Küçük arabalar için geriye dönük oto koltugu

02/01/2012 19:11:00

Arkadaslar merhaba,

bir süredir oto koltugu almak icin esim ile modeller arasında arastırma yapıyoruz. Bizim icin en büyük sıkıntı Citroen C3 model arabamıza sıgacak bir oto koltugu bulmak. Örnegin Recaro'nun modelini cok begenmistik ancak arabanın arkasında en az 70 cm yer olması gerekiyormus. Bizim arabayı ölçtügümüzde oto koltugunu taktıktan sonra ön koltuğun kullanılmaz  hale geleceğini farkettik. Daha önceki postlara baktıgımda ford fiesta kullanan bir arkadasın be safe ve britax modellerinin arabaya sığdığını ama bayagı da yer kapladıklarını belirtmiş. Bizim gibi küçük araba kullanan arkadaslar siz hangi modellerden yana seçiminizi yaptınız ve durumunuz nedir paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Ynt: Küçük arabalar için geriye dönük oto koltugu

02/01/2012 19:46:00

Araba küçük de olsa büyük de olsa ileriye dönük koltuklardan daha fazla yer kaplıyor. Biz VW jetta'da kullanıyoruz ve şöfor kotuğunun yanındaki koltuğu en öne çekmemiz gerekiyor ki bu şekilde bir kişinin o koltuğa oturması oldukça zorlaşıyor.

02/07/2012 14:53:00

Bizim araba Grande Punto, sizinkinden küçük mü bilmiyorum ama küçük arabalar grubunda. Besafe Combi X3 monte ettim. Arkaya rahat sığdı. Ön koltuğu biraz ileri ittim tabi, ama sanki itmesem de olurdu. (Ayrıca oğlumun güvenliği ön koltukta oturanın biraz sıkışmasından daha önemli bence, siz de dert etmeyin bence bunu) Recaro'nun geriye dönük modelleri için ben de büyük araba olması gerektiğini okumuştum, onu denemeden almayın ama İstanbul'da geriye dönük Recaro satan da yok zaten. Kolay gelsin.

02/07/2012 15:03:00

VW Polo'da 6 ay kullandık, ön sağ koltuk biraz dikti, buraya ben oturuyordum, ben bir sıkıntı yaşamadım. Uzun yola da çıktık yani.

02/07/2012 19:18:00

Selam Arkadaşlar,

Dönüşler için teşekkür ederim. Araştırmalarım sonucunda Britax Two way Elite modelin arabamıza uygun olduğunu buldum. Bugün siparişimizi verdik. Besafe Combi için garanti veremediklerinden risk almak istemedim.

02/07/2012 19:24:00

Hayırlı olsun, en kısa zamanda kavuşur, güvenle yolculuk yaparsınız umarım. Nereden sipariş verdiniz var mı Türkiye'de satan?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...