ISPANAK SEVMEYEN BICIRIKLARA BİR ALTERNATİF

03/10/2011 12:03:00

Gerekli Malzemeler

YARIM KG.ISPANAK, 1 SOĞAN , AZ KAŞAR.AZ BEYAZ PEYNİR , 1 YUMURTA, 4 ÇORBA KAŞIĞI UN , TUZ VE KARABİBER , KIZARTMAK İÇİN SIVI YAĞ(AZ)

Yemeğin Tarifi

1 SOĞANIMIZI RENDELEYİP İYİCE YIKANMIŞ VE İNCE KIYILMIŞ ISPANAKLARI AZ YAĞDA BİRAZ SUYUNU ÇEKENE KADAR KAVURUN İÇİNE BAHARAT VE TUZUNU İLAVE EDELİM SONRA SOĞUMAYA BIRAKALIM SOĞUDUKTAN SONRADA 1 YUMRTAMIZI UNUMUZU VE ISPANAĞIMIZI,VE RENDENLENMİŞ PEYNİRLERİ İLAVE EDİP KAŞIKLA YUĞURMA YAPABİLİRSİNİZ AZ YAĞI TAVAYA KOYUP KAŞIK KAŞIK DÖKÜP MÜCVER ŞEKLİNDE PİŞİRELİM.ÖZLLİKLE ISPANAK SEVMEYEN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN VE BİZİM İÇİN ÇOK LEZİZ BİYEMEK(YANINDA MAKARNA İLE SERVİS EDEBİLİRSİNİZ :) ) AFİYEEET OLSUN

Ynt: ISPANAK SEVMEYEN BICIRIKLARA BİR ALTERNATİF

03/10/2011 12:26:00

mücvere bayılırım ama ıspanak sevmediğim için heralde ıspanaklı mücver aklıma gelmemişti sadece bıcırıklara değil ıspanak sevmeyen annelere görede olmuş tarifiniz ilk fırsatta deneyeceğim tşk.ler.

03/10/2011 12:32:00

Malzemeleri cogaltıp içine baska sebzeler ekleyebilrisiniz. Hatta ve hatta ben bizimki kıyma yemedigi için aynı mucvere bir de kıyma koyuyorum. Tarif guzelmiş bir de boyle deneyeyim :)

03/10/2011 12:37:00

Çok güzel fikir, kıymalı olarak denicem :)

03/10/2011 12:47:00

süpermiş

03/10/2011 15:31:00

super tarifmiş... ben de bugun okuldaki beslenme çantası için bunu yaptım. yanlız un yerine tam mısır onu koydum. kek gibi oldu :)

03/10/2011 15:35:00

sevdim bu tarifi.ıspanak alıp denemek lazım.teşekkürler

03/10/2011 15:35:00

Mısır ununu çok sever ve kullanırım deneyeceğim bu tarifte denememiştim mutlaka deneyeceğim
sevgiyle kalın.:)

03/10/2011 17:10:00

bunları karıştırıp tavaya döküp,2 yuzunu kızartmak daha pratik gibi,oranları kaydediyorum,tesekkürler

03/10/2011 21:23:00

Mısır unu fikri de çok güzel ...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...