29 Kasım / Carnage

11/29/2012 14:39:00

Bu haftanın filmi momoveannesi'nin önerisi: Carnage. 

Çocuklarının kavga etmesi sonucu sorunu konuşmak için buluşan iki çiftin birlikte geçirdiği zamanı anlatıyor-muş. Herkese iyi seyirler..

Ynt: 29 Kasım / Carnage

11/29/2012 19:13:00

sanırım momoveannesi , yine güzel bir film seçmiş..=) 

uluslararası antalya tiyatro festivalinde oyununu izleme şansım olmuştu.. tadına doyulmaz bir seyirdi.. tekrar izleme şansım olsa kaçırmam.. istanbuldaki arkadaşlar çok şanslısınız.. bu sezon da var-takip etmek lazım..
sayenizde filmini izlemek de güzel olacak..=)

12/04/2012 08:40:00

Filmi izledim. Tam bir oyunculuk dersi gibi olmuş, bütün oyuncular çok iyi oynamışlar. Özellikle kate winslet'i çok beğendim. Yavaş yavaş tırmanan gerilim, karakterlerin çözülüşü, nezaket gereği üstü zoraki örtülen öfke.. İkili ilişkilerde görülen tüm insani duyguların sırayla geçişini izliyorsunuz sanki :) Kadın-kadın, kadın-erkek, erkek-erkek şeklinde sürekli 2 li kutuplar oluşuyor.. 

Oyunu da izlemeyi isterim. Ama yakında yok, artık doğumdan sonra denk gelirse giderim :)

12/13/2012 14:23:00

---- spoiler içerir -----

Carnage bence iyi bir seyirlikti. Bir Polanski filmi için biraz sönüktü ama izlemesi keyifliydi benim için. Tek mekanda film çekmek zor bir iş ama iyi kıvrılırsa hakikaten güzel oluyor. Bu da fena kotarılmamıştı o açıdan.

Çocuklarının kavgasını konuşmak için bir araya gelen iki çift. İki çift de yüksek sosyoekonomik düzeyden ve eğitimli. Tabii önce sosyal maskelerini takmış ve süper anlayışlı havalardalar. Medeni insanlarız, bunu medenice çözebiliriz edaları..Yalnız barışçı olmaya fena halde takmış ve ezilenle özdeşim kurmaya eğilimli penelope en baştan veriyor sinyalleri. Oğlunun dayak yemiş olması da bu özdeşimi kolaylaştırıyor elbette. Öte yandan agresif avukat babanın arkadaşını döven oğlunun bu davranışını çok da önemsemediği de belli. Ama yine de sosyal kodların dışına çıkmıyorlar başta..Konuşma ilerledikçe agresyon yavaş yavaş su yüzüne çıkıyor. Eğitimli kentlilerin aslında özlerinde ne kadar agresif oldukları, karı-kocaların birbirlerine karşı aslında ne hissettikleri ortaya dökülüyor. Cepheler sürekli değişiyor. Erkekler kadınlar cephesinin kurulması en keyifli kısımlardı bence. Erkeklerin aslında bu meseleyi ne kadar önemsemedikleri, kadınları nasıl gördükleri, kadınlarınsa erkeklerden nasıl da sıtkının sıyrıldığının konuşulduğu kısımlardan çok keyif aldım. Kate Winslet mükemmeldi bence, keza Christoph Waltz'u da çok beğendim. Gıcık avukat rolüne cuk oturmuştu. Maskeler yavaş yavaş düşerken gördük ki kadınlar uygar ve barışçıl olma iddialarına en uzun süre tutunanlar olsa da en sonda onlar da çocuklarının kiminle özdeşim yaptığının kanıtı oldular. Hani anneler arasında klasik bir laftır 'kimden öğreniyor bunları yahu?' sorusu. Evet bu çiftler - muhtemelen- birbirlerini dövmüyorlardı ama çocuklar uzun diyalogların sonunda çıkan bu agresyonu hissederek büyüyorlardı. 
Filmin sonunda çocukların sanki hiç bir şey olmamış gibi birlikte takıldıkları sahne de gülümsetti beni, keşke erişkinlikte de bazı şeyler bu kadar çabuk unutulabilse, film boyunca geçen diyalogların çoğuna gerek olmazdı dedim içimden.

12/13/2012 15:18:00

Ne guzel analiz etmissin esra. Evet ya, evet ya diye diye okudum :)

12/13/2012 15:19:00

Bir de tek mekanda gcen baska bir film olarak salaklar sofrasi'ni (fransiz versiyonu) cok oneririm. Komedi dozu cok daha yuksek bir film.

12/13/2012 15:48:00

banu sen önermiştin ben de indirmiştim. izlemeyi unuttum. dur izleyelim en kısa zamanda :}

unutmadan benim de tek mekanda çekilen filmler arasından bir iki önerim olacak (önerilerimin hepsi favori filmlerim sıralamasında da başlarda yer alıyor)

rear window http://www.imdb.com/title/tt0047396/ (nerdeyse tamamı tek mekanda diyelim buna)

12/14/2012 16:41:00

12 angry men bence de cok iyi bir filmdi, the man from earth izlememistim, ilgimi cekti, watchlistime ekledim :)

12/15/2012 15:54:00

The man from earth'u izledik dun aksam hemencik ama cook uzun zaman once izledigimi hatirladim, ama izlemeye baslayinca birakmadim bi kez daha izledim :) John Oldman :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...