Ay'a Yolculuk

08/06/2010 11:31:00

Mandolin Yayınları'ndan Jill Murphy'nin "Ay'a Yolculuk" kitabı, yavru bir ayının Ay'a gitme macerasını anlatıyor kısaca.

Çocukluğumuzun üzeri şeker kaplı tatlı bisküvi'lerinden olan 'Aydede'nin şarkısını "aydede aydede hem gökte hem yerde aydede bizim pencerede" şeklinde değiştirip söylediğimiz bebeklik anlarından her akşam aydedeye pencereden iyi geceler öpücüğü verilmeden yatılmayan zamanlara gelmiştik.

Aydedeyi görünce mutlu olan, ilk duygu ifadesini aydedeyi gökyüzünde gördüğü bir akşam söze döken, aydede görünce akşam olduğunu anlayan, oyun hamurlarından aydede yapan, bayrakların üzerindeki aydedeleri selamlayan, aydedeye gitmek istediğini ifade eden Ada'nın "aydede aşkını" çocukca bir hayale, güzel bir masala dönüştüren bu kitabı görünce hiç düşünmeden aldım. Şimdi Ada hayali oyunlarında bir rokete biniyor ve aydedeye gidip geliyor. Kim bilir belki bir gün uzaya gider sahiden :)

Sıcak, sevimli, ve eğlenceli bu kitap, çizimleriyle olduğu kadar akıcı ve basit diliyle de hem çocuğunuzu hem sizi eğlendiriyor. 2 yaş öncesi dönemde "aydede" ile ilgili kitap arıyorsanız hiç durmayın derim :)

"Uçtular, uçtular, uçtular.
Yukarı, daha da yukarı, bulutların üzerine çıktılar.
Ay'a inene kadar, milyonlarca yıldızı geçtiler.

Acaba Banyo yapmadan önce siz de Ay'a gelebilir misiniz?
Peki nasıl bir yolculuk olurdu?"

(Tanıtım bülteninden )

Ynt: Ay'a Yolculuk

08/06/2010 11:36:00

ben aydede temalı kitap arıyordum, bir sonraki listeye ekliyorum. teşekkür ederim.

08/06/2010 11:38:00

çok teşekkürler, bizde de aydede aşkı var, hemen edinelim...

03/31/2011 08:22:00

Bizdede uykusuz bir gece var onuda çok tavsiye ederim. Baba ayının gece uykusu çok geliyo ama evdeki seslerden kaynaklı bir türlü uyuyamıyor. Birasda beni anlatıyo aslında kitap, bende öle evdeki tekrar eden sesleri çok takarım uykum kaçar:

Vakit geç olmuştu ve Bay Ayı çok yorgundu.

Ama ne yaparsa yapsın nereye giderse gitsin, bir türlü uykuya dalamıyordu.

Acaba Bay Ayı mışıl mışıl bir uykuya kavuşabilecek mi?

Bütün dünyada bir milyondan fazla çocuğun okuduğu bu kitap sevimli hikâyesi ve çizimleriyle hem sizi hem de çocuğunuzu etkileyecek.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Keyifli okumalar-kitap tavsiyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...