nerdesiniz Mart Anneleri?

Ynt: nerdesiniz Mart Anneleri?

10/03/2011 10:53:00

Hosgeldin :)

10/03/2011 11:06:00

ya bu ek gıda hasta edecek beni

10/04/2011 20:33:00

hastalıktan sonra huy değiştirdik.kucaktan inmiyoruz.asla yatmak oturmak yok.bununla nasıl başedeceğim.bakıcıda çok şikayet ediyoo

10/05/2011 06:00:00

herkese günaydınlar... oğluşum hastalandı... grip olmuşuz soğuk algınlığı dedi doktorumuz. birde ortalıkta salgın varmış dikkat etmek lazım... ağlamaktan sesi kısıldı bitanemin...

10/05/2011 08:14:00

Geçmiş olsun slszr.
Benim kızımda 2 gündür biraz huysuz.
Diş mi çıkartacak anlamadım.
Sabahları arkamdan 1 saat aglıyormus:(
Gün gectikce daha kolaylasacagına zorlasıyor bu işler..
Benim içinde o aglarken evden cıkmak, işe konsantre olmak öyle zorki..

10/05/2011 09:06:00

teşekkür ederim sedaabca...
bebekler büyüdükçe dertler de büyüyor...
aman çok dikkat edin ortalıkta grip, ishal salgını varmış...
benim oğlum şimdilik arkamdan ağlamıyor ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilemiyorum
offf offf ne zor çalışan anne olmak:((

10/05/2011 11:52:00

selamlar, yalnız kalamadım gene özledim sizi, kendimi dinlemek istedim neyi nasıl istediğimi, hayatta yapmak istediğim şeyleri ve duruşumu. Başkalarına göre yaşamak mutsuzluğumdu. Sanki kuklayım yönetiliyorum, olmak istediğim bu değil yani. Eşimi, onu bunu mutlu edecem diye onlara göre davranmak yoruyor beni, ilk olarak uygulamaya artık istemediğim kişileri hayatıma sokmamakla başlayacam. Yabancılar zaten bir şekilde diyalogu kesince bitiyor ya seni üzen, evliliğinin ilk zamanlarını onlar yüzünden yıpranarak geçiren elti -görümce-kayın muhabbetleri onları da sırf eşim mutlu olsun diye sayarak geçiremeyecem. Bundan 4 sene önce hayatımda olmayan insanları sırf eşimle evlendikten sonra bir nevi akraba olduk diye saymam, sevmem(!) beklenmemeli. Ben kimseden öyle beklenti içerisine girmiyorum böyle resti çekince kendime olan saygım geliyor sanki sanki. Sevmiyorum zorla mı. Politik olmayı maske takmayı istemiyorum bu durumlar beni daha da geriyor. Haa bu arada aynı şehirde değiliz, eşim sürekli tlfla görüştüğünden tlf yakınlığındayız, bayramlar, tatiller dışında. Ama o zamanlar bile geriliyorum.
Eşimle olan kısma gelince, onun muhafazakar duruşuyla tam örtüştüğümü düşünmüyorum, modernlikse adı herneyse ben daha farklıyım, ya da öyle olmak istiyorum. Üniversitede tanıştık o zaman tanımıyor muydum evet o zaman da öyleydi ama birbirimizi değiştirmiyorduk, sevdik birbirimizi, evlenince sadece siz evlenmiyorsunuz. dıdımın dıdısı bile söz hakkı sahibi oluyor sanki. 
 Eşimin ojemi wc ye dökmesi, kıyafetlerime karışması,ona göre onun istediği gibi olmam beni üzüyor. fikirlerim ve inancım sırf açığım diye eşimin yengesi tarafından sorgulanıyor hadsizce. sonra da yanlış anladın şöyle olsa böyle olur durumlarına getiriliyor, sanki ben hiçbirşeyi bilmeyen ağaç kütüğünden gelmiş gibi, çaktırmadan yapılan psikolojik baskı  beni geriyor. Müslümanın müslüman kardeşine olan iyiliği bunun adı. Açığım dedimse herkes kadar açıklık, kot, bluz, dizde veya daha uzun etek yani böyle. Kolsuz giyinmiyorum neden ama, ya da gittiğimiz tatil yerleri alternatif olanlardan.
En son bebeğime ilerde örnek olmam gerektiği için dini ibadete başlamam, kocamın abdestli namazlı oluşu örnek verilmişti tlfda bana bizzat  elti tarafından. Kızım 1 aylıkken de görümcem sabahın erken vaktinde uyanan kızıma( bebeklerin uyku uyanma-yatma zamanları düzensiz zaten) "halacım sen namaza mı kalktın" sözleriyle bana sanki  mesaj veriliyor. Bu yaşantı benim ve izin verin de ben istediğim zaman öyle davranayım, hepimiz müslümanız Elhamdülillah ama bunu yoğun yaşarız ama yaşamayız( keşke ibadetlerimizi tam yapıp vicdanen rahat olsak) ama böyle başkasının dayatması ya da mesajlarıyla olmaz. İlerde kızım beni bu konuda dışlarsa, neden açıksın, neden namaz kılmıyorsun diye beni cephe alırsa diye üzülüyorum. İlerde benim kapanmayacağımı kim söyledi kapıları açık tutarım ben, ama zorlamayla, kalp kırarak olur mu?

10/05/2011 11:57:00

çok uzun yazmışım kusura bakmayın dolmuşum ben yaaaa, otobüs dolmuş değil, içim akışmış. Tamam kötü bir espriydi kabul.
Siz iyi ve kendinizden emin olursanız hayatta kimse sizi değiştirmeye ve yönetmeye kalkamaz aslında özü bu. Sevgiyle kalın.Mart anneleri hepinizi selamlıyorum, bebeği hasta olan anneler çok geçmiş olsun inanın bizim kız da hem iştahsız hem huzursuz. Yansıtıyorum galiba. Güç gelsin kolaylıklar....

10/05/2011 13:28:00

Seda ben de calismaya baslamaktan korkuyorum.. Daha birkac ayim var ama, simdiden uzuluyorum..

Slszr cok gecmis olsun..

Scanturk emiyor muydu senin kuzu, mama mi aliyordu, unutmusum... Ek gida yemiyor galiba...

Nuselif bizimki de bir sarip sarmalanma ihtiyacindaydi iki gundur. Bugun daha iyi. Uykudan aglayarak uyaniyordu icli icli filan.. Buyume atagi da ondan mi surekli agliyor dedim ama bilemedim..

Honeygirl Aysecim, iyi etmissin uzun yazmakla, ama kimbilir neler vardir daha icinde.. Neyse ki ayri sehirlerdesiniz.. Seni senin izin verdigin kadar gerebilirler.. Ailevi sorunlr herkeste var herhalde, ben de geçen gun bunlardan sikayetciydim.. Ama dusundum, kizlar da sagolsunlar destek oldular, su akar yolunu bulur.. Sen esinle sorun yasama, gerisi muhim degil..He de gec. Konusmaktan baska ne yapabilirler? Hic. İstersen cevap ver, istemezsen muhatap bile olma.Sen rahatsiz olmadikca onlar olacak mutlaka..

10/05/2011 14:38:00

ayşecim boşver senin için önemli olan bebeğin ve eşim... diğerleri boş...
herkesin inancı kendine...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...