tecrübelilerden uyku ve emzirme hakkında bilgi :)

05/15/2011 17:23:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: tecrübelilerden uyku ve emzirme hakkında bilgi :)

05/15/2011 19:13:00

ben o kadar da tecrübeli sayılmam ama bizim düzenimizi, ya da düzensizliğimizi:) anlatayım.
oğlum ilk haftalarda emiyor, hemen gazını çıkarıyor ve yatağa koyar koymaz uyuyordu :) artık pek mümkün değil bu. gaz sorunumuz gittikçe artıyor, uykusundan kıvranarak uyanıyor. 2-3 saatte bir uyandırmaya çalıştım ilk zamanlar ama şimdi uyanık kaldığı saatler arttı. kısa kısa uyuyor, sürekli emiyor gündüz. gece de mesela emiyor, ben alarm kuruyorum uyumadan önce 4 saat sonraya; hiç uyanmazsa ben uyanabileyim diye ama mutlaka uyanmış oluyor. sadece banyodan sonra bıraksam 4-5 saat uyuyacak gibi. en geç 3,5-4 saat sonra uyandırıp, emziriyorum o zamanlar da.
ilk zamanlar sütüm yok kadardı, yanımda büyükler vardı, ne buldulursa yedirdiler bana. helvalar filan. baktım olacak gibi değil, yeter dedim :) şmdi dengeli beslenip, öğün atlamamaya çalışıyorum. hergün milupa rezene ve hipp emziren anneler için çay içiyorum; bir de sabahları dereotu yiyorum. sanırım süt arttırıyormuş. mısır ve maydonozu önermediklerini okumuştum, yemiyorum.
günde de en az 2 litre süt içiyorum ama 3-4 oluyor genelde.
gaz için gripe water kullanıyoruz. ben rezene içiyorum.
yarın da 40.günümüz..
bakalım daha neleri konuşacağız buralarda :) öperim bütün bebekleri.. görüşürüz!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...