Zamanınız nasıl geçiyor? (aktiviteler-oyunlar)

<123>

Ynt: Zamanınız nasıl geçiyor? (aktiviteler-oyunlar)

01/15/2011 02:48:00

zamanımız nasıl geçiyor? :))) çok hoş bir soru.. okurken bile yoruldum :(
bütün günüm aynı odanın içinde utku'yla başbaşa,onun emeklemesi,tutunup kalkması,sıralaması ve taytay durmaya  çabalamasıyla geçiyo..
emeklemekten dizlerim acıyo.. aslında artık maşallah kendi başına dengede durarak baya uzun süre sıralayabiliyo ama ben yine de tedbiri elden bırakamıyorum.. oğlum koltuklarda geiyo ben arkasında emekliyorum :))
    oyuncak mı? sadece 10 dakika.. belki o kadar bile sürmüyodur.. aaa ama koparılıp parçalanabilicek ıncıklı cıncıklı bi oyuncak verdiysem ve yeniyse beelki 15-20 dk. oyalanabilir.. atar elinden yine geri alır taa ki bi tarafını koparana kadar :))
hiçbir şekilde oturmasını sağlayamıyorum yaa.. ne tv ne oyuncak ilgisini çekiyo bu sıpanın...  odadan çıktığımda ise ağlaya ağlaya arkamdan geliyo.. mutfak,banyo neresiyle tırmanıp ulaşıyo artık.. ve ben her bulduğu yere tırmanıp ayağa kalktığı için o uyanıkken wc ye bile gidemiyorum... buzdolabı,duvar,mutfak dolabı.. hiç farketmiyo.. elinin birazıyla tutunabiliyo olması yetiyo..
uyyhh daha anlatimmiii :)))  emeklemiyo,tutunup kalkamıyo,sıralayamıyo diye ağladığım günleri düşünüp sadece gülüyorum :)) ayy ne diiyiim yaa maşallah oğluma.. aman sağlıklı olsun da varsın yorulayım...

01/15/2011 07:36:00

Refiye, biz ceme 3 tekerlekli bisiklet aldik. Korumali ve kemerli. Cok yorulunca ona oturtup gezdiriyorum evin icinde. Gezmeden de 5 dk duruyor, yanimda tuvalete goturdum bir kere :)) cunku cem de hiiic durmuyor. Mesela yemek yemiyor cunku oturmaktan sIkIliyor! Tavsiye ederim. Ozellikle aksamustu uyku oncesicok iyi oluyor.

01/16/2011 08:15:00

selencat.. iyi bir fikir olabilir bisiklet. ama ne kadar güvenli olduğuna bağlı.. benim oğlum çok değişik bi çocuk yaa.. 5 dk.dan uzun süre gören "ayyyy. Allah sana kolaylık versiinnn" diyo acıyo bana :( yürütecini kaldırdık mesela. nası beceriyosa devriliyo onunla.. akşam ananesinde dvd oynatıcıyı halletti bir darbede çalışmıyo.. bilg.ın monitörünü devirdi görüntü gelmedi. allahtan dayım bilg.cı. gelip yaptı sağolsun.. yani fecii hareketli yaa.. bisikletten de düşer fln.. geçen çarşambada beşikten aşağıya bi takla attı gece 3 e kadar acillerdeydik :( ama bisikleti bi araştırayım ben sağol fikir için..

yasmiciim.. hoşbuldum canımm... geldim baak :) aha haa.. bir kız daha hoş olabilirdi ama taa ki bu kadar kuduruk bi oğlan doğurana kadar :)) kız cidden ya nerden buluyolar bu enerjiyi? emekleyemiyo,sıralayamıyo diye ağladığım günleri bilirim .. deliymişim yaa :)) şimdi yürüdüğü günleri düşünüp uyyhh diyorum sadace :)) Allah yardımcımız olsun tatlım yaa ne diyim

01/16/2011 13:26:00

Refiye, bizim aldigimiz su: http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=13568

01/16/2011 18:19:00

Bunda uyumaz, biz 2-3 kere parkta gezdik. Kopeklere filan baktik ama tabi hep suruceksiniz :) genelde evde kullaniyoruz. Binmediginde de tekerlegi ve pedaliyla oynuyor. Tabi erkek cocuk ilgisi olabilir. Zaten araba ve top seviyor. Her dairesel oyuncak direksiyon oluyor. Bir de tabi bisikletin gidonunu yiyor hehe!

01/16/2011 20:54:00

cem avm'de gezerken 30-40 dakika duruyor. sonra kucak ya da yurutulmek istiyor. bir yerde durmak yasak! oturursak da asla arabada durmuyor. sadece filede meyve kemirirse duruyor 15-20 dakika. sonra yürütmeler basliyor. zaten disarda az yiyor, asla uyumuyor, durmuyor derken baya asosyal olduk. haftaici hep evdeyiz. haftasonu ise 1-2 saat avm. hava guzel olursa hergun park. 

01/16/2011 21:09:00

Bizim kız hafta içi hep evde,sabahları kahvaltı sonrası güneş görsün diye 15 dakika balkona çıkartıyorum.Evdeykende hiç arıza vermiyor.Hafta sonları bizde koca haftanın bunalmışlığı ile öğlen 2 de bir çıkıyoruz Allah ne verdiyse park,avm gezip üstüne birde market alışverişi yapıyoruz oluyor saat 7:))Bizim kızda hiç sıkıntı belirtisi yok,acıkma hiç yok.Yoğurt götürüyorum onuda yedirmesem acıktım demiyecek.Bazen acıkmıştır diye avmlerde emzirme odalarında emzirmeye çalışıyorum.Gelene gidene bakmaktan bağırıp çağıran bebişleri ilgiyle ve şaşırarak gözünü kırpmadan izlemekten beni emmeye fırsat bile bulamıyor sanki oraya emmeye degilde başka bebişlere ve annelerine bakmaya gidiyoruz:))

01/17/2011 16:21:00

playskoolun müzikli eğlence merkezini aldım çok sevdi resmen tünedi başına:)))

01/17/2011 20:39:00

ben de bir aktivite masası aldım epey ilgilendi.bugunlerde bizde favori hoppala.hatta yürüteci de hopplala gibi kullnıyor arkadaş

01/18/2011 11:02:00

sahara bizde sizin gibi hafta içi hep evdeyiz:)Efe insan yüzüne hasret:) Babamızın Cuma günleri tatil.Cumaları öğleden sonra 2 de çıkıyoruz çarşıya,pazara.Akşam 6:30 kadar geziyoruz.Yemek yiyoruz:) Bu esnada Efe de hiç acıkmıyor:)Hiç mızmızlanmıyorda.İnsanları izlemek onlara gülmek çok hoşuna gidiyor.

Bizde yaklaşık 2 ay önce efe'ye playskool müzikli eğlence merkezi ve yaramaz tıplar almıştık.Bir de müzikli sesli oyun çiftliği.Onlarla oynamak çok hoşuna gidiyor.Diğer oyuncaklarıyla da oynamayı seviyor.Yürüteçle odadan dışarıya kaçmaya bayılıyor:) Sürekli anne diyor.Acıktığında ise meme diyor.Şu aralar kelime haznesini kendiliğinden baya geliştirdi.Çok komik sözcükler söylüyor ama biz ne dediğini anlayamıyoruz tabi:))

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...