Bütün kadınlar mı böyle bende mi bir anormallik var??

<12>

Ynt: Bütün kadınlar mı böyle bende mi bir anormallik var??

11/10/2010 14:39:00

crocus +100000000000000000000
Arkadaslar ben de dogumdan beri kendimi psikopat sanma sureceine fazlasıyla girdim... Bunda eşimin de etkisi büyük... Herkes de benzeri sıkıntıları okuyunca biraz rahatladım açıkçası...
Benzer şekilde ben sorunları bulup, çözümlerine sebeplerine yönelmeye çalışıyorum eşim ise boşvermeyi tercih ediyor... Konuşmadan geçmek istiyor çoğu şeyi hatta ben konuşmaya zorladığımda sen hiç yorulmuyor musun diyor ve çıldırıyorum...
Örn:Oğlumuzun doktoru çok iyi vs ama (belki de eşim de dr olduğu için) çok detay vermiyor yani ne yesin vs konularına çok genel cevap veriyor bu sebepten ben de dr değişmek istedim aman tanrım olay oldu... Çocuk zaten yiyormuş, kilo da alıyormuş, herkes nasıl büyümüş, sağlıklı çocuğun dr'u mu değişirmiş... Tabiii butun bu lafları o ana kadar ağzını açmayıp, dr için yola çıkınca söyledi...

İşin özü, çocuktan sonra ilişki iyice gerginleşiyor, umarim bu geçici bir süreçtir ama bizi kötü etkiledi...

11/10/2010 14:47:00

nehirrr yeni gördüm konuyu ;

aynı durum bizdede var bir çok anne-baba(karı-koca)gibi..gerçekten erkekler kadınlar kadar detaycı olmadıkları için başlıyor bu sorunlar alide çogu zaman benim abarttıgımı söyler bu konularda hatta artık çogu konuda aramızda ki problemleri konuşmaya kalkınca o beni suçluyor ben onu şöyle çözelim böyle yapalım dedigimde de ortada bir problem yok sen abartıyorsun diyor! aras konusuda böyle arasla ilgili herşey abartı benim çok okumam ve araştırıp kafayı sıyırmamla alakalı ona göre off off bu erkeklere anlatamazsın ben ugraşmıyorum artık tamam senle ugraşamıycam sen benim işime karışma diye dışarıda bırakıyorum ne yapıyım kendimi tüketmekten iyidir yanlış yapıyorum biliyorum ama incildeydi sanırm bir söz vardı "tanrım bana degiştirebileceklerimi degiştirmek ,degiştiremeyeceklerimide oldugu gibi kabul etmek için güç ver" diye aynen durum budur.

11/10/2010 14:49:00

handan duaya bayıldım benim içinde edermsiin?

11/10/2010 14:52:00

ederim tabi:)))

11/10/2010 16:04:00

Bazı durumlarda can sıkıcı olabilse de ben babaların yaklasimnn anneleri dengeledigini düşünüyorum. Bazen abartı annelik moduna girebiliyor insan, dertsiz basına vesvese yapıyor, cocuğu Pedagog götürelim, doktoru değiştirelim, sunu yapalım vs. Orda birinin neden ki demesi iyi oluyor. Bir şey daha var. Asiri dusunme denen bir sendrom var. Takılıyorsun bir konuya nedenleri osu busu dusundukce düşünüyorsun. Buna kadınlarda daha sık rastlanıyormuş ve depresyon sebebiymis. O nedenle aman üşüdü mü mikrop mü kaptı soğuk mü yedi komşudan mı gecti... Diye düşünmeden ilacı verelim geçsin gitsin:) Her durumda demiyorum da hani bı orta yol lazm.

11/10/2010 17:45:00

BÜTÜN ERKEKLER AYNI DEMEKKİ...arada çıkan çürükleri saymassak.

11/10/2010 20:40:00

emin ol sende bir anormallik yok. Hepimiz olmasa da çoğumuz böyleyiz, araştırmacı, titiz, detaycı anneler. Yaz sonundan beri bartu için en az 20 anaokulu gezen ben, akşam anlattıklarımı dinlerken yorulan o :)   Arada orta yolu bulmak lazım ama nasıl olucak ben de bilmiyorum.

11/10/2010 21:08:00

Sadece annelik kısmında olsa belki başedebilirdim ya da daha az yorulurdum...

11/11/2010 08:17:00

Nehir, bütün dediklerin ama en çok son dediğin +1

Anneyazar, evet, bazen dengelemeleri iyi oluyor, kadınlardaki (ve bittabii bendeki) bu aşırı düşünme direkt depresif yapıyor insanı, bu tahammülünü azaltıyor ve kısır döngüye giriyorsun maalesef..yine de annemle kocamın bir olup beni ailemizin manyağı / psikopatı şeklinde görmemelerini dilerdim..biraz daha sabır, biraz daha tatlıdil...gerçi ben ne kadar sabır ve talıdil gösterebiliyorum acaba onlara, ne kadar da çok yoruyorum insanları diye de sonsuz sorgulamalar içerisindeyim. al işte, sorgulama sorgulama, döndük mü başa :))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...