor

02/21/2010 14:07:00

Bir aya kadar demek ki bizde kendi pozisyonumuzu belirleyeceğiz :) yüzüstünden vazgeçmeyecek herhalde :)

02/21/2010 16:19:00

Kerem yüzüstü yatmayı hiç sevmedi. Ben arada yüzüstü yatırma denemeleri yaptım ama her seferinde 1-2 dakika sonra sıkılıp ağladı. Şimdi 5.5 aylık oldu. Bu hafta aniden uyurken kendi kendine yüzüstü dönmeye başladı.Lina'ya katılıyorum onlar eninde sonunda kendi pozisyonlarını buluyorlar.

02/21/2010 19:56:00

Oğlum da ilk zamanlar kolay gaz çıkarabildiği için yüzüstü yatmayı seviyordu.Ama annem daha kafasına tam hakim olamaz kızım ilerde öyle yatırırsın dedi ben de nolur nolmaz sadece gündüz uykularını yüzüstü yatırdım,o da sürekli kontrol ederek...Gece için de sancımız sık sık uyandırsa da güvenlik daha önemli diye sırt üstü yatırdım.Hala aynen devam ediyor... 

03/03/2010 22:52:00

rüzgar emir doğduğunda ilk 2ay yan tarafa sağ ve sol çevirerek yatırıyordum ama şuanda biraz kilolu olduğu için yan yatamıyor rahatsız oluyor:)sürekli sırt üstü yatıp sağ tarafa kafasını koymaktan kafasının şekli baya yamuldu içe doğru bende bunu çok takıntı haline getirmiyodum ama etrafdan görenler aa bu çocuğu hep aynı tarafa yatırmışsın kafası şekli bozulmuş dedikçe sinir oluyorum:/sizce düzelirmi?saçları bian önce uzasında kafasınn şekli gözükmesin die dua ediorum...ben nekadar uyurken müdahale etsemde o inantla sağ tarafa yatmayı tercih ediyor dönmesin diye çeşitli malzemeler koydum kafasınn yanına ama olmadı önüne geçemedim:(aranızda benimki gibi olan varmı??:(

03/05/2010 12:35:00

ben oğlumu yan yatıtma yastığı ile yatağına yatırıyorum gündüz sırt üstü fakat başını yan tutuyorum. ama oğlum kendi karar veriyor. o nasıl rahat ediyorsa o zaman uykuya dalıyor, zaten..

03/16/2010 10:49:00

mert gunduz degılde gecelerı her emmede bır saga bır sola yatırdım halada oyle gunduzde sırt ustu anakucagında..ve maasallh basını herkes cok begenıyor guzel sekıllenmıs dıyorlar...
ama benımkıde bır arasola ıdı cunku benım yataga bakar pozıyonda yatırıyordum oda oyle alısmıstı ama sonra uyardılar ve duzelttım hemen...ama ben sımdı bazen sırt ustu yatıyor hemen yastıgının altına destekle yan yatmasını saglıyorum bası ıcın...

03/17/2010 23:45:00

bildiğim kadarıyla bebeğin ilk aylarda kendi pozisyonunu kendi belirleyinceye dek siz yanında değilken yüzüstü uyuması tehlikeli. ben de yan yatırma yastığıyla bir sağa bir sola dönük yatırıyorum. yatağının baş tarafını da hafif yükseltiyorum. doktorumuzun da tavsiyesi böyle...

04/22/2010 08:17:00

Bende yan yatırıyorum yan yatma yastığıyla ama bu aralar gece sırt üstü buluyorum uyandığımda.Dönmezse gündüz sağına,gece soluna yatırıyorum hep.

Ynt: Yatış pozisyonu - kafa sekli bozulmasi

05/17/2010 15:35:00

Bana doktorum sirt üstü yatirmami söyledi ve eger hep bi yana dönerse kafasi yamulmamasi icin diger tarafa ilginc bir oyuncak vs koymami söyledi... annegkc bence sen de öyle yapabilirsin..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...