iş aramaya başladım ama korkuyorum

01/16/2012 22:42:00

arkadaşlar kızım 15 aylık ve ben artık yavaş yavaş iş aramaya başladım eşimde çalışmamı çok istiyor annem bakıcak kızıma ama çalışınca düzen nasıl oluyor bebeğinizi akşamdan akşama görmek sizleri tatmin ediyormu? akşamları sahip olduğunuz kısacık zamanda hem çocuğunuza hem eşinize hem yemeğe hem ev işlerine yetişebiliyomusunuz ? birde yeniden çalışıp sosyalleşmek gerçekten insanı domestik ev hanımı tribinden çıkarıp kendine bebeğinden önce çalıştığı aktif haline geri getirebiliyormu? deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Ynt: iş aramaya başladım ama korkuyorum

01/16/2012 22:55:00

hemen paylasıyım.. bebeğimden onceki çalıstığım aktif halime dönmüstüm onda bi sıkıntı yasamadım ev yemek felan büyütme gözünde hepsi bi sekilde haloluyor benim annemin sağlığı yüzünden kızıma bakamaz duruma gelmisti bakıcı hiç düsünmedim yuva içinde uygun değil o sebepten isten ayrıldım ama çalısmak çok iyi gelmisti çok mutluydum tekrar sahalara dondüğüm için :)

01/17/2012 07:42:00

ben kasım sonu iş hayatına döndüm çok kolay alıştım çünkü evde oturabilen bir tip değilim,mezun olduğumdan beri hep çalışırım hatta okuldayken de ara ara çalışırdım. bence korkma ben annem çocuğa baktığından orda yemek yiyoruz yemek sorunum yok ama her gün evimi toplarım eşime vakit ayırırım.haftasonu temizliğim,ütüm aynen yapılıyor. çocuğuna vakit tabi ki ayırabilirsin ben akşamları haftasonu hep onlayım hee yeter mi tabi ki yetmez ama hayat tarzımız bu ne yapalım ,hele annen bakacaksa ne mutlu sana biz çok şanslıyız bence.istediğin uygun bir iş bulursan başla derim sonuçta çocuğunun geleceği için de bir bakıma çalışacaksın .hakkında hayırlısı olsun

01/17/2012 19:00:00

teşekkür ederim aynen esra hnm bende kızımdan önce sürekli çalıştım çok da seviyordum çalışmayı annemde eşimde ellerinden geldiğince bana yardımcı olurlar ama ne biliyim yinede tüm bu sorumluluklara yetişememekten çok korkuyorum hayatımız maddi manevi düzene girsin isterken herşey alt üst olursa diye çekiniyorum umarım dediğiniz gibi olur herşey

03/12/2012 11:14:00

canım benım oğlumda 15 aylık ve ben 40ından beri çalışıyorum bakıcım vardı sonra il değiştirip annem bakınca ıyıce rahatladım çalışmak aktif olmak cok güzel,bebişini deli gibi özlüyosun o ayrı ama çalışan anne ocougu bence herzman daha özgüvenli oluyo,tabı bazen evde olsam dıye iç geçiriyorum ama akşamları haftasonu yetıyo bişlere..eşinizde yardımcı olursa cok rhat olur

03/12/2012 12:25:00

2 - 3 hafta oldu çalışmaya başlayalı hatta şu an ofisteyim. daha ilk başladığım gün niye bu kadar bekledim keşke çok dahA erken başlasaydım çalışmaya dedim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0 - 2 yaş arasında bebeği olan Çalışan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...