kefir mayası arayanlar

Ynt: kefir mayası arayanlar

01/12/2013 20:32:00

aysel benim önceden mayalamışlığım var evet taşınırken mayalarımı dökülmüştü yazık ki :( şimdi tekrar mayaladım mutlu oldum :)

01/12/2013 20:36:00

durudyg ne kadar sutle mayaladin.

01/12/2013 20:39:00

Geldim arkadaşlar...Size yolladığım maya ile 250 gr lık şişelerde mayalayın ilk 3-4 kez,biraz toparlasınlar kendilerini,totikleşsinler...sonra yarım litre ile devam edersiniz zaten daha fazlasını da mayalamayın derim....o kadar çok tüketilmiyor.ekşir.

Ben gün aşırı yarım litre hazırlıyorum.

01/12/2013 20:54:00

Bu arada asıl teşekkür Umut a lütfen;bizleri bu platformda o topladı.

01/12/2013 20:54:00

ema ben soruyu görene kadar aysel cvplamış zaten :) gene de grubun nasıl mayalanır kısmına mutlaka bakın mesela metalle temas etmemesi önemli mayaladıktan sonra karanlığa koymakta çeşme suyuyla temas etmemeli içme suyu kullanılmalı...vb ayrıntılar var orada daha derli toplu okursanız çok daha verimli olur :)

01/12/2013 20:57:00

tsk ederimm aydinlandimmmmm

01/14/2013 08:19:00

bana da Ayselden gelen mayalarla bir hafta sonunda gönderebilcek kadar cogaldılar.. bende bugun 3 arkadaşıma yolluyorum(inşallah)

bende çok farklı sıtelerden çok farklı yorumlar okudum ama en guzelını sureklı mayalayan arkadaşım Ayselden aldım.. 

oda sıcaklıgındaki sütü cam kavanoza koyup mayalarımı tel suzgecte suzup içine atıyorum şöyle bir karıştırıp kapagını kapatıyorum.. evimzi biraz soguk oluyor diye bit mutfak havlusuna sarıp karanlık bir dolaba kaldırıyorum..

ilk gelen mayalarla yarım lıtreden az mayaladım ve en az 36 saat tuttum sonrakı 2. mayalama sonucu ortalama 15 saatte cok guzel ve cok ekşi olmayan kefirim olustu..

mayaları yıkarken hep içme suyu kullandım ve sürekli mayaladım.. 

sizde görüceksiniz ki çok çabuk buyuycekler Ayselin terimiyle totik totik olucaklar:)
hatta ilk mayalama sonucunda bile birden toparlandıkalrını göruceksınız.. 

01/14/2013 08:53:00

birde unutmadan mayalama suresinde bir iki kere söyle sallıyorum onları sevgiyle kucaklıyorum..

01/14/2013 08:54:00

bana da Ayselden gelen mayalarla bir hafta sonunda gönderebilcek kadar cogaldılar.. bende bugun 3 arkadaşıma yolluyorum(inşallah)

bende çok farklı sıtelerden çok farklı yorumlar okudum ama en guzelını sureklı mayalayan arkadaşım Ayselden aldım.. 

oda sıcaklıgındaki sütü cam kavanoza koyup mayalarımı tel suzgecte suzup içine atıyorum şöyle bir karıştırıp kapagını kapatıyorum.. evimzi biraz soguk oluyor diye bit mutfak havlusuna sarıp karanlık bir dolaba kaldırıyorum..

ilk gelen mayalarla yarım lıtreden az mayaladım ve en az 36 saat tuttum sonrakı 2. mayalama sonucu ortalama 15 saatte cok guzel ve cok ekşi olmayan kefirim olustu..

mayaları yıkarken hep içme suyu kullandım ve sürekli mayaladım.. 

sizde görüceksiniz ki çok çabuk buyuycekler Ayselin terimiyle totik totik olucaklar:)
hatta ilk mayalama sonucunda bile birden toparlandıkalrını göruceksınız.. 

01/14/2013 14:15:00

ay çok sevindirik oldum yahu.. İnşallah bende becerebilirim çoğaltmayı da bende dağıtabilirim..

Sağolsun Aysel'in bana yolladığı bugün elime geçti, çoook teşekkür ediyoruz emeklerinize yüreklerinize sağlık..  :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
kefir mayası dağıtıyorum

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...