Zamanınız nasıl geçiyor? (aktiviteler-oyunlar)

<123>
09/02/2010 14:58:00

Bebekleriniz uyanıkken neler yapıyorsunuz Nisan anneleri?

Biz Rüya ile oyun halısında oynuyoruz,yatağa yan yana uzanıp birbirimizi seviyoruz,kitap okuyoruz, şarkı söylüyoruz. Oyuncaklarının hepsini ağzına almaya çalıştığı için bir süre sonra sinirleniyor :) Bu aralar benimle geçirdiği zaman, oyuncaklarıyla geçirdiği zamandan çok...
Dışarıdaysak vakit nasıl geçiyor anlamıyoruz. Kuşlara, ağaçlara, arabalara ilgiyle bakıyor. Etrafı merakla inceliyor.

Siz neler yapıyorsunuz?

Ynt: Zamanınız nasıl geçiyor? (aktiviteler-oyunlar)

12/22/2010 20:40:00

Kış geldi, parka inemez olduk. Evde zaman daha zor geciyor. Cem surekli yurumek istiyor. Ellerinden tutup yurutuyoruz evin icinde. Kucakta ya da sandalyede ayakta durup disariyi seyrediyor. Kuslara ve arabalara bakiyoruz. Kumanda ve cep telefonlari favori oyuncaklar. tabi bir de bilgisayar, tuslara basip ekrana bakiyor müdür bey :)) oturup oyuncaklarla oynamak maksimum 10 dakika suruyor, sonra iighhhh! gel gel yapiyor ama kime ve neden kismi mechul :) fisfis kayikci oynuyoruz, guluyor. zaten baska turlu kucakta oturmasi mumkun degil, poposunda sensor var, yere degerse ziller caliyor! banyoda da cok egleniyor, halasinin aldigi yuzen kaplumabagayi izleyip suya daha da cok vuruyor, bizler tabi ki sirilsiklam! babasina deli oluyor, itiyor beni ona gitmek icin. onunla hep bir kosturmaca, azmaca! tabi bir de babasiyla beraber gitar caliyorlar, babanin isi muzik olunca, kacinilmaz :) bugun 10 gun sonra parka indi gunesi gorunce. salincak ve basketci abileri seyretmek favori aktiviteler. yatakta siralama ve oturup kalkma da bi 15 dakika suruyor. ben de o arada belimi dinlendiriyorum :))

01/08/2011 22:46:00

biz el kuklaları ile güzel oynuyoruz
şarkı dinleyi seviyor özellikle nakaratları
birde yatakta dön dön dön oyunumuz var dönerek bana kadar geliyor ordan da hop aşağı kucağıma düşüyor . 
yürüteci çok iyi kullanıyor ileri doğru ittiriyorum o kendi geri geliyor
karton ktaplardan da çok hoşlanıyor.

01/08/2011 23:09:00

Benimki de karton kitap seviyor, yemek icin :))

01/10/2011 16:03:00

Yarim saat iyiymis. Bizimki 10 dakika duruyor, o bile nefes aldiriyor.

01/10/2011 19:41:00

yasemin, odadam cikmak imkansiz! bisikletle yanimizda gezdiriyoruz :) bizimki de artik oglen 1.5-2 saat uyuyor da nefes aldiriyor :)

01/10/2011 20:03:00

biz de hep aynı odadayız ,ben çıkınca ağlıyor
ben de mama sandalyesi ile mutfakta tutuyorum yanımda ,tencere tava en iyi oyuncakları tabi.

01/10/2011 20:13:00

Benim bütün günüm mutfakta geçiyor bu sebeble kızımda benle birlikte akşama kadar uyku zamanları hariç mama sandalyesinde oturuyor.Ama üzülüyorum yuvarlana yuvarlana oyun oynaması kendisini geliştirmesi gerekirken bütün gün mama sandalyesinde.Onu odada yalnız bıraksam çok güzel yalnız oynuyor ama yuvarlana yuvarlana bir yerine zarar gelecek diye aklım onda kalıyor yalnız bırakamıyorum.Yoksa o beni aramıyor bile.Bu bütün gün mama sandalyesinde olması durumunu nasıl çözücem bilmiyorum ama içime sinmiyor.Canım hiç sesini çıkarmadan orda oturuyor.önüne radyo açıp koyuyorum bir ikide oyuncak sıkılınca bulaşık yıkarken yanıma çekiyorum inceliyor yaptıklarımı:))

01/10/2011 21:13:00

Sahara bizimkileri toplayip ikiye mi bolsek. Benimki maks 10 dakika durur o sekilde. Mesela yemegini 5 dakkada yedirmezsen bitirmez, cani SIKILIR beyefendinin :))

01/10/2011 21:59:00

Canım benim o derece canı tatlı yani:)))
Bende eğer yemeği severek yemezse inat ediyorum o yemek oyunla şarkıyla anca 1 saattede bitebiliyor; o memnun halinden:)

01/14/2011 21:39:00

arkadaşlar oğluma oyuncak almak istiyorum yaramaz toplar çok eğlenceli görünüyor siz nelerle oynuyorsunuz

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...