Bütün kadınlar mı böyle bende mi bir anormallik var??

<12>
11/10/2010 13:29:00

Eşimle bir türlü sorunlarımızı çözemiyoruz.

Çünkü sorunlara yaklaşımımız farklı. Ben genellikle problemin "neden olduğu" kısmında yoğunlaşırken o tamamen "nasıl atlatabiliriz" kısmında olduğu için sürekli bana saçma sapan gelen yöntemlerle geçiştirmeye çalışır.

Her konuda böyledir bu ama; Ada ağlıyorsa ben nedenini bulmaya çalışırken o şebeklik yapıp susturmaya çalışır, ben mutsuzsam ben sebebini araştırma peşindeyken o alışverişe kuaföre falan git der savsaklar falan... Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Sorunun kaynağından çözülmesi daha iyi şeklinde bir çıkış yaptığımda da bana söylediği olmuş işte, nasıl atlatırız ona bakmak lazım...

Sizde de böyle bir manyaklık var mı ben mi tedavi olayım??

Ynt: Bütün kadınlar mı böyle bende mi bir anormallik var??

11/10/2010 13:33:00

siz de hiç değilse sorunun çözümüne kafa patlatıyormuş,biz de genelde onu da düşünmek bana kalıyor:))
şaka bir yana:gerçekten bakış açıları çok farklı. çünkü detaycılık bizlere özgü aslında.

11/10/2010 13:41:00

cidden kendimden şüphelenmeye başlamıştım son zamanlarda. Sorunu bulmazsan bulduğun geçici çözümler ne kadar kurtarabilecek ki durumu? Taşıma su ile değirmen hesabı...

11/10/2010 13:42:00

Çocuk konusunda yaklaşımları benim eşmle tamamen aynıymış,
biz kadınlar kesinlikle daha detaycıyız,erkekler çözüm odaklı. Kısa vadeli çözümler tabii.
Sorunun kaynağı çözülmeden bebeğin anlık susması yeterli mi?
ya da sadece gidip saç boyatmak gibi?

11/10/2010 13:44:00

bir dde bu olayın ilişkinize yansıması var.çünkü kendinde de problem görmüyor ve çözümsüz sorunlar dağı oluşuyor..

11/10/2010 13:45:00

En yakın örneğimiz; az önce göz doktoruna götürdük Ada'yı; yaklaşık bir- bir buçuk aydır kronikleşen bir arpacık durumumuz var; bir göz geçiyor ötekinde başlıyor; bir aydır doktor bulmasını bekliyorum dün kendi kendimi gaza getirdim sonuçta bugün için randevu aldım; gittik muayene olduk; ısrarla neden olmuş olabileceğini soruyorum ben doktora, tekrarlanmaması için neden olduğunu anlamak ve o nedenden uzak tutmak yeterli gibi geldi bana... fakat Bülent'in tek derdi reçeteyi alıp çıkmak... Orada delirdim zaten iyice..

Yaşa Ülkü ya... İşte bu!!

11/10/2010 13:53:00

Erkeklerde sorunları görmezden görme ya da fazla kafa yormadan ,sadece tek bir bakış açısına odaklanarak çözümü bulma sorunu var gerçekten sanırım.

Bizde bir de şu var : ben sürekli çeşitli konular hakkında yorum yapınca eşimin gözünde;'ya çok hayalci oluyorum ya da kötümser.Oysaki duruma göre esnek davrandığımın ve görüşlerimi o duruma göre değiştirebildiğimin farkında değil ve de en önemlisi ne demek istediğimin.

11/10/2010 13:57:00

sende bi anormallik yok gülüm.anormal olan onlar!!mesela benim ''ne diyeceğimi bilemedim koca iyi olsa adı koca olmazdı ya:))demişler neyse;

Demirin yapmasını istemediği şeylere yüksek sesle hayır diyor,ya o kadar sinirleniyorum ki,şölee evire çevire dövmek istiyorum..ya sanki kendi ilgileniyormuş gibi bütün gece tv.bilgisayar karşsında değilmiş gibi söz sahibi oluyor.

Bu sebepten bi küsüyorum 2-3 gün gözümün göresi yok.
ben kızınca ona, üste çıkıp hayırı bilmesi lazım korkuyorum biryerine zarar gelcek diye benden çok bağırıyor.

11/10/2010 13:58:00

Hayır işin kötüsü; sürekli çözüm bulduğu için beni çaba göstermemekle suçluyor bir de. O çok çaba gösteriyor durmadan çözüm düşünüyor ben sorun çıkartıcı pozisyonuna düşüyorum!

11/10/2010 14:10:00

NehirT bakis acilari farki oldugunda malesef orta yol pek bulunamiyor. Nasil sen bakis acini degistirip onun gibi cozum odakli olamayacaksan o da sorunu arama odakli olamaz gibi geliyor bana.
Bizde de esim genelde Doruga dinletemiycegi bir seyde bastan hayir diyor. Bense ara bulucu oluyorum cogu zaman. Mesela "Doruk elini silmeden masadan kalkamayiz" gibi. Tamam tabiki cocuga bazi kurallari ogretmek lazim ama her zaman islemiyor bu iste. Biliyorumki Doruğa boyle dersen asla sildirmez. Ben caktirmadan siliyorum. Ne zaman dinletebildiki simdi dinleyecek diyorum icimden. Bu konuda bende de sorun olabilir tabi. Cogu zaman hakli oldugunu biliyorum ama kriz cikmasin diye kendimce cozumler uretiyorum anlik. Doruk dogdugundan neredeyse 2 yasina kadar hep huzursuzluk oldu bizim evde. Artik ses yukselsin istemiyorum.

11/10/2010 14:22:00

Ah ahhh en büyük çatışmalar çocukla başlıyor zaten.Kadın olarak detaycıyız evet bir de araştırıp anneliği öğreniyoruz kendimizce bir annelik modeli oluşturuyoruz.Ama babalar bu modeli yerlebir ediyorlar.(Amaaaan biz nasıl büyüdük ,işte öylee o da büyüyecek bişekilde modeli onlarınki genelde).Savunduğumuz şeylerde ısrar edince,araştırıp bulup kanıt olarak önlerine sununca da delirmiş oluyoruz.Bu kadar detaycılık delirmek mi anlamadım ben de.Ama yanlız olmadığımı bu sitede görmek mutlu ediyo beni:).Ayrıca eşimi de bu siteyle tanıştırarak benim normal bir anne olduğuma alıştırdım biraz:) 

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...