kendi uyku problemim:((

<12>
02/18/2012 09:24:00

ben önceleri böyle değildim yani bu kdr değildim uykum kaçtımı zor uykuya dalma durumum vardı fakat problem olarak görmedim hiç taki bebeğim doğana kdr 1,5yıldır ne uyuduğumu bilmiyorum.oğlumu uyutup bende hemen yatsam bile 1saat sonra uykuya dalıyorum (zır uykum yoksa.zır uykum olsa bile 20dk yı bulur)bu bana artık normal gelmemeye başladı geceleri pıt diye uykunun ortasında noluyorsa gözlerim faltaşı gibi açılıveriyor oğlumun üstünü örterim su içerim i,çerisi soğumuşmu diye kontrol yaparım..veee tekrar yatağa girdiğimde yarım saati bulur uyumam bunun üstüne bebeğimin geceleri de çok uyandığını hesaba katarsanız varın düşünün halimi....:(( aslındaben problemimi biliyorum zihnimde birsürü düşünce sorumlukuk var uyku sırasında oğlum açıldımı?susadımı?terledimi?üşüdümü? eyvah şimdi uyanacak?kocam horlar horultusuna uyuyamam?çok yoruldum geceleri sürekli uyanık olmaktan ve uykuya geç dalmaktan nolur birileri bişiler desin derdime çare olsun ...

Ynt: kendi uyku problemim:((

02/18/2012 11:54:00

yani bu kadar olur:) dün akşam saatlerce uyuyamıyınca bir başlık yazsam benimle dalga geçerler mi diye düşündüm..Herkes bebeğinin uykusunun derdinde kadın kendi uykusunu düşünüyor derler mi dedim içimden:) Aynı durum bende de mevcut. Bebeğim güzel bir saatte uyuyor ben de ortalığı toplayıp yatsam 1,2 saat sonra güzelce uyuyabilsem, bebek gece kalktığında bile en azından biraz uyumuş olurum.Ama yok, ya internete takılıyorum, ya da yatsam bile kafamda milyonlarca düşünce...bebekle, kendimle, ailemle vs. vs...Bir de allaha çok şükür bir hastalık, dert, sorun da yok...Bu sefer daha d sinirleniyorum, madem bir derdin yok uyusana diye kızıyorum kendime. Kitap okıyım diyorum ışık sorun oluyo, cep telefonundan nurti, face, ekşisölük derken bir bakmışım kaç saat olmuş. Yani çözüm bulan varsa beri gelsin. Koyunları bile saymayı denedim, çitlerden çiftliğe, çiftlikten ineklere tavuklara ordan da çıkan sonuç bebeğe organik et, süt yumurta nerden bulurum, yok şurdan mı bulsam burdan mı bulsam:)

02/18/2012 12:02:00

hay yaşayın emi!sizde bendensiniz :) şaka bir yana gurubu açarken yazmayı unutmuşum berkinnannesi aynı ben senin sende benmişim bnm oğlanın derdini yazmışım üşürmü vs die ama aklımda milyon düşünceden uyuyamıyorum bu arada atamıyorum o düşünceleri biri geliyor aklıma sonra bir olay:)) düşünüyorum da dşünüyorum sonra yapacaklarım vs vs...çok sinir bozucu elasko sernde bendensin oğlanı uyutup 23e kdr oturup 24te anca uyurum hele 1gece saat 3e kdr dolanmıştım yatakta ve oğlum 3e kdr hiç uyanmamaıştı:)) sonra sabahı nasıl zor ettim..kızlar çözüm olarak ne yapıcaz bu uykusuzluğumuza:(???

02/18/2012 20:12:00

Benim bir arkadasim yesil cay ictigini soyledi yatmadan hemen once... Bikac kere denedim ama ise yradi tam anlamiyla diyemem... İnsan cok yorulunca kolay uyur derler butun gun yorgunluktan vicigimiz cikiyo aksama manasiz bir enerji geliyo anlamiyorum. Kitap okumak ise yarar belki ama odanin isigi yetmiyor ela da parkyataginda yanimizda yattigi icin... İceri gidip tv flan izlemeyi de sevmiyorum koca ve bebis icerde uyurken. Yani hergece cozum ariyorum da bulamiyorum pek. Dua falan okuyorum bissuru icimden...Mesela kafamda surekli ayni kelimeyi tekrarliyinca bazen uyuyakalmis oluyorum , iyice sapittim :)

02/18/2012 20:26:00

Derdime ortak buldum :) Zombi gibiyim, artik oglumun degil kendi uyku saatlerimi sayiyorum :) simdi uyutmadayim, daha sonra gene yazarim. Ama eşim salonda yatiyor, ben onun horultusuna o da benim kalkmalarima uyanmiyor boylece :)

02/18/2012 20:29:00

Cok sukur koca horlamiyo benim, bi derdim eksik sizden:) ama yastiga 5 cm kala uyur bi de ona sinir oluyorum, o uyuyo diye benim uykum kacar:)

02/19/2012 09:41:00

Ilahi dert ettiginiz seye bakin:)Cocuklariniz henüz cok kücük,onlar uykudayken sizin onlar icin endiselenmeniz cok normal.Zamanla düzene girecektir malesef yapacak cok fazla birsey yok.Esinizin horlamasina gelince ben yüzüne yastik bastitirdim cok sinirlenince:))gerci sonucta bosadim zaten.Tabi sizede yapin demiyorum ama simdilik en azindan dürterek bir cözüm bulmus olabilirsiniz..Oglum bebekken cok kusardi bu yüzden geceleri basinda beklerdim ya kusarsa bogulursa diye,cok iyi anliyorum sizi bu yüzden.Uykusuzluktan aglardim.Büyüdü cok sükür simdi tabiki uykumuz düzeldi amaa artik diger sorunlari basladi.Evlat yetistirmek cok zor,hangi yasta olursa olsunlar sürekli baska bir sürpriz hep sizi bekliyor olacak.Hazirlikli olun.....

02/19/2012 09:51:00

elasko aynen bnm kocada aynı kafasını koyduğu an gider uyuz oluyorum onun bu durumuna:))birde dediğin gibi gündüz bütüngün vıcığımız çıkıyor bütüngün uykulu dolaşıyorum gece oldumu oğlanı uyuttummu bana bir enerji geliyor deseler hadi evi temzlicez o derece gece yarısına kdr temizlerim.dün gece zır yotgun ve uykusuzum yattım yatağa perdeyi izliyorum...5dk falan yahu kapat gözlerini dimi birara kapattım tık yine açıldı buna engel olamıyorum..behçemdehazan elbette bende yastık -la bastırsam başına bizde de boşanma sebebi olabilir bilemiyorum zira geceleri uykusuzluktan sinirlerimiz laçka oluyor..ayrıca 1,5 senedir uykusuzlukla boğuşuyorum tam uykuya dalip 10dk sonra bebeğinizin uyanması ve sizin tekrar uykuya dalmanızın zaman alması nedemek belki bilmiyorsunuz inanın bana çok zor bişi yaşamak gerekir.bakın dün gece saat başı uyandım(kocamın horlaması oğlumun durmadan uyanması ve bnm uykuya geçemememi düşünrseniz nasıl kaliteli bir uyku uyuduğumu anlarsınız) sabah 7de kalkış yaptık 9da bana bir ağırlık çöktü uzandım 10a kdr uyuyamadım 10dk içim geçmiş oğluş geldi uyandırdı bir daha uyuyamadım ve şuanda babamız ile oğlumuz fosur fosur uyurken ben uyuyamıyorum:((((((

02/19/2012 10:03:00

Sevgili anneyim,inanin anlattiginiz problemlerin cok daha fazlasini yasadim.Cok uzun yillar uyuyabilmek icin ilaclar kullandim.Anlatmaya baslasam, bilemiyorum ....Zaten hatirlamakta istemiyorum.Ama uykusuzlugum sebebi cocuk degil baska sebeplerdi.Acaba cok büyük sikintilar olmasa bile,yinede kafaniza taktiginiz,sizi huzursuz edecek sorunlar mevcut olabilirmi.Hani gündüz düsünmeye cok vakltiniz olmazda gece yataginiza girdiginizde ancak firsat bulup  zihninize üsüsürler...

02/19/2012 10:07:00

aynen öle oluyor behçemdehazan yatağa girdimmi zihnim çokdolu olur onu boşaltamıyorum..dua vs ama duanın yarısında yine dalıyorum düşünceye beynimin baan oynadığı bir oyun belkide

02/19/2012 10:14:00

Cok iyi anliyorum.Buda biz kadinlarin hassasiyetinden kaynaklaliyor iste yapacak birsey yok.Illaki kafaya takacak birseyler buluyoruz.Bazen öyle güzel gidiyorki hayat,tek düze,yolunda tam iste diyorsun oh be her sorunu cözdüm,artik bana birsey olmaz,takmiyorum kafama ......hah birsey cikiyor yine karsina.Benki kolay toparlanan biriyimdir cok takilmam,ama öyle birsey oluveriyorki kolum kanadim kiriliyor,ye yiyebilirsen uyu uyuyabilirsen.Birde halveti ruhiyen ne olursa olsun,gitmek zorunda oldugun bir isin sorumluluklarin varsa,düsün gerisini artik.Off bayagi doluymuusm bende,sorsan anlatacam yani o derece:)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...